Jump to content

Yan cam rüzgarlığı

Recommended Posts

Yan cam rüzgarlığı

Almanya Vw sitesinde buldum ön ve arka ayrı setler halinde satılıyor ve toplam 100 Euro idi.

Benim fikrime göre orijinal yedek parça olarak satılıyor ise apaçi işi olmayacağı ve görsel ya da ergonomik mutlak fayda gözetilerek geliştirildiği...

örneğin ben havalar yağışlı gittiğinden sürekli cam kapalı olmak zorundaymış gibi hissediyorum. malum su sıçramaları nedeniyle. Oysa bu rüzgarlıklar olsa hem araç hava alır hem de su sıçrasa dahi içeriye gelmez diye düşünüyorum.

Ayrıca sileceklere su püskütürken camlarınız açıksa sileceklerin getirdiği kirli su içeri girebiliyor.

İkincisi süratiniz arttıkça açık olan camların yarattığı paraşüt etkisi nedeniyle yakıt tüketimine olumsuz etkisi ve sertleşen hava akımının rahatsız etmesi. İşte bu rüzgarlık  bunu kesinlikle ortadan kaldırıyor ve sürekli havalandırma açık kalmak zorunda da değil.

Özellikle sigara içenler için cam tavan yoksa harika bir seçenek.

SONUÇ: Ne demiş bilge kişiler: "Alman mühendisler yanılmış olamaz."

Parça no. 5G4 072 193 HU3 Ön iki kapı için

Parça no. 5G4 072 194 HU3 Arka iki kapı için

62NW8E.jpg

hasfer nickli Abdullah Hocama ait canavar konu mankenimizdir...

GOLF DAS AUTO

kk6dJy.jpgYB6ZJA.jpg2gaz5L.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 5 ay sonra...

• İleti 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Yan cam rüzgarlığı Almanya Vw sitesinde buldum ön ve arka ayrı setler halinde satılıyor ve toplam 100 Euro idi. Benim fikrime göre orijinal yedek parça olarak satılıyor ise apaçi işi olmayacağı ve g

Golftutkusu olup aracinda sigara icen kimse yoktur bence burada Sigara bende içiyorum ama kesinlikle hic bir aracta icmem icirmem Çok yakın 2 arkadasimla sigara kolikler kendisi ıstanbul - silivr

Berlin'in bitmek tükenmek bilmeyen yağmurlu havasına karşın aslında arabada olmazsa olmaz bir ürün, fakat bende diğer arkadaşlar gibi araca hiç yakıştıramıyorum. Arabaya yakışanı olsun, yakışmayanı ol

Konudaki görseller

bunlarda benim araca monte ettiğim cam rüzgarlıkları. genelde piyasada mugen tarzı var ve pek hoşuma gitmiyordu. birazda apaçi işi oluyordu. bunları nette araştırırken buldum, Murat hocamın yukarıda paylaştığı resimlerdekine benziyor. kaliteli bir ürün, perflex marka. 

post-516-1453603675,87_thumb.jpg

post-516-1453603676,25_thumb.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Yunus Emre

haklısın hocam.  renkler ve zevkler tartışılmaz. yalnız şunu söyleyeyim; o kadarcam rüzgarlığına baktım, içlerinde en yakışanı, kalitelisi ve sırıtmayanı, apaçi işi olmayanı olduğu düşünüyorum. fiyatıda diğerlerinden daha pahalı. markası perflex, bu marka yıllardır cam rüzgarlığı sektöründe olan bir firma.

tabi orjinal olanı görmedim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 5 ay sonra...
  • 2 weeks later...

küçük bir hatırlatma;

montajı el beceriniz varsa kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. yapışacak yüzey tozsuz ve temiz olsun. gerekirse saç kurutma makinası vb. ile düşük sıcaklıkla çift taraflı bantı biraz ısıtın. bant üzerindeki koruyucu tabakayı kaldırmadan önce yapışacak yüzey üzerinde prova yapın.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
On 03.05.2016 at 12:24, ft19 yazdı:

@silvershadow

Murat hocam, rüzgarlığa ait yakın çekim resimleri;

umarım düşünen arkadaşlara yardımcı olur.

20160503_094603.jpg

20160503_094622.jpg

20160503_094641.jpg

20160502_115737.jpg

Bu renge yakışmış gerçekten ama bnde bi türlü yakıştıramadım gitti bunları :) daha cok eski araçlara takarlardı zamanıda sırf modifiye olsun diye şuan pek takan görmüyorum açıkcası 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Ve konu hortlar :P

Bu rüzgarlığın orjinali (apaçi style olmayan) nereden temin edilebilir. Sanırım orjinaller geçmeymiş. Doğuş’a sordum. Almanya’dan siparişle geliyormuş. Ayrıca fiyatı dudak uçaklatan cinsten.

Forumda araştırdım arkadaşın biri vakti zamanında orjinalleri satmış. Görünce çok üzüldüm.

Orjinal olup satmak isteyen bağışta kabul edebilirim:lol: (latife ediyorum) varsa görüşebiliriz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Denizli den aksesuar Satan bir yerden almistim ruzgarlik ve krom kapi cubuklariyla beraber 170tl ye fotograflarda oncesi ve sonrasi

20190825_144400.jpg

20190825_140642.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bana da hep heryeri nikelajlı suriyeli accent era'ları ve şehir içi minibüsleri hatırlatıyor 😊

@yusufacs 

dediği gibi bi ara da (sözüm ona) modifiye diye takılıyordu,

o yüzden epey bi antipatiğim bu cisimlere:sofor:

yağmurlu havada sırf camı aralamak içinde bu aparatı takmam açıkçası (şahsi kanaatim)

görüşüde epey bi kısıtlıyor

sigara kullanmıyorum

yağmurlu havalarda da (cam tavan açmasam da) havalandırmayı dışardan alıp auto da 24-25 ayarlıyorum temiz hava geliyor, buğu da yapmıyor

tabi kullanıp alışan ve gerekli görenin de sebepleri var..

sağlıklı günler

tarihinde doganersin tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...