konu açılmış bombanın pimi çekilip atılmış ancak cevap yok, burada merakla şu mu bu mu oldu acaba deniyor :D  bende iyice merak ettim detayları :)

@SerkanG hayırlı olsun öncelikle :)  bende şasırmadım sayılmam aslında :)  @tdegirmenci hocamında dediği gibi bi yaşıma daha girdim :)

karşı binadaki komşumda 2012 model 1.4tsi act tiguan var. 4bin tl lik lpdi sistem takılı ve 1 yıldır sorunsuz kullanıyor. performansta vs. sorun yok diyor ve çok az yaktığını söylüyor.

+1 takip daha merakla beklemekteyiz cevapları

03d8bb0aeaadf9b22dfdca328b64a733.jpg
2bb179785e25cc770b6e7c98abaa36bc.jpg
df2a81605fdacb2c12db591f16bc1a31.jpg

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

@slck  hocam süreç ve izlenimleriniz hakkında biraz bilgi paylaşırsanız sevinirim.

@slck  hocam süreç ve izlenimleriniz hakkında biraz bilgi paylaşırsanız sevinirim.
Doğan hocam araç benim değil facebookta golfclub tan alıntıladım.buraya konusu açılmıştı fotolayıp buraya koydum.merak edilen bir durum yapılabiliyormuş demek.

@slck Bilgi için teşekkür ederim  Selçuk hocam , yapılıyor evet biliyorum ama kullanan arkadaşlardan bilgi almak bizim için önemli , çünkü ben teknik olarak arabaya vereceklerini ve arabadan alacaklarını çok tecrübe etmiş biri olarak düşünceleri ve duyguları almak istedim.

@slck demek ki taktırlıyormuş :)

detayları verileri öğrendikten sonra düşünülebilir sanırım :)

Saygılarımla...

@slck demek ki taktırlıyormuş [emoji4]detayları verileri öğrendikten sonra düşünülebilir sanırım [emoji4]

Saygılarımla...
30lt lpg ve 4lt benzinle 480km yol yapıyorum yazmış şahıs.nekadar karlı hesaplamak lazım.

0,30 krş yakan bir araç Lpg ile ne kadara düşebiliriz ki ? :)

sistem sorunsuz çalışsa 20 kuruşa iner

@soner34 0,10 kuruşluk bir fark için.. benim kendi fikrim olarak 70 ila - 90 bin liralık bu arabaların ömründen çalmaya değmez ;)

Hocalarım selamlar yeni görevim dolayısı ile foruma çok bakamadım.. Aracım siyah highline+ uled + madridli ( Murat hocamın tavsiyeleriyle) Bir golf.

1 yılda yaklaşık 33 bin km yol yaptım. Uzun yol+ şehir içi karışık.. son uzun yolculuğum Mersin- Kahramanmaraşa oldu.. klima açık ortalama 6 litre tüketti aracım 130km sabit hızda.. ilk aldığım sıralar benzin 4.20 seviyelerindeydi ve yakıtı gayet iyi geliyordu.. ama günümüz koşullarında benzin tam 4.86 oldu ve uzun yolda bile fazla yakar oldu kara fırtınam.. Şimdi burada 30 kuruş yakan bir araç denmiş evet 30 kuruş ama uzun yolda. peki ya şehir içi? 

Maalesef bütün bu etkenler beni lpg ye itti. bir Arkadaşım 160 ps tsi tiguan (2014) aracına lpg taktırmıştı ondan duymuştum.. aracının yakıtının epeyce düştüğünü performansını çok etkilemediğini söyledi( gerçi ne kadar etkileyebilir ki?)

Şimdi burada neden dizel almadın da lpg taktırdın diyen arkadaşlarım golftaşlarım olabilir. Bu tamamen tercih meselesi. Şunu da söylemeliyim dizel bir golf şu anda benim aracımdan fazla yakıyor.. Motoru falan yıprattığı da yok 3 yıl kasko yapıyor lpg firması zaten..(Bu arada lpdi sistem değil %90lpg %10 benzin beslemeli çalışıyor benim kit şimdilik marka ismi vermiyorum)

Gelelim benim durumuma.. Ben de artık dayanamayıp lpg taktırdım. Muayene + kasko+ ruhsata işleme vs 4.500tl ye geldi. Hesabı burada yapmayacağım ama 1 yıla yakın bir sürede kendini amorti ediyor çünkü çok km yapmaktayım..

Neyse aracı verdim ertesi gün gel abi dediler sabah sogukta da denemek lazımmış. ertesi gün aracı aldım. Bindim en büyük endişem performans kaybıydı. Ufak çaplı bir kayıp söz konusuydu ve araç lpgsi bir hata verdi biraz kilometre yaptıktan sonra. Geri götürdüm ve bir parça değiştiler bu arada kiti görseniz gerçekten kaliteli.. Daha sonra bindim tekrar araca.. Neredeyse eski performansını yakalamıştı. eskiden 9.3 sn de 0-100 çıkabiliyordu şu anda ise 9.9

Gelelim yakıt olayına .. uzun yolda 19-20 krş. Şehir içi 25 krş yakıyor golftaşlarım. 1.4 tsi 125ps konforlugunda bu veriler bana göre muhteşem.. Tabiki lpg motor ömrünü kısaltır alıs veris merkezlerine giremezsin diyenler cıkacaktır saygı duyarım. 5 defa avm ye girdim sorun olmadı ve lpgden motoru biten araba da duymadım..Minimum 4 yıl daha binmeyi düşünüyorum.. işte durum bunlardan ibaret  Sayın Golftaşlarım. Dizel konusundaki fikirlerim değişmedi ama yakıt fiyatları çok fazla değişti efendim :)  konuyu açan sevgili @silvershadow Murat hocama teşekkürü borç Bilirim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt