Mirrorlink, CarPlay

Cpt_737

Yeni Üye
İsim
Zübeyir
Arkadaşlar merhaba;

2.el bir golf almanın arefesindeyim, 75-80bin TL bütçe ile, ancak elde etmek istediğim özelliklerden biri android telefonun composition media da yansıtabilir olması. Sanıyorum bu özellik 2015 haziran sonrası teslim edilen highline donanımlı araçlarda, yine ek bir ücret verdikten sonra açılabilen bir özellik. Gel gelelim elime aldığım 2 ucu oklu değneğe, dizel otomatik 2015 higlinelar bütçemi aşıyor  :D

soru şudur, 6.5 inch composition media olmayan araçlara, daha sonradan ender elektronik veya orjinal servis yolu ile takılabiliyor mu? takılabiliyorsa takribi fiyat nedir?

yani hedefim 1.6 TDI comfortline alıp , daha sonradan bu donanıma erişmek.

veya 2. opsiyonum sanırım 1.4 TSI Highline bulmaya çalışmak olacak, siz ne dersiniz? ne tavsiye edersiniz?

app connect uyumu için discover pro veya composition media ya ihtiyacınız olacak

Composition Media app-connect uyumlu olanlar 2000-2500 arasında bulunabiliyor sahibindende

Discover Pro içinse 4000-5000 arası bir rakam istiyorlar. Piyasada alternatif markalarında carplay-android auto ürünleri var ama orjinal durmuyorlar.

Alacağınız üniteye ek olarak yeni torpido gözü, app connect uyumlu usb soketi, çerçeve, aktivasyon, app-connect aktivasyonu, kablo tesisatları gibi masraflarıda göz önünde bulundurmalısınız. Alacağınız ekranı belirledikten sonra ender gibi bir yerler konuşup gereken malzeme listesini önceden çıkartın (araçtan araca ve media cihazına göre değişecektir) aradaki ödeyeceğiniz fiyat farkı dizel farkına yaklaşabilir, dikkatli olun

Ebay üzerinden happy_parts gibi çıkma ürün satan bir satıcıdan da alabilirsiniz, iyi bir ürünü yakalamanız gerekiyor. (250 dolara app-connect uyumlu ekran+ana ünite düşmüştü bir ara epeydir düşmedi ama)

@Utku Lekesiz detaylı ve çabuk gelen cevap için çok teşekkür ederim :)  sonradan eklemek totalde 5000 tl yi bulabilir uyumsuz araçta anladığım kadarıyla, sonuçta işçilik ve alt yapı kurulumu da var. highline'lar bildiğim kadarı ile USB bağlantı olsun vs hazırlıklı ve hatta 2015 sonrası olanlar 6.5 composition media ile geliyor. 2013 model bir comfortline+ bu işlemler zorlayabilir galiba.

bir şekilde para bulup ,2015 sonrası dizel highline almaya çalışmak en mantıklısı sanki. veya TSI modelden araştırmaya başlamak...

@Utku Lekesiz 250$'a satılan ürünün linki var mı hocam?

Tam takım U led bulabilsek ucuza :)  Başka satıcı öneriniz var mı?

@KB Satıcı bu: eBay: Happyparts_de

Burayı sıkı takip etmek gerekiyor, şu an 250 doları geçin sadece ana üniteye 450 dolar istiyorlar. Ürünün durumuna göre fiyat çok değişiyor.

U-Led konusunda çok alternatif yok, Türkiye'de boş farları 3000+ liradan itelemeye çalışanlar var. Sahibinden üzerinde 2500 liraya dolusunu satanı da var.

Şöyle bir satıcı buldum: link. Anladığım kadarı ile dolu farlara 2500 istiyor, Şimdiden söyleyeyim satıcı ile bir alakam yok. Bu fiyat seviyesinde bir far alınırsa aracın üstündeki farlar satılıp fabrika çıkışı u-led fiyatlarına yaklaşılabilir (donanım seviyesine bağlı olarak).

Moderatör tarafında düzenlendi:
@KB Satıcı bu: eBay: Happyparts_de

Burayı sıkı takip etmek gerekiyor, şu an 250 doları geçin sadece ana üniteye 450 dolar istiyorlar. Ürünün durumuna göre fiyat çok değişiyor.

U-Led konusunda çok alternatif yok, Türkiye'de boş farları 3000+ liradan itelemeye çalışanlar var. Sahibinden üzerinde 2500 liraya dolusunu satanı da var.

Şöyle bir satıcı buldum: link. Anladığım kadarı ile dolu farlara 2500 istiyor, Şimdiden söyleyeyim satıcı ile bir alakam yok. Bu fiyat seviyesinde bir far alınırsa aracın üstündeki farlar satılıp fabrika çıkışı u-led fiyatlarına yaklaşılabilir (donanım seviyesine bağlı olarak).
Değerli Hocam 

Merak ettim Sizin nereden haberiniz var bu satıcıdan?

@silvershadow kendi aracımda basic bi-xenonlar var, u-lede geçmeyi araştırırken bulmuştum bundan daha ucuza da satanlar var, şu an ilanı yayında olmayan bir satıcı ise 2250TL ye satıyordu full farları, yayında olsaydı onu paylaşacaktım. Sahibinden üzerinde "orjinal u led" şeklinde aratınca dönem dönem böyle ilanlar düşüyor. 

@silvershadow kendi aracımda basic bi-xenonlar var, u-lede geçmeyi araştırırken bulmuştum bundan daha ucuza da satanlar var, şu an ilanı yayında olmayan bir satıcı ise 2250TL ye satıyordu full farları, yayında olsaydı onu paylaşacaktım. Sahibinden üzerinde "orjinal u led" şeklinde aratınca dönem dönem böyle ilanlar düşüyor. 
Değerli Hocam 

Yardımınız ve açıklamanız için teşekkür ederim 

@Utku Lekesiz teşekkürler hocam.
Bende de basic xenon var. Kısaları çok yetersiz geliyor bana. U ledi otoyol aydınlatması için düşünüyorum. Tabi ne kadar verimli çalışıyor bilmiyorum.
Basic kullanıp uled'e geçen arkadaşlar yorumlarına ulaşmak lazım.

Siz geçiş yapmış mıydınız hocam uled'e?

/monthly_2016_04/f178a23d6448bc12f3173de87af9d338.jpg.1a0edc01ebc384032bb135f452e7f509.jpg

@Utku Lekesiz teşekkürler hocam.Bende de basic xenon var. Kısaları çok yetersiz geliyor bana. U ledi otoyol aydınlatması için düşünüyorum. Tabi ne kadar verimli çalışıyor bilmiyorum.

Basic kullanıp uled'e geçen arkadaşlar yorumlarına ulaşmak lazım.

Siz geçiş yapmış mıydınız hocam uled'e?

/monthly_2016_04/f178a23d6448bc12f3173de87af9d338.jpg.1a0edc01ebc384032bb135f452e7f509.jpg
Bir far ayarı yaptırın yeterli olacaktır hocam.

U Led alınca çok uçuk kaçık şeyler olacak diye beklemeyin. Hızınız düşükken kenarları daha çok aydınlatacak. Hızlandıkça daha ileriyi gösterir şekilde hareket edecek. Ama bu uçsuz bucaksız yerleri göstereceği anlamına gelmiyor. Direksiyona duyarlı olsun diyorsanız işte ona değer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@MSE hocam farı ayarlatmak için 3-4 ay önce gitmiştim. Sürücü tarafında sıkıntı yok, yolcu tarafını yükselttik dediler ama yine yeterli değildi. Dün tekrar yükseltmelerini rica ettim. Yükselttik dediler, henüz test edemedim. Bu da yetersiz gelirse ve karşımdaki sürücülerden tepki gelmezse tekrar yükselttiririm.

@MSE hocam farı ayarlatmak için 3-4 ay önce gitmiştim. Sürücü tarafında sıkıntı yok, yolcu tarafını yükselttik dediler ama yine yeterli değildi. Dün tekrar yükseltmelerini rica ettim. Yükselttik dediler, henüz test edemedim. Bu da yetersiz gelirse ve karşımdaki sürücülerden tepki gelmezse tekrar yükselttiririm.
Hocam bazen fazla yükseltiyorlar. İmkan varsa bir kapalı otoparka girip yan duvarlara bakarak farların alçalarak mı yoksa yükselerek mi ilerlediğine bakar mısınız. Benimki ciddi rahatsızlık verecek şekilde yukarı gidiyordu. Tekrar ayarlattım. Ayrıca aydınlatma bulunmayan bir yerde de deneyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@KB U Led satın alayım derken bi yurt dışı imkanı çıktı, eğer o olursa zaten golfü 1 sene sonra satmam gerekecek, 1 senelik içinse sonradan taktırmaya uğraşmanın gerek olmayacağına karar verdim. Basic lerin aydınlatması U Led ile aynıdır diye düşünüyorum sanırım aynı ampulü kullanıyorlar. Eğer asıl amacınız aydınlatma gücü ise ampulü daha güçlüsü ile değiştirmeyi düşünebiliriniz.

Geri
Üst Alt