Golf 7'de Araç hareket ettikten sonra kapıları otomatik kilitlemesi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Araç hareket ettikten sonra kapıları otomatik kilitlemesi.

media ekranında sol tarafındaki tuş grubunun en alttındaki Car tuşuna basın

JYZAVJ.jpg

Burada şöyle bir ekran gelecek...

WnqkXm.jpg

Bu ekranın en sağ altındaki Ayarlar tuşuna basınca

kk9BMq.jpg

Gelen ayarlar ekranı şöyledir sağ taraftaki kaydırma tuşu ile alta geçince

JYZAVJ.jpg

Diğerlerinin aşağısında bulunan "açma ve kapatma" (resim 5)

XvMk9R.jpg

Başlığını  seçtiğinizde konforlu kilitleme ayarları dahil hepsi mevcuttur.

Merhaba,

Bende bu özellik çalışmıyor. Bu şekilde ayar yaptım fakat Araç hareket ettikten sonra kapılar açılabiliyor. Başka bir ayarı var mıdır.

2015 1.2 TSI DSG Confort Kurşun Gri

zerocool dedi:
Merhaba,

Bende bu özellik çalışmıyor. Bu şekilde ayar yaptım fakat Araç hareket ettikten sonra kapılar açılabiliyor. Başka bir ayarı var mıdır.

2015 1.2 TSI DSG Confort Kurşun Gri
Foruma hoş geldiniz. Media cihazının ayarlarında seçenek mevcut. Oradan ayarlayınız.

Bir de içerden açılır kapılar. Dışardan açılamaz. Olayı yanlış anlamış olabilirsiniz.

@zerocool

Değerli Hocam;

Aramıza hoş geldiniz.

Arıza olduğunu sanmam.

Saatte 15 km/s hız olan yeterli hıza ulaşmalısınız bunun gerçekleşebilmesi için.

Aracın kapıları içeriden elbette açılabilir ama BMW'lerdeki gibi değildir kapı kolu içeriden açılınca direkt açılır.

BMW'de gördüğümde çok beğendim. Araç dursa bile içeriden açılamaz kol bir kez çekilip bırakılıp tekrar çekilmedikten sonra.

Hoşbulduk. Teşk ederim. Öncelikle forumdaki ortamı çok beğendim. Seviyeli. diğer forumlardaki gibi marka kötüleme yada eleştirme gibi gereksiz konuşmalar dönmüyor.

Media ekranındaki otomatik kilitleme ayarı aracın dışarıdan açılmaması içinmiş. Benim isteğim araç hareket halindeyken arka kapıyı çocuğun açamamasıydı. Servis ile görüştüm sadece arka kapıda manuel yapılabiliyormuş.  Deneyince tekrar sonucu iletirim.

@zerocool

Değerli Hocam,

Teşekkür ederiz güzel sözleriniz için.

Biliyoruz ki başkasının kötü olduğunu söylemek bizimkisinin iyi olduğu anlamına gelmeyecektir.

Ayrıca diğer forumlarda rating uğruna ortam kızıştırılıyor. Bizim böyle kaygılarımız olmadığına göre bu yollara tenezzül etmeyeceğimiz açıktır.

Çocuk kilidi arka kapı kilit mekanizması altında mevcuttur.

Araç anahtarı ile çevrilerek kilitlemek mümkündür. Böylece kapılar yalnızca dışarıdan açılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
zerocool dedi:
Hoşbulduk. Teşk ederim. Öncelikle forumdaki ortamı çok beğendim. Seviyeli. diğer forumlardaki gibi marka kötüleme yada eleştirme gibi gereksiz konuşmalar dönmüyor.

Media ekranındaki otomatik kilitleme ayarı aracın dışarıdan açılmaması içinmiş. Benim isteğim araç hareket halindeyken arka kapıyı çocuğun açamamasıydı. Servis ile görüştüm sadece arka kapıda manuel yapılabiliyormuş.  Deneyince tekrar sonucu iletirim.
Hocam bizim ne başka forumlarla derdimiz var ne de başka markalarla, ne de bir ekonomi beklentimiz var. En büyük önceliğimiz bilgi paylaşımı ve böylesi güzel bir ortam ;) Hiçbir soru hava da kalmasın diye herkes elinden geleni yapıyor.

