Kasko fiyati

sedatygt

Üye
İsim
sedat
Arkadaslar herkese iyi gunler

Bu aralar sigorta ve kaskom bitmek uzere.birkac acenteye sordum ancak biri dikkatimi cekti fikirlerinizi almak istedim.acente axa sigortadan 1400 tl fiyat verdi.axanin kendi sitesinde 1550 tl cikiyor.işkillendim birazda.

Kaskoda en cok dikkat ettigim seyler;

Araci herkesin kullanabilmesi

Yetkili servisle anlasmasi olmasi.

Bunlar disinda dikkat edilmesi gereken bir husus varmi.

Ayrica acenteye sordugumda mini onarim yok bizde dedi.isteseler yapabiliyorlarmi yoksa standartmi bazi sigortalarda.

Simdiden tesekkur ederim.

@sedatygt hocam anahtar kaybı , anahtarla çalınma , doğan afet , halk ayaklanması , ve en önemlisi  karşı tarafın hasarının ödenmesi için olan primi yüksek tutun çünki örneklerini görüyoruz artık piyasada çok lüks araçlar çıkıyor diyelimki lüks bir araca  çarptınız ve suç sizde karşı tarafı hasarının ne kadarını ödeyecek sonra cebinizden para çıkmasın bir mikser kamyonu ünlü bir iş adamının bentley marka aracını perte çıkartmıştı ve kaskosu olmasına rağmen kaskoda yazan değeri karşıladı kalan tutar adamdan çıktı ama baya bir tutardı poliçedeki o değerin yüksek olması size yansıyacağı 100-150 tl dir sigortacılar düşük kasko çıkartmak için bir çoğunu düşük tutyor sonradan başınız ağrımasın

arkadaşım sigortacı ondan dolayı örnek vererek anlatıyorum ama arkadaşım bunları müşterilere anlatıyor istemezse bende düşük çıkartırım diyor  

@sedatygt hocam anahtar kaybı , anahtarla çalınma , doğan afet , halk ayaklanması , ve en önemlisi  karşı tarafın hasarının ödenmesi için olan primi yüksek tutun çünki örneklerini görüyoruz artık piyasada çok lüks araçlar çıkıyor diyelimki lüks bir araca  çarptınız ve suç sizde karşı tarafı hasarının ne kadarını ödeyecek sonra cebinizden para çıkmasın bir mikser kamyonu ünlü bir iş adamının bentley marka aracını perte çıkartmıştı ve kaskosu olmasına rağmen kaskoda yazan değeri karşıladı kalan tutar adamdan çıktı ama baya bir tutardı poliçedeki o değerin yüksek olması size yansıyacağı 100-150 tl dir sigortacılar düşük kasko çıkartmak için bir çoğunu düşük tutyor sonradan başınız ağrımasın

arkadaşım sigortacı ondan dolayı örnek vererek anlatıyorum ama arkadaşım bunları müşterilere anlatıyor istemezse bende düşük çıkartırım diyor  
Hocam cevabiniz icin tesekkur ederim.tek tek maddeleri okuyacagim.o kadar para verip bi ise yaramayacaksa zaten anlami yok gercektende.

@sedatygt hocam benim babamda sigorta acenteligi yapiyor yaklasik 30 yildir ve bu cıkan fiyatlar her sirkette ve acente de farklı olabiliyor. Ben mesela temmuz 1 de sıfır aldım 8.000 tl lik opsiyonumu da eklettim cam tavan rline vs. o gunku fiyatida toplam 104.000 tl idi.1500 tl ye guneş sigortadan kestik policeyi. Bu tur fiyatlarin cikmasi da bazi sirketlerde muafiyet uyguluyor veya teminatları düsük veriyor o yuzd3n daha ucuz cikabiliyor.

