BİXENON FARLI ARAÇLARDA KISA FARLAR İLE GÜNDÜZ FARLARININ BİRLİKTE YANMASI

@DT engineer ben sizde basic xenon var sandım :) , sizinkinin ömründe büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kısa farları açtığınızda gündüz farlarının seviyesini mi kısıyor ? Öyleyse başka bir kodlama da önerebilirim.

Sadece Basic Bi-Xenonlu araçlar için içindir.

Bu kod ile gündüz farlarınız kısa farlarınız yanarken kısık bir şekilde yanmaya devam etmektedir. Gündüz farına LED ampül takanlar için ideal.

Sanırım çindeki araçlarda bu özellik standart olarak sarı halojen ampüller ile açık geliyor. Golf ün çin sitesinden resmi :

Ekli dosyayı görüntüle 7043

Kendi aracımdan resim;

Ekli dosyayı görüntüle 7044

Ekli dosyayı görüntüle 7045

Kullandığım Ledler :

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-White-25W-CREE-XP-G-PW24W-PWY24W-LED-Bulbs-For-Audi-BMW-VW-Turn-Signal/2048515820.html?spm=2114.13010608.0.0.bHnn8P

Golfün xenonları 4300k, bu ledler ise 6000k dolayısı ile biraz renk farkı var, ilk başlarda kapatsam mı bu özelliği  renk mı farkı oldu diye düşünüyordum ancak çevremdekiler dikkat etmeyince çok belli olmadığını, biraz mesafeden ise tamamen aynı gözüktüğünü söyleyince benim içime sindi, 4300k ya daha yakın tonda ledleri olan varsa onlarda dahada iyi duracaktır.

Aracın üstündeki orjinal gündüz farı 25W, eğer çok güçlü bir led taktıysanız kodu denedikten sonra akşam vakti diğer sürücülerin gözünü almadığına emin olmak için birkaç kişiye sormanızı tavsiye ederim.
Bu gün gündüz farlarını bende Led yaptıkdan sonra bu kodları uyguladım. Gayet güzel oldu. renk farkıda zor fark edilecek kadar az geldi bana.

Kullandığım Led'ler; Photon

Ekli dosyayı görüntüle 9675

[mention=3054]DT engineer[/mention] ben sizde basic xenon var sandım [emoji4] , sizinkinin ömründe büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kısa farları açtığınızda gündüz farlarının seviyesini mi kısıyor ? Öyleyse başka bir kodlama da önerebilirim.
Süper olur hocam , hem kısalar yansın hem gündüzler aynı bu şekil canlı yansın

@DT engineer kodu şu şekilde deneyebilirmisiniz,

Önceki kodu eski haline getirip, ardından şu kodları deneyin;

(12)Leuchte4TFL LB4-Lichtfunktion E 4 --> Standlicht allgemein (Orjinali; Standlicht vorn)

(12)Leuchte5TFL RB32-Lichtfunktion E 5 --> Standlicht allgemein (Orjinali; Standlicht vorn)

Basic Xenon için bendeki kod bu şekilde, bu kodun farkı sinyal verirken gündüz farları kapanmıyor. Sizinkinde yukarıdaki kod olduysa bu da olacaktır sanırım.

Merhaba arkdaslar cok konu basligi var nereye yazacagimi bilemedim
U led gunduz farlari nin teknik cizimlerini nereden bulabilirim Resimdeki ornekteki gibi Ekli dosyayı görüntüle 9973

Bu kodlamanın halojen far için olanı var mıdır arkadaşlar

@erkanwrc Sonradan halojen farın üstüne yan sanayi çift u led takmış arkadaşta çalışmıştı, eğer üstteki kodu bi deneyin, olmaz ise kanalına bakayım

[mention=3054]DT engineer[/mention] ben sizde basic xenon var sandım [emoji4] , sizinkinin ömründe büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kısa farları açtığınızda gündüz farlarının seviyesini mi kısıyor ? Öyleyse başka bir kodlama da önerebilirim.
Hocam bu kısılma olayını Nasıl çözeriz ü ledler kısılmasın istiyorum park konumunda şiddeti azalıyor bi xenon basic den çift u ya çevirdim aracı

Bu gün gündüz farlarını bende Led yaptıkdan sonra bu kodları uyguladım. Gayet güzel oldu. renk farkıda zor fark edilecek kadar az geldi bana.

Kullandığım Led'ler; Photon

gol7.png

Gündüz farlarını LED yaptıktan sonra ara sıra gündüz farı arıza uyarısı veriyor, bu durumda iken LED'lere bakıyorum yanmaya devam ediyorlar, kontağı kapatıp açınca da hata gidiyor.

Gündüzleri Led yapınca bir ayar değiştirmek gerekli miydi? göremedim.

Merhabalar herkese 2017 Golf Comfortline kullanıcısıyım Adana’dan yardımcı olabilecek var mıdır acaba? Teşekkürler 

Yanıtla

Merhabalar herkese 2017 Golf Comfortline kullanıcısıyım Adana’dan yardımcı olabilecek var mıdır acaba? Teşekkürler 

Yanıtla
Hocam her kodlama konusuna ayrı ayrı yazmanıza gerek Yok. Adana’daki arkadaşlar görünce yardımcı olacaktır. 

@MSE bir çözüm varmıdır? Ben park + sis açtığımda gündüz ledi kısılıyor basic bi xenon’da. Bunun kısılmaması için yapılacak birşey varmıdır? Birde basic bi xenonde amerikan parklar %20 seviyesinde açık gündüz belli belirsiz gecede loş bir görüntü oluşuyor. Sizce en ideal % ne olmalı?

Geri
Üst Alt