Ecufast yazılım yaptırdım:)

Hocam k&n kutu içi filtre de alacaktım ancak 1.2 ile 1.4 lerin hava filtreleri aynıymış yani benim hava filtresi bu yazılıma yeter diye düşünüyordum sonra yazılımı yaptırdığım arkadaş filtre de satıyordu ancak yazılımdan sonra k&n filtreyi 1.4 lere tavsiye ediyoruz ve sonuç alıyoruz 1.2 lerin orijinal filtresi bu yazılıma yeter dedi. Adamın elinde filtre var ve de satmak için uğraşmayıp açıklama yaptı. Benim düşündüklerimi anlattı bana böylece teyit etmiş oldum.
Kendince hakkı olabilir belki ama yüzde 30 güç artışı var o yüzden bir kutu içi rahatlatmaya yarar bence. Zaten bir performans beklemek yerinde olmaz kutu içi k&n'den. Bende de 1.2 var yazılım olmamasına rağmen k&n kutu içi + forge dumpvalve taktık. Allah izin verirse MST açık hava filtresi düşünceside var.

Kendince hakkı olabilir belki ama yüzde 30 güç artışı var o yüzden bir kutu içi rahatlatmaya yarar bence. Zaten bir performans beklemek yerinde olmaz kutu içi k&n'den. Bende de 1.2 var yazılım olmamasına rağmen k&n kutu içi + forge dumpvalve taktık. Allah izin verirse MST açık hava filtresi düşünceside var.
Hocam sizin bi yazılım kalmış onuda halledersiniz inşallah güzel birşeyler çıkar.

hocam 1.6 tdi ler 1.2 leri baya baya geçiyor yanlız bilginize :(  @Mete45 ile kalkış yaptık videomuzda bulunuyor.

@yusuf abi biz o kalkisi bende chip yokken denemistik chipten sonra deneme firsati olmadi daha

hocam 1.6 tdi ler 1.2 leri baya baya geçiyor yanlız bilginize :(  @Mete45 ile kalkış yaptık videomuzda bulunuyor.
golf   1.2       110         0-100    9.9sn              1.210 kg 

octavia 1.6tdi 110         0-100 10.7sn dsg           1.320 kg 

ağırlık ve 0-100 golf lehine.Kafa burun giderler ama çok fark olacağını zannetmiyorum hocam .Yüksek hızlardanmı bahsediyorsunuz.Belki 150-160dan sonra dizel biraz farkı açabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
golf   1.2       110         0-100    9.9sn              1.210 kg 

octavia 1.6tdi 110         0-100 10.7sn dsg           1.320 kg 

ağırlık ve 0-100 golf lehine.Kafa burun giderler ama çok fark olacağını zannetmiyorum hocam .Yüksek hızlardanmı bahsediyorsunuz.Belki 150-160dan sonra dizel biraz farkı açabilir
Benim golf 105lik hocam 0-100 10.2 sn ve ağırlık 1229 kg gözüküyor.

Yusufun Octavia'da 110luk 1245 kg ve 0-100 10.7 sn gözüküyor.

1.6 dizel kalkış hariç 1.2 TSI motoru üzüyor. Bende denedim, kalkışta dizel fazla devir çeviremediği için geride kalıyor ancak 120-140 civarlarında hacim işin içine girince geçiyor. 1.2 TSI çok uzun düzlük bulunursa top speed de yine geçecektir ancak dizel üniteyi. 

Geri
Üst Alt