Arkadaslar herkese iyi gunler

Bu aralar sigorta ve kaskom bitmek uzere.birkac acenteye sordum ancak biri dikkatimi cekti fikirlerinizi almak istedim.acente axa sigortadan 1400 tl fiyat verdi.axanin kendi sitesinde 1550 tl cikiyor.işkillendim birazda.

Kaskoda en cok dikkat ettigim seyler;

Araci herkesin kullanabilmesi

Yetkili servisle anlasmasi olmasi.

Bunlar disinda dikkat edilmesi gereken bir husus varmi.

Ayrica acenteye sordugumda mini onarim yok bizde dedi.isteseler yapabiliyorlarmi yoksa standartmi bazi sigortalarda.

Simdiden tesekkur ederim.
Generali den teklif almanızı öneririm hocam. Bana çok iyi teklif vermişlerdi.

@sedatygt hocam kasko firmasının bulunduğunuz şehirdeki yetkili servis ile mini onarım anlaşması var mı onu da öğrenin bence. RS, Autoking gibi mini onarımcılar hem çok ileri tarihe randevu verir hem uzun sürer, işçilik de belki tartışılabilir. Kasko poliçenizdeki mini onarım maddesine dikkat edin. 

Bir diğer husus da ikame araç verilmesi, servis yoğunluğundan dolayı sorunlar olabiliyor bazen. Kasko eksperi 3 gün dediyse ve aracınız serviste yoğunluktan dolayı 5 gün kalacaksa 2 gün arabasız kalırsınız.

Ön camın kırılması da olabilecek bir olay, ücretsiz ve orjinal cam değişimi olsun poliçenizde.

Son olarak, kasko ve servisle arada kalacağınız durumlar olmaması için acente çok önemli ki ben aracı aldığım yerde yaptırdığım halde sorunlar yaşadım.

Yazdıklarım kendi tecrübelerim, umarım işinize yarar

Saygılar

Hocalarım yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

başka bir acenteden axa için 1700 fiyat aldım.sonra gittim 1400 fiyat aldığım acenteden fiyat çalışması istedim.baktım imm yi 10000 yapmış.zaten 100  lira o düşürmüş kafadan.

doğa ve liberty den gayet uygun fiyatlar aldım.sizce nasıllar kasko konusunda.

Hocalarım yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

başka bir acenteden axa için 1700 fiyat aldım.sonra gittim 1400 fiyat aldığım acenteden fiyat çalışması istedim.baktım imm yi 10000 yapmış.zaten 100  lira o düşürmüş kafadan.

doğa ve liberty den gayet uygun fiyatlar aldım.sizce nasıllar kasko konusunda.
Hocam bilindik marka kullanmakta fayda var. Generali teklifi aldınız mı?

@sedatygt

Değerli Hocam 

Bu başlığı incelemenizi tavsiye ederim.
hocam çok teşekkür ederim açıkçası inceledim.ama kaskoda tercih edeceğim firma konusunda beni çok tatmin edici bir bilgi bulamadım.ama dikkat edilecek hususlar konusu çok yardımcı oldu.sağolun

hocam çok teşekkür ederim açıkçası inceledim.ama kaskoda tercih edeceğim firma konusunda beni çok tatmin edici bir bilgi bulamadım.ama dikkat edilecek hususlar konusu çok yardımcı oldu.sağolun
Kaskoda tercih edeceğiniz firma eşittir "dikkat edilcek maddeler"

@sedatygt Ucuz olanın şartları poliçede daha iyi ise onu tercih edin., her zaman bilindik sigorta daha iyi olacak diye birşey yok elbette., Ama mutlaka klozlar (doğal afet, sel, kundaklama), teminat, İhtiyari mali mesuliyet teminat tutarı, bazı sigorta sirketleri 3 yaş tan sonra müdail parça (yan sanayi ile) onarım yapar vs.. bu gibi hususlarda mutlaka dikkat edin gözden kaçan birşey olabilir/olmasın sigorta şirketleri çok kurnazlardır..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt