Arka koltuktaki trim SESİ!!

@driver_canteşekkür ederim oradan da alabilirim sıkıntı yok ayna olayına çözüm bulduk saol  ama 120 km den sonraki sol kapımda rüzgar sesini o sprey nasıl giderecek onu bilemedim :)
Ona pek çare olmaz sanmıyorum genelde fitil ve Trim seslerinden işe yarıyor.Sertleşmiş fitilleri onarıyor.

@driver_cançok saol yineden ayna olayına çözüm buldun kapıyıda artık servise gidince bakacam 

Ses sağ arka koltuktan geliyor.Koltuğu sert bir şekilde ittirin araba sabitken de ses geliyor.Bende bu ses spor yay taktıktan sonra olmaya başladı.Arabada orj. yay varken yoktu.Koltuğu sert bir şekilde oturtun yerine veya yukarıda yazılan çözümü uygulayın geçiyor.

2016'da sağ güneşlik ile sağ arka koltuk sesi kronik sanırım..

Arka ciftli koltugu acin yatirin. Kilit mekanizmasinin girdigi u seklinde demir var koltugun sirtliginin yaninda. Siyah elektirrik bandiyla icinden gecirerek acikta demir kalmayacak sekilde 3-5 tur atin. Sonra koltugu sertce kapatin. Ses gider.

O arkadaki trim sesinin kol dayamasının arkasındaki plastikten geldiğini tespit ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Patriot degerli hocam evet hele birde kol dayama aşağıdaysa müzik bile susturamıyor gürültüyü :000061-medium:

Benimde bu yaz tatil yollarında, arka sağdan kapıdan geliyor diye tahmin ettiğim beni gıcık eden bir ses kaynağım var. 

Arka ciftli koltugu acin yatirin. Kilit mekanizmasinin girdigi u seklinde demir var koltugun sirtliginin yaninda. Siyah elektirrik bandiyla icinden gecirerek acikta demir kalmayacak sekilde 3-5 tur atin. Sonra koltugu sertce kapatin. Ses gider.
Denedim kesmedi hocam  Arka koltukda birisi oturuyorken gelmiyor.. Kolçaktan geliyorda olabilir ama bence 2 tane u demiri yeterli gelmemiş orta kısım momente yenik düşüyor.. Ses yapıyor 

Kolçağın arkasındaki plastik parçanın sağ ve solundaki kilitlerden geliyor ses..Kolçağı indirin sonra o plastiğide hafif indirin ve indirdikten sonra tekrar o plastiği açan kolu çekip sağ sol kilitlerin dışarı çıkmasını sağlayın, oraya o pamuklu bantlardan sarıp sesi kesin arkadaşlar.

Lastik basınçlarını kontrol ettirin, yetkili bayiden aldığım için lastik basınçlarını kontrol etmemiştim, meğer 60 psi hava basmışlar, 1 ay lastik üzerinde değil bu şekilde taş gibi lastikle   gezmişim, parke yollarda kasisli toprak yollarda sesi siz düşünün artık,  lastik basınçları 32 psi düşürdüğümde araba hamur gibi oldu. Golf ne yapsın

Geri
Üst Alt