Jump to content

Recommended Posts

Silecek süpürgesi lastiği ve değişimi:

Silecek marka model ve yedek parça seri nosu:

Sadece silecek kolunda da lastiğin üzerinde de Vw ve seri no var...

Benim kendisine dayandığım kaynak ise bu:

http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=469&page=3

Orijinal marka ve model ismi şöyle: Bosch Aero Twin blades set A864S

Silecek ölçüleri

yolcu tarafı 46cm,

sürücü tarafı 65,5cm

Serviste ön silecek takımı 95 TL karşılığında değiştiriliyor.

Bosch servisinde bir ve aynı yedek parça ile bu ücretin yarısına değiştirmek mümkün

mPJPg8.jpg

pgGgMr.jpg

b5L5pm.jpg

og6g4Q.jpg

8gNgRA.jpg

vEJEvp.jpg

3DpDnr.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

On 23.05.2015 at 01:12, silvershadow yazdı:

Silecek süpürgesi lastiği ve değişimi:

Silecek marka model ve yedek parça seri nosu:

Sadece silecek kolunda da lastiğin üzerinde de Vw ve seri no var...

Benim kendisine dayandığım kaynak ise bu:

http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=469&page=3

Orijinal marka ve model ismi şöyle: Bosch Aero Twin blades set A864S

Silecek ölçüleri

yolcu tarafı 46cm,

sürücü tarafı 65,5cm

Serviste ön silecek takımı 95 TL karşılığında değiştiriliyor.

Bosch servisinde bir ve aynı yedek parça ile bu ücretin yarısına değiştirmek mümkün

mPJPg8.jpg

pgGgMr.jpg

b5L5pm.jpg

og6g4Q.jpg

8gNgRA.jpg

vEJEvp.jpg

3DpDnr.jpg

Merhaba 09.2012 çıkışlı golf 7 arka silecek ölçüsü nedir ve orijinali kadar uzun yıllar gidecek hangi marka ve tip ürünü önerirsiniz.Teşekkürler

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 5 ay sonra...

Selamlar,

Açılan konu başlığı üzerinde ilerleyerek ön silekce takımı için birkaç yerden fiyat teklifi aldım ve sizlerle paylaşmak istedim. (2015 Model Golf)

Doğuş Oto Esenyurt: 142 TL

Bosch Car : 90 TL

Carglass : 80 TL

Arka silecek için sadece Doğuş Oto'dan teklif alabildim. (42 TL)

Bilg. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@birol6183  Uzun yıllar hiçbir silecek gitmez. Ortlama 2 yıl ömür ile kullanmanız gerekli. 

Kışın sert geçtiği yerlerde soğuktan yırtılma oluyor; kar,buz v.s.

Kışın sıcak geçen sıcak iklimlerde de yazın sıcaklıklarından kauçuk olan kısımlarda yırtılma oluyor. 

Her türlü 2 yıl sonunda sürüş dinamikleri açısından sileceklerinizi değiştiriniz. Ben her aldıgım aracımda öyle yaptım şu ana değin. :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ycetin silecek için Bosch aerotwin plus serisini şiddetle öneririm :) ben ve arkadaşlarım arasında memnun olmayan yok. Birçok sitede bulunabiliyor ama biz aşağıda linkini verdiğim siteden aldık, hızlıca kargoya veriyorlar. 

https://www.sileceksepeti.com/Golf-7-2013-2017,LA_743-2.html

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ycetin hayır hocam bahsettiğim model şu, aerotwin plus modeli. Sizin verdiğiniz link plus olmayan aerotwin. 

https://www.sileceksepeti.com/Volkswagen-Golf-7-Silecek-Takimi-2013-2017-Bosch-Aerotwin-Plus,PR-16290.html

Arada ne fark var derseniz, bilmiyorum:) plus olan daha iyidir diye tahmin ediyorum sadece. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 6 ay sonra...

@asdfg112 İkisi de tamamen aynı. Plus olanda kutunun içerisinde farklı taşıtlara uygun ilave aparatlar var sadece. Golf 7 için alıyorsanız "Bosch Aerotwin A863S" daha doğru seçim. Böylece yanlış silecek veya aparat gönderme ihtimalleri olmaz. 

sileceksepeti.com da açıklaması mevcut:

VW Golf 7 Silecek Takımı (2013-2017) Bosch Aerotwin A863S

"Bosch Aerotwin Set, Bosch Aerotwin Plus ve Bosch Aeroeco arasındaki fark nedir?

Bosch Aerotwin Plus; Üst seviye fiyat/performans dengesine sahip muz tipi silecek serisidir. Her kutu içerisinde bulunan 4 farklı aparat sayesinde 10 farklı silecek koluna uyum sağlar. Firmamız tarafından araca uyumlu silecek ölçüleri seçilerek, biri sağ ve biri sol olmak üzere iki ayrı kutudan set oluşturularak satışa sunulur.

