Golf 7 nin yakıt tankı kaç litre?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ

Fabrika Verilerine Göre 50 Lt olan depo aslında 55 Litredir.

Orijinalden alıntı:  @ M.L.Crassus

Aracı aldığımdan beri ilk kez depoyu fullemiş bulunuyorum. Bir daha ki sefere de depoyu fulleyerek pompa tüketim değerini hesaplayabileceğim.

Bu arada araclarimizin deposu kesinlikle 50lt değil. Tüm bilgilerde 50lt gözükmesine rağmen buyrun yazılı delili. Işık yandığı anda benzin alma imkanım oldu. Yani daha 70 km menzil görünüyordu. Bu da en az 6 lt daha depoda yakıt olduğunu gösterir. Pompada basılan toplam yakıt 49.40 lt. Sanırım bazı soru işaretlerini çözmeye yardımcı olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Polo yakıt deposu 65 litre almakta ilginç bir biçimde,niye böyle bişey yaptılar acaba

zambor007 dedi:
Polo yakıt deposu 65 litre almakta ilginç bir biçimde,niye böyle bişey yaptılar acaba
Farklı pompa yada petrolde de mi aynı durum söz konusu hadi 8-10 lt tamam dersinde 20 litre fazla alması imkansız gibi .

ahmet3976 dedi:
Farklı pompa yada petrolde de mi aynı durum söz konusu hadi 8-10 lt tamam dersinde 20 litre fazla alması imkansız gibi .
Yakıt deposu daha büyük yada yedek depo gibi birşey var sanırım

Fabrika Verilerine Göre 50 Lt olan depo aslında 55 Litredir.

Orijinalden alıntı:  @ M.L.Crassus

Aracı aldığımdan beri ilk kez depoyu fullemiş bulunuyorum. Bir daha ki sefere de depoyu fulleyerek pompa tüketim değerini hesaplayabileceğim.

Bu arada araclarimizin deposu kesinlikle 50lt değil. Tüm bilgilerde 50lt gözükmesine rağmen buyrun yazılı delili. Işık yandığı anda benzin alma imkanım oldu. Yani daha 70 km menzil görünüyordu. Bu da en az 6 lt daha depoda yakıt olduğunu gösterir. Pompada basılan toplam yakıt 49.40 lt. Sanırım bazı soru işaretlerini çözmeye yardımcı olacaktır.

Değerli Hocam bunu gördüğüm çok iyi oldu. İbre şuan dibe dayandı menzil 20 km gösteriyor ve ben hala direniyorum ayın 1'inde yakıt almak için... Yolda kalmazsam iyidir  :)  

Bu arada benzini hep Shell'den alıyordum sizin tavsiyeleriniz sonucu Opetden aldım sanki menzili biraz daha arttırdı gibi geldi bana :)  

Menzilde 0km ibaresini gördükten sonra en az 20km gideri de var bilginiz olsun.

Menzilde 0km ibaresini gördükten sonra en az 20km gideri de var bilginiz olsun.
Gitmesine gider de hava yaparsa başınızı çok ağrıtır.., aracı çalıştırmadan önce yakıt pompasındaki ve mazot filtresindeki havayı almanız gerekir., havayı almadan marşa basarsanız sistemde hava olduğundan olması gerektiğinden daha fazla hava yanma odalarına gider ateşleme düzgün yapılamaz., daha da önemlisi yakıt pompasının çok ciddi ısıya maruz kalır arıza yaparsa çok ciddi meblalar ödersiniz., en iyimser tahminle mazot pompasının ömründen 10 yıl çalarsınız, ., enjektörlere vereceği zararlardan hiç bahsetmiyeyim enjentörlere zarar verirse arabayı satın daha iyi ., Dizel araçta çeyrek deponun altına düşünce kullanmak tavsiye edilmez., en kötü ışık yanınca yakıt almak lazım., Zaten en dandik mazotu biz kullanıyoruz depodan pisliği çekerse yine benzer senaryoları yaşarsınız.,

Işık yandıktan sonra 60 km gittim benzilliğe geldiğimde 10 km menzil gösteriyordu.Pompacıya tetik attığında bırak dedim,başında da bekledim.52 lt aldı. 

Değerli @silvershadow hocam biraz önce menzil 0 km gösterince @forzaGilles hocamında uyarıları doğrultusunda  1Haziranı beklemeden araç zarar görmesin diye depoyu fulledim (pompa atınca devam edilmedi). Menzil 0 km iken 48,93 litre aldı depo. Ben açıkcası şaşırdım çünkü siz ışık yanınca bile benden daha fazla benzin koyabilmişiniz araca bu durum garip değil mi ? @Jesi hocam sizin depo nasıl 54,640 litre aldı gerçekten şoktayım.  Acaba benim araca takılı olan pompadamı sıkıntı vardı erken attı :)  Ekrandada benzin full gösteriyo gerçe :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herkese merhabalar değerli arkadaşlar,

Aracımı aldığım günden beri sürekli olarak ışık yandığı anda benzin alırım ve depoyu fullerim. Pompa attığında bıraktırırım. Aldığım yakıt miktarı da sürekli olarak ve maksimum 40-44 lt civarıdır.

Saygılarımla...

Geri
Üst Alt