Golf ün Mekanik El Frenli modeli varsa alabilir miyim?

İsim
Murat
slm arkadaşlar ben bandırmadan   murat    yeni araç aldım golf   1.4 tsi manuel  higline    aracı kısmetse   cumartesi teslim alıcam... otomatik kullanmadığım için manuel tercih ettim..    ilk defa  sıfır araç teslim alıcaz...  alırken nelere  dikkat etmeliyim? katakulleye gelmeyelim :)   teşekkürler simdiden 

slm arkadaşlar ben bandırmadan   murat    yeni araç aldım golf   1.4 tsi manuel  higline    aracı kısmetse   cumartesi teslim alıcam... otomatik kullanmadığım için manuel tercih ettim..    ilk defa  sıfır araç teslim alıcaz...  alırken nelere  dikkat etmeliyim? katakulleye gelmeyelim :)   teşekkürler simdiden 
Aracınız hayırlı olsun. Dikkat etmeniz gerekenler burada;

@scknklc@scknklc  tesekkürederim   gardaş   ALLAH razı olsun   memnun oldum 

hanımın   tayini çıktı  yeni geldik bandırmaya    yeni birde araba alalım dedik :)   ALLAH  herkese  nasip etsin  

merhaba arkadaşlar  1.4 higline manuel aracımı cumartesi alıcaktım   ama yarın gelin verelim dediler. aracı alırken orda gerçeğini görmemiştim... birşey dikkatimi  çekti  bu araçta el freni yok!!  araçta hazır diyolar   kredide çekildi    acaba desemki bana el freni  olan bir  araç ayarlayın   ayarlarlarmı?  ben anlamıyorum bu auto hold mold elektronikmiş felan  çok kafa karışıklığı  kaza yaparım diye tırsmaya başladım  

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşlar  1.4 higline manuel aracımı cumartesi alıcaktım   ama yarın gelin verelim dediler. aracı alırken orda gerçeğini görmemiştim... birşey dikkatimi  çekti  bu araçta el freni yok!!  araçta hazır diyolar   kredide çekildi    acaba desemki bana el freni  olan bir  araç ayarlayın   ayarlarlarmı?  ben anlamıyorum bu auto hold mold elektronikmiş felan  çok kafa karışıklığı  kaza yaparım diye tırsmaya başladım  
Süpermiş :)

Bu mereti kullananların neredeyse tamamı mekanik el freni olan bir araç kullanmayı tercih etmiyorlar artık.

Size açıklayıcı  bir yazımı öneriyorum.  Auto hold ve elektromekanik park freni hakkında.  Buyrunuz.

Burada eksik anlatılan veya anlaşılmayan veya anlatırsa da iyi anlaşılmayan konuları sormaktan çekinmeyin. 

bu iyiymiş vallahi :)  

birşey dikkatimi  çekti  bu araçta el freni yok!! elektronikmiş felan  çok kafa karışıklığı  kaza yaparım diye tırsmaya başladım  
tam aksine beyninizi meşgul eden bir etkenden daha Golf sayesinde kurtulmuş olacaksınız. Elektronik park freni o kadar mükemmel çalışıyor ki Murat beyin de dediği gibi buna alışan bir insanın yeniden manuel el frenli araç kullanmak isteyeceğini hiç sanmıyorum. Çiyuvvvvvv diye de hoş bir mekanik çalışma sesi var :)

tesekkürederim   biraz  kafam karıştı   aracın resimlerinde el frenini görmeyince...   sanırımm  iyice okumam  ve kafama yazmam lazım murat beyin yazısını 

tesekkürederim   biraz  kafam karıştı   aracın resimlerinde el frenini görmeyince...   sanırımm  iyice okumam  ve kafama yazmam lazım murat beyin yazısını 
Değerli Hocam 

Golf sadece el freni değil daha pek çok kullanım alışkanlığına son vermek ve yerine yenilerini ikame edecek.

Söz gelimi artık yokuş yukarı ustalığını gösterme dönemi sona erdi. Çünkü siz kavramaya geçtiğinizde el freni otomatik olarak inecek ve sakin sakin rampayı çıkacaksınız.

Ya da daha önce kırmızı ışığı gördüğünüzde ayağınızı gazdan çekerek süzülerek yaklaşması yerine vites küçülterek frenleme yaparak fren enerjisi geri kazanımı sistemini harekete geçireceksiniz.

Yarım debriyajdan ola ki stop ettirdiniz otomatik olarak marka basacak sizin yerinize.

Bunun gibi daha nice özellik sizi bekliyor.

İlk dikkatimi etmenizi istediğim aracı alır almaz ilk lastikçiye gidip lastik basınçlarını sürücü kapısı üzerindeki plakettekine uygun değerlerde şişirmeniz.

Hayırlı olsun şimdiden 

Hele bir alışın hocam. EL freni görünce garip gelecek size :)

anladım  murat bey..   daha önce böyle bir araç kullanmadığım için  haliyle  tuhafıma  gidiyo hersey.... teslim alırken yapılıcakları  okudum forumda   sanırım oda sizin yazınızdı...  ama yarın hatunla beraber  gidicem istanbulda  olsa  tanıdık felan çok  ama  gurbette  tek oldumu  iş başa düşüyo...  çokta   araçtan anladığım  söylenemezz..  elimden geldiğince  sağına soluna bakıp  aracımızı  alıcazz  ALLAHın izniyle..  tamam  lastikçiye muhakkak  ugricam    teşekkürederim 

Geri
Üst Alt