Rüzgar Sesi

kdombayci

Üye
İsim
Kemal
Arkadaşlar günaydın,

Aracımda hemen hemen hiç trim sesi olmamasına rağmen, sol camdan gelen rüzgar sesi beni rahatsız ediyor. Önceden 120 km/h seviyesinde hafif şiddette ortaya çıkan bu ses, bu yakında 100' le giderken bile fazlasıyla duyulabiliyor. İlla ki müzik açmak durumunda kalıyorum. Aracımı bugünlerde 30.000 km bakımı için yetkili servise götüreceğim. Cam fitillerinin değiştirilmesini talep edeyim mi? Durum daha da olumsuz bir hale dönüşür mü? Ya da sizin başka bir öneriniz var mı?

Yoksa yan aynaların tasarımından dolayı mı böyledir? Bu sesi kanıksamalı mıyız?

Teşekkür ve saygılarımla,

@kdombayci Hocam öncelikle günaydınlar :)

Kuvvetle muhtemel basınçlı su ile olan yıkamalardan dolayı, conta/fitil gibi aksamlarda illa ki kayma, oynama olabilir. Birde sıcak/soğuk değişimlerinden de bahsettiğimiz malzemeler deforme olmuş olabilir. Servisin çözüm bulacağına inanıyorum. Gelişmelerden de haberdar ederseniz sevinirim.

Hayırlı günler dilerim.

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar günaydın,

Aracımda hemen hemen hiç trim sesi olmamasına rağmen, sol camdan gelen rüzgar sesi beni rahatsız ediyor. Önceden 120 km/h seviyesinde hafif şiddette ortaya çıkan bu ses, bu yakında 100' le giderken bile fazlasıyla duyulabiliyor. İlla ki müzik açmak durumunda kalıyorum. Aracımı bugünlerde 30.000 km bakımı için yetkili servise götüreceğim. Cam fitillerinin değiştirilmesini talep edeyim mi? Durum daha da olumsuz bir hale dönüşür mü? Ya da sizin başka bir öneriniz var mı?

Yoksa yan aynaların tasarımından dolayı mı böyledir? Bu sesi kanıksamalı mıyız?

Teşekkür ve saygılarımla,
Değerli Hocam 

Saatte 120 km'den sonraki hızlarda normaldir.

Sonradan 100 kms hızlarda hissetmenizin nedeni ise bu konudaki duyarlılığınızın artması olabilir.

Günaydın hocam

Fitillere baktırmanız fayda sağlayabilir ancak bu sesle ilgili tecrübemi paylaşayım;

Önceki aracı İzmir bayiiden sıfır teslim almıştım, çeşme otobanına girip yüksek hızlara çıkınca sunroof fitillerinden ve yan camların üst köşelerinden rüzgar sesleri geliyordu.

Coğrafi unsurlar ve hızımız bu sesin seviyesinde etkendir, ancak golf 7de rüzgar sesi asla olmaz diyemeyiz. Çünkü bu şikayet passatta bile var.

r%C3%BCzgar-enerjisinden-faydalanma.jpg

Merhaba,

Negatiwe hocamında dediği gibi dikkat ettim özellikle dışarıdaki rüzgarın şiddetli olduğu durumlarda bende de bu ses artmakta. Geçen hafta sonu Afyon tarafına gittiğimde bu ses bariz kendini hissettiriyordu ki çevrede Rüzgar Gülleri de bol miktarda vardı. Sanırım fitillerde bir problem yok, rüzgarın arabaya çarptığı zamanki sesi duyuyoruz. Çünkü az rüzgarlı yollarda çok rahatsız edici bir ses duymamaktayım. 

Arkadaşlar, değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Bende de var aynı ses. Önceki aracım olan 5 kasa jetta da vardı. Ben normal görüyorum artık.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar selam.

Aracımı alalı 2 hafta oldu, alışamadığım bir konu var ki rüzgar sesi. 110km hızdan sonra dışarısı çok rüzgarlıymış lodos esiyormuş arabaya çarpıyormuş gibi ses oluyor, ön camdan ve yan direkler civarından. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Acaba benim araçtamı fazla ses çözemedim. Geçmiş konuları aradım bazıları bende de var demiş bazıları yok demiş. Kapıları falan ayarlattım biraz içeri aldılar ama pek birşey değişmedi. Fitillerde sorun yok gibi duruyor. Ben mi çok takıyorum yoksa?

Aracın herşeyinden memnun kaldım. Konforu,lastik sesi,motor sesi çok başarılı. Ama bu ses kulağıma batıyor acayip şekilde. Geçen gece çevre yolundan eve dönerken hızım 120-130 geliyorum, hanım demez mi hava bozdu herhalde çok rüzgarlı diye. Halbuki hiç rüzgar yok havada..

Bu işi nasıl çözebilirim normali mi budur işin içinden çıkamadım. Bayiye gidip test aracını sürsem dedim, şehir içinde dolaştırıyorlar. Düşük hızlarda zaten sorun yok. 100'ü geçince başlıyor.

Başka bir arkadaşınız aracı ile test etmek en doğrusu olacaktır hocam

Sol ön kelebekten bende de rüzgar sesi geliyor... Birisi bi pvc sıkıştırıp çözdüm diyor bakalım

@ilker0607  hocam golf factory repair tarzı şeylerle parçanın nasıl söküleceğini bulabilirsiniz, parçayı söküp iç kısımlara yapı marketlerde vs olan bitüself sünger koyup kapatabilirsiniz. Ses konusunda bitüself iyi bir yalıtkandır, aynı şekilde kapı içlerine de koydurabilirsiniz etki yaratır. Ayrıca AliExpresste vs yapışkanlı kapı fitilleri var, kapıya fazladan fitil çekerseniz o da ses konusunda fark yaratır.

Geri
Üst Alt