Benzin kapağı kendi kendine acıldı ..

Laylayloom

Üye
İsim
Sinan Mert Yavuz
Bugün aracıma binerken kapıyı actığımda arkadaşım gülme krizine girdi benzin kapağı da arabayla beraber acılmış bu nasıl olabilir :D bi sorunu nasıl cözebiliriz bana biraz tehlikeli göründü servise götürsem bulamadık görmedik ıvır zıvır diyip vericekler ...

Bugün aracıma binerken kapıyı actığımda arkadaşım gülme krizine girdi benzin kapağı da arabayla beraber acılmış bu nasıl olabilir :D bi sorunu nasıl cözebiliriz bana biraz tehlikeli göründü servise götürsem bulamadık görmedik ıvır zıvır diyip vericekler ...
@Laylayloom Araç kilitli iken depo kapağı açılmıyor bildiğim kadarı ile biri açmaya çalışmış olabilir kilit açılınca otomatik açılıyor

Arac kilitliyken birisi acmaya calismistir buyuk ihtimal. Arac kilitliyken kapakta acilmiyor. Siz anahtarla actiginiz anda kapakta aciliyor. Benim basima gelmisti.

2016 model öncesi kronik bir sorun. Araç kilitli iken açmayı deneyin. Kiliti açınca otomatik açılacaktır.

@Salih Sayın mantıklı geldi hocam yarın kitliyken denicem hocam  saolun

@yusuf hocam arac 2014 ama denicem servise götürünce yapılacak bir şeymi

@Barlikemin hocam yarın bakıcam tekrar buraya yazarım hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim aracım 2013 kapılar kapalıyken benzinci depo kapağını açıyor. Yarın inceleme lazım bende s=alala

Bende de benzer bir sorun var,arac içerisinde iken benzin istasyonuna geldiğimde,personel açamıyor ve ben kontaktan anahtarı çıkarıp,aracı ilk önce kitliyorum sonrasında ise kiliti açtığımda otomatik bir şekilde kapak açılıyor :000049-medium:

Bende de benzer bir sorun var,arac içerisinde iken benzin istasyonuna geldiğimde,personel açamıyor ve ben kontaktan anahtarı çıkarıp,aracı ilk önce kitliyorum sonrasında ise kiliti açtığımda otomatik bir şekilde kapak açılıyor :000049-medium:
Malesef depo  kapağı kilidiniz bozulmuş , kitleyip açmak yerine kumandadan açma basabilirsiniz tekrar.Kapıyı açmasına rağmen depo açılmıyor :( Benimde öyleydi şu anda hiç kitlenmiyor ve kitlenmediği içinde sorun yok :D

Edit:kapı kilidi yerine depo kapağı kilidi olucak

Bu arada sizinde depo kapağınızı çmaya zorlamamışlardırda biri yaslanmıştır arabaya totosuyla depoyu zorlamıştır :D Benim başıma  çok geliyor ahah , muhabbet ediyoruz arabayı bir açıyorum tak depoda açılıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Malesef kapı kilidiniz bozulmuş , kitleyip açmak yerine kumandadan açma basabilirsiniz tekrar.Kapıyı açmasına rağmen depo açılmıyor :( Benimde öyleydi şu anda hiç kitlenmiyor ve kitlenmediği içinde sorun yok :D

Bu arada sizinde depo kapağınızı çmaya zorlamamışlardırda biri yaslanmıştır arabaya totosuyla depoyu zorlamıştır :D Benim başıma  çok geliyor ahah , muhabbet ediyoruz arabayı bir açıyorum tak depoda açılıyor
otomatik benzin kapağı diyorsun yani  :000043-medium:  sonuç itibariyle yapacak birşey yok :D

Bende de benzer bir sorun var,arac içerisinde iken benzin istasyonuna geldiğimde,personel açamıyor ve ben kontaktan anahtarı çıkarıp,aracı ilk önce kitliyorum sonrasında ise kiliti açtığımda otomatik bir şekilde kapak açılıyor:000049-medium:
2016 öncesi araçlarda kronik sorundur bu. Kapılar kilitli iken açmaya çalıştıktan sonra mandal yerinden çıkmış oluyor ve kapıları açılınca hop otomatik olarak açılıyor.

2016 öncesi araçlarda kronik sorundur bu. Kapılar kilitli iken açmaya çalıştıktan sonra mandal yerinden çıkmış oluyor ve kapıları açılınca hop otomatik olarak açılıyor.
sonuc olarak bir cözümü yok :)

Geri
Üst Alt