Bosch Aerotwin SetÜst seviye fiyat/performans dengesine sahip muz tipi silecek serisidir. Araca özel montaj aparatı silecekler üzerinde takılı ve montaja hazır haldedir. Aracınıza özel ölçülerde üretilmiş tek kutu içerisinde, sağ ve sol olmak üzere ikili set halinde satışa sunulur.

Bosch Aeroeco; Orta seviye fiyat/performans dengesine sahip muz tipi silecek serisidir. Her kutu içerisinde bulunan 6 farklı aparat sayesinde 10 farklı silecek koluna uyum sağlar. Firmamız tarafından araca uyumlu silecek ölçüleri seçilerek, biri sağ ve biri sol olmak üzere iki ayrı kutudan set oluşturularak satışa sunulur."

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende sileceklerimi Bosch Aero Twin set ile değiştirenlerdenim servis pahalı deyince silecek seperinden sipariş etmiştim ön ve arka için. Hatta abimin golfe de sipariş ettim güzel siliyorlar ve yumuşaklar orjinali ile fiyat dışında pek bi farkları olduğunu sanmıyorum açıkçası. Bakımda silecekleri değiştirelim demişlerdi kalsın demiştim.

20 dakika önce, snoppy yazdı:

Her seferinde niye silecek kollarını değiştiriyorsunuz? Sadece silecek lastiklerini değiştirin? 5-10 TL bir şey...

https://www.youtube.com/watch?v=QR1GccvA6XQ&feature=youtu.be

Bunun bosch yada kaliteli olanını bulursak alırız Erhan hocam neden almayalım yeterki işe yarar ve hesaplı olsun. İşi yapan yer zaten değişen kısım.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, snoppy yazdı:

Her seferinde niye silecek kollarını değiştiriyorsunuz? Sadece silecek lastiklerini değiştirin? 5-10 TL bir şey...

https://www.youtube.com/watch?v=QR1GccvA6XQ&feature=youtu.be

Bi ara aynı bu şekilde değişmeye çalıştım. Yarısına kadar geldi ilerlemedi sıkıştı. elimde bayağı kirlendi kurşun kalem izi gibi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Kysr038 yazdı:

elimde bayağı kirlendi kurşun kalem izi gibi

Bagajımda daima latex ve vinil eldiven bulunur benim. Eldivensiz yapılmamalı.

Ayrıca bu iş için 1 adet pense gerekiyor. Daha önce Gearbest sitesinden satın aldığım minik alet de devamlı bagajda durur. Bu minik aletin pense fonksiyonu da var:
https://www.youtube.com/watch?v=OsLw07mmaY0

Sözün kısası; eldiven ve pense yardımıyla inanın 2 dakikanızı almıyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçen kış ön arka takımı 50 küsür liraya almıştım şimdi pahalanmış baya ama hala sağlam bu kış da idare eder sanırım.. ;)  Ayrıca sadece lastik değişimi de mantıklı, ben bir keresinde yanlış bir model almıştım ve sadece lastiklerini çıkartıp orjinal kollara takmıştım :)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 1 ay sonra...

Kendi aracıma  BMW 320i ed(f30) 1 yıl önce Bosch aerotwin aldım ve 1 sene sonra gacır gucur ses yapmaya başladılar. Ortalama orjinal servislerden aldığım bir sileceği 3-4 yıl kullanırım normalde. Bosch acayip hayal kırıklığı yarattı 1 senede ses yaptı,silmesinde sıkıntı yok ama ses çok sinir bozucu. Eşimin Golf'üne 2 sene önce VW servisden aldığım silecekler sıfır gibi işlerini güzelce yapıyorlar. SWF markasını ilk defa duydum. Alman araçlarının orjinal silecek üreticisiymiş, 1922 de Almanya'da kurulmuş, 1998 yılında Valeo bünyesine katılmış, birdahaki sefere SWF denemeyi düşünüyorum bende.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 3 ay sonra...

Sileceklerim eskidiğinde billindikten şaşmama adına ve bu yorumlardan sonra serviste orijinal silecek değişimi yaptırmıştım. markası da @forzaGilles dediği gibi SWF ve gayet memnunum. Ses yok, temizlememe gibi bir sorun yok, yıpranma yok, cam çizme yok

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ön ve arka sileceği geçen ay yetkili serviste zubizu indirimiyle 100liraya değistirdim ama orjinal sileceği değilmiş sanirim economi serisiymis 60lira fark var demisti.biraz ses yapiyor ama henuz daha erken yorum yapmam icin

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...