Jump to content

silvershadow

aerodinamik spoiler yan çıtaları ya da Aero flaps

Recommended Posts

Aeroflap da denen  VW Golf 7  GTI/GTD ve R ile Rline modellerinde Aerodinamik spoiler'in yan parçası olarak takılır...

Arkadaki bagaj üstü spoiler ve yandaki aeroflap'lar sadece güzel değil aynı zamanda işlevli parçalar.

Küçük ama aerodinamik açıdan arkada oluşan aracı geriye doğru çeken vakum etkisini azaltan ve sürüklenme direnci de denen kuvveti azalttığı için de ekonomi sağlayan bir aerodinamik etki yaratırlar.

İşte burada daha büyük boyutlu R, R Variant, GTI, GTD, GTE ile Bluemotion modellerindeki devasa bagaj üstü spoilerlere uygun olan daha geniş modeli

Bu kenardaki küçük siyah parçalara "aero flaps" (hava kanatçığı) deniyor.

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" veya "Aerodinamik arka spoyler"deniyor.

Bluemotion donanım seviyesinde standart olan bu kanatçıklar serviste takılabiliyor.

Fiyatı:145 Euro

Bu fotoğraftakiler daha büyük tavan üstü spoilerine uygun daha büyük aero flap'lardır.

http://www.kunzmann.de/shop/de/exterieur-original-volkswagen-spoiler-abdeckung-hinten-vw-golf-7-gti.htm

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

rQbl0V.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadar pahalı olmasalar kesinlikle almayı düşünürdüm. Araçlara çok yakışıyor üstüne üstlük aerodinamik etkisi de var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aeroflap da denen  VW Golf 7  GTI/GTD ve R ile Rline modellerinde Aerodinamik spoiler'in yan parçası olarak takılır...

Arkadaki bagaj üstü spoiler ve yandaki aeroflap'lar sadece güzel değil aynı zamanda işlevli parçalar.

Küçük ama aerodinamik açıdan arkada oluşan aracı geriye doğru çeken vakum etkisini azaltan ve sürüklenme direnci de denen kuvveti azalttığı için de ekonomi sağlayan bir aerodinamik etki yaratırlar.

İşte burada daha büyük boyutlu R, R Variant, GTI, GTD, GTE ile Bluemotion modellerindeki devasa bagaj üstü spoilerlere uygun olan daha geniş modeli

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" deniyor.

http://www.kunzmann.de/shop/de/exterieur-original-volkswagen-spoiler-abdeckung-hinten-vw-golf-7-gti.htm

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

rQbl0V.jpg

Hocam bu çıtaların standart araçlara tam uymuyormus galiba altlarinda biraz Boşluk kalıyormuş. Bizim araçlarımız icin olan versiyonu var mi ? GTİ Spoiler bizim araçlarda ki gibi kısa degil biraz daha uzun gibi ondan bunlar tam uymuyor diyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mcanerol

Hocam ender elektronik satıyor bunları. Takılırken bizzat gördüm. Birebir uyuyor bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Modifiye dünyasında daha dar ve küçük olan ve bizim spoilerlerimize uygun olanlara "Midline çıtası" deniyor.

DMDjmm.jpg

4gzNyY.jpg

rQbl0V.jpg

Hocam bu çıtaların standart araçlara tam uymuyormus galiba altlarinda biraz Boşluk kalıyormuş. Bizim araçlarımız icin olan versiyonu var mi ? GTİ Spoiler bizim araçlarda ki gibi kısa degil biraz daha uzun gibi ondan bunlar tam uymuyor diyorlar.

Bu Güzel Aksesuarı  İnternetten Alıp Acaba  Serviste  Taktırabilirmiyiz  ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

İnternetten alıp kendiniz de takabilirsiniz hocam. Arkasında bant var. Bantı sökmeden yeri iyice ayarlayın ve camı temizleyin.

Bantı söküp yapıştırın ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

İnternetten alıp kendiniz de takabilirsiniz hocam. Arkasında bant var. Bantı sökmeden yeri iyice ayarlayın ve camı temizleyin.

