Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar önümüzdeki ay comfortline aracıma katlanır ayna takmayı düşünüyorum.Yalnız bir sorum olacak aliexpressteki fiyatlar ile istanbulun çeşitli yerlerinde bulunan satıcıların fiyatları hemen hemen aynı yani 1300tl civarında.Bu yüzden aliexpressten almak yerine görüp alarak almak daha mantıklı geliyor.Yakın zamanlarda katlanır ayna alıp memnun kalan yada daha önceden bilen bir arkadaş beni istanbul içinde bir satıcıya yönlendirirse sevinirim.

Mutlaka aldığınız yerde montajını yaptırın. Bazen senkron sorunu olabiliyor. Biri kapanırken öteki açılabiliyor. Benim tavsiyem orijinalden şaşmamanız. Servisten sadece gövde temin edebilirsiniz. Ya da çıkma orijinal gövde de iş görür.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Al1co1907 yazdı:

@yusuf bende de aynı düşünce var. Kayar sinyalli yaptırmak istiyorum bide. İstanbulda yönlendirebileceğiniz biyer var mı. İşlemi nasıl yapıyorlar bide. Teşekkürler

Çinden alın hocam. Gelince takması çok basit. Ben yardımcı olurum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf Teşekkür ederim hocam. Aliexpressten baktım 30-35 usd civarında. Gittigidiyorda falanda var benzer fiyatlara. Tavsiye edebileceğin biyer var mı. Birde renk farkı varmış sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Antalya’da bu işi yapan birisini tanıyor musunuz ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Hsyn07 hocam sen bile yaparsın montajını benimkini ben kendim taktım; istersen videosunu atayım ama kodlama kısmında destek alman lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 3.01.2020 at 9:23 AM, onurmat yazdı:

@Hsyn07 hocam sen bile yaparsın montajını benimkini ben kendim taktım; istersen videosunu atayım ama kodlama kısmında destek alman lazım

Kapıdaki döşeme sökülüyor sanırım hocam takmak için dedim bir yerini kırar ederim ne iyisi hiç riske girmeyeyim birisine yaptırayım 😐

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)
17 saat önce, Hsyn07 yazdı:

Kapıdaki döşeme sökülüyor sanırım hocam takmak için dedim bir yerini kırar ederim ne iyisi hiç riske girmeyeyim birisine yaptırayım 😐

@Hsyn07 hocam bilmeyen birini yaptıracağına kendin yap derim. Ama bilen birisi ise bu kişi neden olmasın :like:

tarihinde onurmat tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 6.01.2020 at 9:00 AM, onurmat yazdı:

@Hsyn07 hocam bilmeyen birini yaptıracağına kendin yap derim. Ama bilen birisi ise bu kişi neden olmasın :like:

Bilen birisi var mı diye o yüzden sordum 😊🙃

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üstadlar herkese iyi forumlar dilerim . 

2015 Comfortline aracıma kayar sinyalli Katlanır ayna takmak istiyorum. Bu kodlamayla mı oluyor ya da başka bir parçaya falan ihtiyaç var mı ? Cevaplarsanız sevinirim .😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Furkan96 Merhaba Furkan. Söylediğin tüm şeyler Donanımsal değişiklikler gerektiriyor. Katlanır ayna seti alman gerekiyor (Set içeriğinde sağ sol ayna ve kumandası var). Kayar sinyalleri de aynı şekilde harici alman gerekiyor. 

Kayar sinyaller için genelde Aliexpress sitesi tercih ediliyor. Fiyat ortalama 200 TL bandında. Tabiki buna biraz gümrük vergisi de ekleniyor. Tak çalıştır şeklinde oluyor ve montajı gayet kolay. Youtube'da bulabilirsin. Herhangi bir kodlama gerekmeksizin çalışıyor.

Katlanır ayna için ise Aliexpress'den ziyade TR'deki satıcılar toplu aldıkları ve kargodan kar ettikleri için daha uygun fiyat verebiliyorlar. Şu anda genelde VAG Store işi yapan instagram sayfalarında montaj dahil 1300 liraya A kalite montaj dahil ürünler bulunuyor. Orjinal fabrikasyon aynalar ise yaklaşık 2800 TL bandında (Kumdanda ünitesi hariç). Montaj sonrası kısa bir VCDS kodlaması gerekiyor, bunu da montaj yapan firma zaten fiyata dahil bir hizmet olarak sunuyor.

Aracınıza comfortline yazdığınız için kapı için ünitelerinin değişimine gerek yok. Midline Plus olsa idi, bu fiyatlara kapı içi ünitelerinde eklenmesi gerekirdi. 

iyi forumlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, Ankarada bu işi satan ve yapan güvenilir bir yer tavsiye edebilir misiniz? Ayrıca atlantik mavi benim renk. Renk işi hallediliyor mu orjinal gibi görünüyor mu? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...