Jump to content

silvershadow

Yer Tasarrufu sağlayan stepne (1G6)

Recommended Posts

Yer Tasarrufu sağlayan stepne

Opsiyonel donanım kodu: 1G6

Tutarı: 118 TL. (Vergiler dahil) sonradan alınırsa 558 TL

Muafiyet ve Zorunluluklar: 17 veya 18 inch jantlar alındığında mecburi olarak alınmalıdır.

Yer Tasarrufu sağlayan stepne

Comfortline da 205 55 16R lastiklerin yerine takılan yer tasarruflu stepne 125 70 16R ölçülerinde

Golfte kullanılan 16" olsun 17" ve 18" olsun lastiklerin yanak genişlikleri ve tabanları farklı olsa da dış çapları birbirine çok yakın. Bu lastiklerin çapları arasında mutlaka fark vardır ama milimetrelerle ölçülebilir kanaatimce.

o denli bir fark olsa tehlike yaratacağı için kesinlikle tavsiye edilmez.

+ yer tasarruflu stepnenin fotoğrafını paylaşayım....

Bizdekiler dolma teker değil hava basılıyor (hem de ne hava : Max 60psi) ...

Sizce normal stepne ile arasında fark olsa yuvalarının kenarlarında da ciddi boşluk olmaz mı?

Patlayan ön lastikse kesinlikle ön lastiğe takılması önerilmediğini ben de duymuştum.

İki lastik arasında o denli ciddi fark olsa maksimum 80 km/h hıza çıkmaya da izin vermez.

Yer tasarruflu stepneyi ön aksa takmak çok doğru değil, uzun kilometreler boyunca veya hız limiti üstünde kullanılırsa ön düzeni bile bozabilir.

O yüzden ince stepnenin ön aksa takılması önerilmez . Ön lastik bile patlasa arka sağlam lastiklerden birinin sökülmesi, ince stepnenin oraya takılması ve sonra arka akstan çıkan sağlam lastiğin patlak olan ile değiştirilmesi önerilir ki bu halde bile fazla gezmemek , en yakın lastikçiye gidip onartmak veya onarılamıyorsa yeni lastik almak önerilir.

Şehir içi kullanım ağırlıklıysa kesinlikle öneririm.

Şehirler arası kuş uçmaz kervan geçmez yurdumun yollarında çok da kullanışlı olmayacaktır.

Şehirler arası yola stepnesiz çıkmak lüzumsuz bir özgüven patlamasının sonucu olur, ama bu patlama kendini imha anlamına da gelebilir.

Alimallah kamyoncuların insafına kalıverirsiniz ıssız yollarda sonra...

stepnesiz şehirler arası yola çıkmaz demek "..... aracını benzini dök yak demek "

3D6410.jpgl7qg0r.jpgMEVMP1.jpgGYmrpr.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@silvershadow hocam merhaba bugün bu stepneden almak icin servisi aradim ama dogru ifade edemedim hrld,  zira 800kusur bir fiyat soyledi. Tam olarak kodu kac demek lazim acaba bilginiz var mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@silvershadow hocam merhaba bugün bu stepneden almak icin servisi aradim ama dogru ifade edemedim hrld,  zira 800kusur bir fiyat soyledi. Tam olarak kodu kac demek lazim acaba bilginiz var mi?

Bende merak ediyorum acaba ne kadar fiyatı var takipteyim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, sdktsn yazdı:

Sonradan yer tasarruflu stepne takan oldu mu ? 

Birebir uyumlu bagaj. Alıp takabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu stepnenin tek kötü yanı bagaj havuzunun belini bükmesi. Sonradan ekletmek isteyen arkadaslara tavsiyem kaliteli tamir kiti almaları.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba,

18" Durban jantlar ile gelen yer tasarruflu stepne 16" mi yoksa 18" mi? 2.el bir araba bakiyorum ve 18" Durban olmasina ragmen stepnesi 16". Stepnenin de 18" olmasi gerekmez mi? Simdiden tesekkurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, dpd5564 yazdı:

Herkese merhaba,

18" Durban jantlar ile gelen yer tasarruflu stepne 16" mi yoksa 18" mi? 2.el bir araba bakiyorum ve 18" Durban olmasina ragmen stepnesi 16". Stepnenin de 18" olmasi gerekmez mi? Simdiden tesekkurler.

18inç jant stepne yuvasına sığmaz ki.Benim aracımda da fabrika çıkışı durban jant var stepnesi yer tasarruflu olandan yani bir yanlışlık yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@silvershadow Teşekkürler bilgilendirme için. Bu stepne ile bagaj hacmi artıyor mu? Bagaja faydası var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@calik

Değerli Alper Hocam 

Kesinlikle fark ediyor.

Tam 10 cm derinleşiyor bagaj tabanı ve dolayısıyla bagajdaki en geniş kısmın hacmi arttığı için bagaj hacmine doğrudan katkısı olacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@silvershadow Değerli Murat Bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Kısıtlı olan bagaj hacminde 10 cm derinlik hayat kurtarır :) Bu bilgiyi de aklıma not edeceğim.

Selam sevgiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bagajdaki Ojinal inceltilmiş stepneye kaç psi hava basıcaz bilen var mı ?? 

60 psi küsürler falan ? Doğrumu??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

60 psi aşırı fazla olur bence. Ben 40 basmıştım ara ara kontol ediyorum. Ayrıca o lastiğin max kaç sene ömrü var hiç kullanılmasa bile bence kauçuk özelliğinden doalyı max 5-6 senedir diye düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Savatage yazdı:

Bagajdaki Ojinal inceltilmiş stepneye kaç psi hava basıcaz bilen var mı ?? 

60 psi küsürler falan ? Doğrumu??

Aracımdaki lastik basınç etiketine göre 61 psi tavsiye ediliyor stepne için.

P_20191222_175529_1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 17.07.2016 at 1:50 PM, calik yazdı:

@silvershadow Teşekkürler bilgilendirme için. Bu stepne ile bagaj hacmi artıyor mu? Bagaja faydası var mı?

Merhabalar, yer tasarrufu ancak 4 parmak oluyor. Seyehat zmanaları kullanıyorum bu kısmı, d,ğer zamanlar standart olan terde duruyor. Evrak, pompa vs şeyler için boş alan kalıyor. Tavsiye ederim. Bagaj için almayı düşünürseniz bence değmez arkadaşlar. Golfun bagajı küçük ne yapsanız büyümüyor. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...