Bir 116d Hikayesi

Hayırlı olsun, Varsın sürdükçe keyif versin sizlere, yol sesi müzik düzeltilebilir geliştirilebilir durumlar sizlerde biliyorsunuz, 

Moderatör tarafında düzenlendi:
hepinize teşekkür ederim beyler Allah sizlere daha iyisini nasip etsin. görselleri önümüzdeki günlerde çekip yüklerim.

@yusuf @enpisagor borusan 129500 fiyat verdi bir kuruş da aşağı inmedi. yeni yıla girdiğimiz için daha uyguna veriyorlardır şu an muhtemelen. 

@zgrdrsn başta 118i ile ilgileniyordum ama söylediğiniz gibi güçlü araçlardan insanın bastıkça basası geldiğinden olayı tercihim dizelden yana oldu. 120i şu anda fiyat listesinde gözükmüyor ve sanırım özel siparişle getiriyorlar o yüzden hiç sormadım bile. sos sistemi gerçekten çok gerekli ve yenilikçi bir sistem. bmw bu sistemde öncü oldu ve yeni gelecek olan mercedes c serisi araçlarda standart olacağı söyleniyor. umarım kullanmak durumunda kalmam.

@calik teşekkür ederim değerli hocam kullandıkça görüşlerimi ekleyeceğim :)

@ansolak teşekkür ederim, sizin de yeni aracınız hayırlı olsun hocam. bugüne kadar yol gürülüsünü çok önemsemedim ancak 1 serisinde dikkat çekecek kadar fazla geliyor. müsait olduğum bir gün bayiye gidip başka bir araçla test edeceğim. ses sistemi gerçekten çok kötü ama kaliteli sistemler için aracın koltuk, kapı içi vs sökülmesi gerektiğinden şu an bu ses sistemiyle yaşamaya alışmaya çalışıyorum. benzinli 1 serisini bayide test etmiştim ve bildiğimiz 6 silindir v6 motorların ortadan ikiye ayrılarak üretilmesinden dolayı gerçekten kışkırtıcı bir motor sesi var. dizel motorun sesi çok dikkatimi çekmedi, henüz yüksek devirlere çıkmadım zaten. bakım paketiyle ilgili olarak internette okuduklarımdan sıcak bakmıyorum. 40000 kmye gelip hava filtresi hiç değişmeyen araçlar varmış ki bence en geç 10000 kmde bir değişmesi gerekiyor. 

@Laylayloom dediğiniz gibi karda arkadan itiş arabalar önden çeker kadar gidemiyor maalesef. istanbulda yılda en fazla 1-2 hafta böyle havalar olduğu için çok önemli değil hocam varsın 1-2 hafta kullanmayayım.

@berreday gerçekten çok çok kötü bmwye yakışmayan bir ses sistemi var. 

@Salvination teşekkür ederim, aftermarket çözümler için çok fazla sökme işlemi yapılması gerektiği için şu an sıcak bakmıyorum. 

@ibrahim043 golften küçük hissettiriyor ama ne kadar küçük ne kadar rahatsız ediyor bir şey diyemiyorum şu an için

@mrtcntkn siz tam tersini yapmışsınız hocam. bmwden vazgeçip neden golfü tercih ettiniz? koltuk konusunda golfün koltuğu önde f20'nin standart koltukları çok basit duruyor. eğer çıkma m koltuk denk gelirse almayı düşünüyorum.

@gokberks
Hocam ses sistemini dert etmeyin.
Delmeden kablo çekmeden soket sokete sadece aracınıza özel hazırlanmış kitler var.
Forumda yavaş yavaş paylaşacağız.
Bmw orjinal retrofit konusunda bir derya.

@gokberks hocam hayırlı olsun yeni aracınız her güzelin bir kusuru vardır dert etmeyin aracınızı iyi günlerde kullanın

@ansolak maalesef sokme islemi olmadan retrofit cozum yok. Kapi trimleri sokulmesi gerekiyor retrofit hifi sistem icin.
@EMRAH ATTS tesekkurler hocam birbirimize alismaya calisiyoruz

@ansolak maalesef sokme islemi olmadan retrofit cozum yok. Kapi trimleri sokulmesi gerekiyor retrofit hifi sistem icin.
@EMRAH ATTS tesekkurler hocam birbirimize alismaya calisiyoruz
Hocam kapılar sökülüyor ama soket sokete takılıyor. kablo veyahut tesisat çekme yok. Bass ı da biliyorsunuz koltuk altında yeri var orada değiştiriyorlar ama 1 lerde standart gelmez benim bildiğim. 3 lerde var.

Hocam aracınız hayırlı olsun Allah güzel günlerde güle güle kullandırmak nasip etsin

İçerik düzenlenmiştir.

1 serisi bana hep en cekici premium compact hb gelmistir. Aracinizi kazasiz guzel gunlerde kullanin. Ins bize de bir gun BMW sahibi olmak nasip olur :)  

İçerik düzenlenmiştir.

@gokberks hocam hayırlı olsun keyifle kullanın,

5 nisan itibariyle araçla üçüncü ayımı doldurdum. Şu an yaklaşık 4100 kmde ve yakıt ortalaması yaklaşık 8 litre. Araçla bir kez edirneye gittim ve yokuş aşağı eğimde 205'i gördüm. Bildiğim kadarıyla 200'de elektronik limitör var ve 200'ü geçtiğini görünce şaşırdım. Düz yolda pek 200'ü geçecek gibi durmuyor zaten. Yakıt tüketimi olarak ilk yarım saat 110'u geçmediğim ve sonrasında 170'in altına düşmediğim kullanım şekliyle 8.5 litre oldu. Bu arada gidiş dönüş yol bilgisayarında 8.2 ortalama gösteriyordu ve pompa hesabı yaptığımda 8,16 çıktı. Genelde yol bilgisayarında bu değer fazla olurdu. Şu aralar 320d ilanlarına bakıyorum eğer uygun bir araç bulursam ve benimkiyle takas etmeyi kabul ederlerse aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Ne kadar kendi sınıfında alternatifsiz olsa da performans açısından maalesef beni tatmin etmiyor. 

ilk yarım saat

5garOq.jpg

sonrası

Lyl75J.jpg
Golfte ne kadar performanslı kullansam da 8 litreyi hiç görmedim hocam düz yolda 205 e kadar çıkıyor fakat sonrası artık gitmemek için direniyo:)  imkanınız varsa 320d yi kesinlikle öneririm 

Merhaba hocam satış için aklınızdaki rakam nedir?

Geri
Üst Alt