Bu Kadar Basit Diyorsun Yani Yusuf Kardeşim  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

Ürün geldiğinde bana hak verirsiniz görünce.  :'(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

Ürün geldiğinde bana hak verirsiniz görünce.  :'(

Valla Ben Ya Servis Yada Oto Camcı Falan Takar Diye Düşünüyordum  Aracım Gelir Gelmez Orijinal    Spoiler  Ve Bu Parçayı Beyaza Boyatım Taktırıcam Süper Olucak Gibi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim cok hosuma gidiyor ya istiyorum bundan ama bu tam uymuyor demeleri beni düşündürdü. Ama tam uyuyor diyorsanız simdi iyimis. Ender ne kadar yapıyor biliyor musunuz. Sitesinde gti Spoiler ile fiyat var tek basına göremedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim cok hosuma gidiyor ya istiyorum bundan ama bu tam uymuyor demeleri beni düşündürdü. Ama tam uyuyor diyorsanız simdi iyimis. Ender ne kadar yapıyor biliyor musunuz. Sitesinde gti Spoiler ile fiyat var tek basına göremedim.

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/golf/golf-7-5q/yan-cita.html

bu ürün herhalde yanlış görmüyorsam :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

Ender elektronik montaj ücreti istemiyor :) Siz tahmin edin ne kadar zor olabileceğini ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok artık iki çıta 600 lira :) Çıkma filan bulmak lazım yada yurtdışından getirticez artık !! :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

Ender elektronik montaj ücreti istemiyor :) Siz tahmin edin ne kadar zor olabileceğini ;)

Spoiler  Ender Elektronikte  Nerdeyse  Servisle  Aynı Fiyatta  ,  Servisten Alırım  İstanbul -  Edirne  Arası  220 km  Git gel  500 km  Yapılır  Benzin Parasını Servise Veririm Yorgunluk Olmaz  Diye Düşünüyorum  Bu Arada  Aerodinamik Spoiler'ide  Orda Taktırıp  Aradan Çıkartırım  Diye Hesap Yapıyorum Ama  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Çakay

Serviste ne kadar hocam sordunuz mu?

Sormadım Yusuf  Kardeşim  Ben Sadece  Tavan  Spoiler'i Servisten Alırım  Diye Düşünmüştüm  Bu Yan  Spoileride  Başka Bir Yerden Temin Ederim  ,  Serviste Varmı Bilmiyorum  .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aliexpress linki spoiler dahil. Tek çıta lazım piano black

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

EYoar8.png

Çokta Güzel  Duruyor  :'(

Yalnız bu spoiler gti bu garaj kapağına entegre yani komple bagaj kapı değişmeli anca üzerine takabilirsiniz ama o zamanda bir kot farkı çıkıntı oluyor doğal olarak :/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hocalar

Midline Plus araçlar için tasarlanan aero flaps leri higline modelinde sunrooflu ve 17 inch jantlı bir araca takılması sizce aero dinamik açısından ne kadar sağlıklı?

Saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hocalar

Midline Plus araçlar için tasarlanan aero flaps leri higline modelinde sunrooflu ve 17 inch jantlı bir araca takılması sizce aero dinamik açısından ne kadar sağlıklı?

Saygılarımla

Zararı olmayacağı kesin. Görsel olarak katkısı kesinlikle var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aero çitalarından istiyorum fakat ender dışında baska bir yerde görmedim. Ordada 600 lira gibi ucuk bir fiyat vermişler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Hocalar

Saygılarımla

1.6 TDİ midline plus ile bluemotion modellerinde alınabiliyorsa sorun olamaz.

Sonradan Highline araca taktıran dostumuzun ifadesiyle arka cam daha fazla kirleniyormuş.  Bunun nedeni de arka camda yarattığı sürüklenme etkisine yol açan kuvvetli hava akımı olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aero çitalarından istiyorum fakat ender dışında baska bir yerde görmedim. Ordada 600 lira gibi ucuk bir fiyat vermişler.

Servisle aynı fiyat Hocam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...