Değişim Başlasın Golf 1.2 TSI Manuel Comf.

mstyuksel

Üye
İsim
Mesut
Evet arkadaslar 15 Temmuz da bayiden teslim aldığım aracımda yaptıklarımı da burada paylasıyorum. Birilerine yardımımız olur belki, muhabbetimiz artar :)  

ilk resimde arabanın normal hali :)

neler mi yaptım sırasıyla baslayalım.

Arka difuzor saolsun Yusuf arkadasımızın hediyesi oldu. Dogrusu yolda egsoz kısmını iyi acmadıgımdan yandı koptu sonra düzelttim tekrar taktım ama su anda fena durumda degil. TEkerar bir elden gececek.

Mal sahibine benzer derler... başlangıç ses sistemi oldu;

Roadstar 6050 3000 watt amfi + Pioneer W311 D4 1400 watt çift bobin subwoofer + 2 tane eskilerden yine Pioneer 85 likleri taktım aracıma. Arka hoparlorlerden cıkış alarak deck ceviri ile aracıma bağladım. Ardından ince ayarlar. Tabiki işçilik benden olunca malın kıymetini bilir insan. 1 gün sürdü diyebilirim ama değdi. Umarım bir bulusmada hep beraber deneriz.

Daha sonra bir süre kaldı oyle. Tabi arada kışlık için kara jantları alıp krom altn sarısına boyayıp bir bulusmaya gelmişliğim de var. Forumdan birçok arkadas bilir :)

Sonra 17" replika jant takımı lastikler ile birlikte ikinci el aldım ve Dover jantları lastikler depoya koydum. Bu jant-lastikler geçici. Satacagım bir süre sonra ama fena da olmadı yani :)  

Ardından önlere coilover arkalara da spor yay uygulaması yapıldı. Namistain de Fatih arkadasımız ile birlikte gittik ve işlemler yapıldı. Arkalar 4 cm basıldı önleri söylemiyorum :)

Namistain den ayrıca bir egsoz ucu aldım takmadan o kadar iyi gorunmese de taktıktan sonra gercekten cok begendim iyi ki almışım.

Ardından dikiz ayna kapaklarını söktüm ve piano black kapladım. Sırada daha çok sey var ama simdiden baya şey değişti.

sıra resimler. Bagaj kalabalık biraz dağınık ama olsun :)  varsın bizim de bir konumuz olsun

20170122_134021.jpg

20161210_150058.jpg

20161210_150104.jpg

20170218_185112.jpg

20170316_082739.jpg

20170318_160507.jpg

WhatsApp Image 2017-03-18 at 10.05.33.jpeg

WhatsApp Image 2017-03-18 at 10.05.42.jpeg

WhatsApp Image 2017-03-18 at 10.05.53.jpeg

WhatsApp Image 2017-03-19 at 17.50.28.jpeg

WhatsApp Image 2017-03-18 at 15.45.22.jpeg

20170319_223805.jpg

20170319_223832.jpg

Yeni jantlarımız ile ilk resmimiz. 

WhatsApp Image 2017-03-29 at 22.58.36.jpeg

Bambaşka bir hava katmışsınız aracınıza ellerinize sağlık

Bambaşka bir hava katmışsınız aracınıza ellerinize sağlık
Tesekkürler. Abartılı olmadan birşeyler yapmaya calisiyorum. 

Sırada kaliper kapakları, far karşı 3.stop kaplama var. sonrasında daha da yapacak cok birşey kalmıyor gibi. Keyfini cıkarmak yıkayıp parlatıp binmek

Pandizotdaki hoparlörler hariç geri kalanı güzel olmuş.

Kazasız belasız kullanın inşallah.

pandizottaki hoporlörler hariç geri kalanı güzel olmuş.

pandizottaki hoparlorler için yeni pandizot yaptırmak için pandizotcuya gittim suntayı oturtacaktı oraya kafama yatmadı acıkcası zaten kalıbı kötüymüş oturmadı ayrıca çok abartılı  duruyordu aracın havasını bozuyordu o yuzden simdilik kaldı. Bir projem var kalıp cıkardım kestim subwoofer i pandizotta freeair denedim performans alamayacagımı bilsem de denedim nitekim ki alamadım. su anda hazırladıgım kalıba göre yeni bir tane kesip kaplamayı da dusunuyorum bakalım ilerideki süreçte.

Farklı bir fikri olan varsa degerlendiririm bu konuda fikre ihtiyacım oldugu dogrudur.

pandizottaki hoparlorler için yeni pandizot yaptırmak için pandizotcuya gittim suntayı oturtacaktı oraya kafama yatmadı acıkcası zaten kalıbı kötüymüş oturmadı ayrıca çok abartılı  duruyordu aracın havasını bozuyordu o yuzden simdilik kaldı. Bir projem var kalıp cıkardım kestim subwoofer i pandizotta freeair denedim performans alamayacagımı bilsem de denedim nitekim ki alamadım. su anda hazırladıgım kalıba göre yeni bir tane kesip kaplamayı da dusunuyorum bakalım ilerideki süreçte.

Farklı bir fikri olan varsa degerlendiririm bu konuda fikre ihtiyacım oldugu dogrudur.
bence hiç orjinal halini bozma. şu anki haliyle eski şahin ve doğanların arka cam önüne yapılan hoporlörlere benzmiş.

Aracuniza emek ve zaman harcamissiniz Hocam. Hayirli olsun.Kazasiz belasiz surusler diliyorum.

janlar çok güzel duruyor hocam. Kolonlara gelince görsel olarak çok kötü duruyor.Bagajı açığında kolon kabloları sarkıyor daha profesyonel olabilirdi. Kapılara mid takımı yaptırsan daha mı güzel olurdu acaba.

Tesekkürler arkadaslar.

Kaliper kapaklarını taktım. Far kaşı kendim yaptım çok da iyi oldu düşüncesindeyim. artı yeni sipariş verdim o da geldi karbon.

3.stop kaplama da yaptım da onun resmini almamısım :)  

arka stoplara siyah stop filmi cektim ama cok apaci durdu sanki begenmedim geri söktüm. görmek isteyenlere resim atıyorum örnek olsun diye.

WhatsApp Image 2017-04-11 at 21.29.17 (1).jpeg

WhatsApp Image 2017-04-11 at 21.29.17.jpeg

far kası.jpeg

stopkapla.jpeg

Bu konudaki en önemli özellik aracıma coilover takılması haricinde hiçbir işlemi dısarda yaptırmadım. hepsi el emeği göz nuru :)  

Kazasiz belasiz kullanin.Uzerindeki serron jantlari gorunce ne guzel durmus diye icimden gecirdim fakat sonrasini gordukce hayal kirikligi oldu acikcasi.

Hocam güle güle kullanın kazasız belasız. Fakat ben bu konularda biraz çekingenim. Değil aracıma bişeyler yapılması sonaxdaki bayi sahibi bayanın dahi şöför koltuğuna oturup 10 metre ileri aracımı çekmesi bile içimi bi tuhaf yapıyor. Nasıl bi bağ oluştuysa birinin bişeyleri söküp takmasını göze alamıyorum :)  ön camlara film yaptırcam yaptıramadım 4 aydır ?‍♂️

Geri
Üst Alt