Orjinal Çift U Led Uygulaması

yeni led farlar için ne yapmamız gerek, bizim araçlara uyar mı acaba?

yeni led farlar için ne yapmamız gerek, bizim araçlara uyar mı acaba?
Değerli Hocam

Daha önce yazdığım "Yeni nesil farlar bire bir uyuyor. " 

Ifadesini Orkun Hocamın düzeltmesi sayesinde

"Yeni makyajlı kasa golf 7’nin led far grubu eski kasalara maalesef birebir uyumlu degildir.Çünkü çamurluk ve tampon grubu ölçüleri değişiktir...Bunu değişen parça numaralarındanda anlayabiliyoruz...özellikle çamurluklarda daha geniş bir içe doğru çıkıntı vardır...Eğer led farlar eski kasaya uygulanmak istenirse bu parçalarında  değişmesi gerekmektedir." 

Haline doğrudan alıntıyla getiriyorum.

Duzeltir ve Hata için özür dilerim.

Düzeltme icin özelden yazarak nezaket gösteren dostlarımdan birisi olan Orkun Hocama da teşekkür ederim.

Değerli Hocam

Daha önce yazdığım "Yeni nesil farlar bire bir uyuyor. " 

Ifadesini Orkun Hocamın düzeltmesi sayesinde

"Yeni makyajlı kasa golf 7’nin led far grubu eski kasalara maalesef birebir uyumlu degildir.Çünkü çamurluk ve tampon grubu ölçüleri değişiktir...Bunu değişen parça numaralarındanda anlayabiliyoruz...özellikle çamurluklarda daha geniş bir içe doğru çıkıntı vardır...Eğer led farlar eski kasaya uygulanmak istenirse bu parçalarında  değişmesi gerekmektedir." 

Haline doğrudan alıntıyla getiriyorum.

Duzeltir ve Hata için özür dilerim.

Düzeltme icin özelden yazarak nezaket gösteren dostlarımdan birisi olan Orkun Hocama da teşekkür ederim.
 Tam anlamıyla fark şöyle görünüyor hocam, Volkswagenim uygulamasında yer alıyor bu durum.

A2C49FE7-05CA-4F50-88E6-BBE5B17C5AC1.jpeg

Öncelikle hayırlı olsun gerçekten bayağı masraflı olmuş aslında 1.450 tl kayan ledli uled fardı lambalarıyla 2bine fln denk geliyordu onuda yapabilirdiniz açıkcası :)

Ben çok farklı bir yerden ekleme yapmak isterim

Tamam maliyet masraf tedarik vs bixenon / uled / midled / virajlı midled , çift u , çift j bunlar hep opsiyon

Yalnız artık bu sarı ampul halojen olayında kitap kapatılmalı artık

Lümen yada candela cinsinden aydınlanma şiddetini vw den birileri çıkıp güvelik standartları içine dahil etsede artık güvenlik amaçlı led aydınlatma midlineplustan itibaren fix olsa,

Halojenin aydınlatmayla midled aydınlatma arasında çift göz katarakt yada tavuk karası kadar fark var ? benim görüşüm

Güvenli sürüş için aydınlatma en baz donanımda bile standart olmalı . Görünüm icin lüx opsiyon  değil yani

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=202]ibrahim043[/mention]  hocamın verdiği bilgiler ve sayesinde orijinal çift u led farlarıma kavuştum tüm forum üyelerine teşekkürler 
/monthly_2018_04/AB9B0EB5-0427-4E7E-BF28-3E97235E9CF3.thumb.jpeg.f3a4089836478ec0929e552cb3da70f7.jpeg
Hayırlı olsun Hocam Güzel Günlerde Kullanmanız dileğiyle Yolunuz açık olsun.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Turkishkhan  Hayırlı olsun hocam sonunda emeğinizin karşılığını almışsınız çok sevindim güle güle kullanın. :)  İnsanın kendi emeği olunca çok daha değerli oluyor bu tür projeler uğraşmayı seven herkese tavsiye ederim..

@silvershadow Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler :)

Bugün vw bayini aradım yalnız çift u led far adedi 2595 tl çifti 5190 tl  :000296-medium:  artık parçaları ile  7000tl yi geçer aracı alırken çift uled ile almadığıma yanıyorum o zaman 3000 küsür fark vardı

Bugün vw bayini aradım yalnız çift u led far adedi 2595 tl çifti 5190 tl  :000296-medium:  artık parçaları ile  7000tl yi geçer aracı alırken çift uled ile almadığıma yanıyorum o zaman 3000 küsür fark vardı
Çıkma çift uled veya tek uled far alarak "tüm parçalar dahil" toplamda 3500-4000 lira arası bir fiyata yaptırabilirsiniz., bi-xenon basic 'te ise 2700-2800 lira arası bir masrafı oluyor., Aracı alırken etletmediğinize üzülmeyin çünkü çift uled far sadece golf R ile birlikte geliyor., aracı alırken sizden istedikleri 3000 lira ücret tek uled içindir :)

• Beğen
Tepkiler: Glf

Çıkma çift uled veya tek uled far alarak "tüm parçalar dahil" toplamda 3500-4000 lira arası bir fiyata yaptırabilirsiniz., bi-xenon basic 'te ise 2700-2800 lira arası bir masrafı oluyor., Aracı alırken etletmediğinize üzülmeyin çünkü çift uled far sadece golf R ile birlikte geliyor., aracı alırken sizden istedikleri 3000 lira ücret tek uled içindir :)
Ali hocam bilgilendirme için teşekkür ederim moralimi düzelttin :)  dediğiniz rakamlara göre replika  almak mantıklı değil peki siz çıkma farları sarı siteden falan mı arayıp buldunuz yoksa tanıdık birinden mi alırken nelere dikkat etmek gerekir

• Beğen
Tepkiler: Glf

Geri
Üst Alt