Corollada gördüğüm kapı kilitleri çok hoşuma gitmiştir. Keşke bizimkilerde olsa derim sürekli.

Merhaba arkadaslar. Bir sorum olacakti. Forumda konusu gecti mi bilmiyorum ama gectiyse de.ben bulamadim. Malumunuz son gunlerde.ulke genelinde guvenlik onlemleri hakli olarak arttirildi. Avm lere girislerde gorevliler bagaj kontrolu yapiyor. Su an aracimda otomatik kilitlenme aktif durumda. Bagaji gorevli kontrol etmek istediginde kapidaki kilit acma dugmesiyle kilitleri actigimda yine de gorevli bagaj kapagini acamadi. Anca ben kendi kapimi actigimda acabildi. Ben kapimi acmadan gorevlinin bagaj kapagini acmasinin bir yolu var midir. Tesekkur ederim.  :000042-medium:

Merhaba arkadaslar. Bir sorum olacakti. Forumda konusu gecti mi bilmiyorum ama gectiyse de.ben bulamadim. Malumunuz son gunlerde.ulke genelinde guvenlik onlemleri hakli olarak arttirildi. Avm lere girislerde gorevliler bagaj kontrolu yapiyor. Su an aracimda otomatik kilitlenme aktif durumda. Bagaji gorevli kontrol etmek istediginde kapidaki kilit acma dugmesiyle kilitleri actigimda yine de gorevli bagaj kapagini acamadi. Anca ben kendi kapimi actigimda acabildi. Ben kapimi acmadan gorevlinin bagaj kapagini acmasinin bir yolu var midir. Tesekkur ederim.  :000042-medium:
bu bende de aynen böyle oldu dün. kapıyı açmak gerekiyo.

@osmanturev Araç hareket halince iken kapıları kitledikten sonra açsanız bile bagaj açılmaz bence, bu bir güvenlik önlemi, mesela ışıklarda durdunuz biri bagajı açıp hırsızlık yapabilir gibi. 

Focusta da aynı şekilde, onda kapılar otomatik kilitlenmiyor ama hareket ettikten sonra bagaj kitleniyor, ancak sürücü kapısını açarsa açılabiliyor.

Denemedim ama belki kumandadan kilitleri açarsak o zaman açılabilir, denemek lazım.

@osmanturev Osman Hocam deneyimlediğim kadarıyla açma tuşuna bir kere bastıktan sonra tekrar bir kere daha basmanız gerekiyor, deneyebilirseniz sonucu paylaşabilir misiniz? Tekrar deneme imkanım olmadığından şu an için kesin bilgi diyemiyorum :)

Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bir kere açma tuşuna basıyorum sonrasında açılıyor bagaj. Bence bunu kendiniz deneyin...

Benimde bunu aktif etmem gerekiyor kilitlesin tabi otomatik olarak.Birde şöyle bir durum var.Benim eski golf 6 aracımda kapıları kumanda ile kilitlediğimde yada açtığımda aynı reklamlardaki gibi tok bir açılma yada kapı kilitlenme sesi vardı.bu golf7 de ise biraz daha ince tığğğkkk diye bir ses var.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

@erkanz Erkan Hocam. Ayni gunde iki farkli avm de bu olayi yasadim. Ilkinde tabi acilmadi bir daha bastim olmadi. ikincisinde de ayni sekilde iki kere bastim yine acilmadi. Sonuc olarak kapiyi acmak zorunda kaldim. @fcsrn Eren Hocam aracin guvenlik onlemi olarak kitlenmesi guzel bir sey ama bu benim bahsettigim durum istisna. Yani ben isiklarda durdugumda bilincli olarak zaten kilitleri acmam. Bu gibi durumda sadece bagaj kilidini acmak icin baska araclarda oldugu gibi kol falan da yok aracimizda. Ben sadece bagaj kapagi acilmasi icin kapimi acmam da abes geldi acikcasi bana. O yuzden bir.yolu var mi ogrenmek istedim. Ayrica aklin yolu bir ben de kumandadan acabilir miyim diye dusundum  :mad:  yardimci bulabilsem denicem :'(

Geri
Üst Alt