silecek cam suyu kaç lt ?

@major24

Değerli Ömer Hocam,

Saf suya eklenen konsantre ürünler kullanabilirsiniz.

Ama daha iyisi bizzat bu iş için üretilmiş malzemeleri kullanmak.

Satılan ürünler kendinden antifriz içerse de siz yine de ayrıca antifriz alarak ekleyin derim.

Parfüm zaten hepsinde var.kaçış yok anlayacağınız.

Katkısız Camsil in litrelik şişelerinden alıp eklemek de en pratik çözüm.

Sadece Camsil marka olması kaydıyla Kesinlikle güvenilir diyebilirim..

silvershadow dedi:
@major24

Değerli Ömer Hocam,

Saf suya eklenen konsantre ürünler kullanabilirsiniz.

Ama daha iyisi bizzat bu iş için üretilmiş malzemeleri kullanmak.

Satılan ürünler kendinden antifriz içerse de siz yine de ayrıca antifriz alarak ekleyin derim.

Parfüm zaten hepsinde var.kaçış yok anlayacağınız.

Katkısız Camsil in litrelik şişelerinden alıp eklemek de en pratik çözüm.

Sadece Camsil marka olması kaydıyla Kesinlikle güvenilir diyebilirim..
Peki yazdan kalma su kısın kalsa herhangi bir sıkıntı olur mu ? Malum İstanbul'da havalar nadir - derecelere iniyor.

@mcanerol

Risk almaya değer mi? diyerek sormalı.

Bana kalırsa 0.5 litre ve serviste 9 liraya satılan bir şey için bu riske değmez

Şöyle bir örnek vereyim.

İzmir'i bilenler bilir 20 yılda bir kez kar yağar, dolayısıyla sıcaklığın sıfırın altına düştüğü gün sayısı yılda değil bir kaç yılda bir gündür.

Doğalgaz kombilerinin bildiğiniz gibi donmaya karşı sıcaklık 2 derecenin altına düştüğünde otomatik çalışma özelliği vardır. Tasarruf olsun diye veya nasılsa burada bir şey olmaz diyerek şalterden kapatanlar olur.

Sonra ne mi olur? Geçtiğimiz baharda yaşandı Mart ayında hava sıcaklığı eksilere düşünce sabahın ilk ışıklarıyla patlayan tesisatlarını onaracak tesisatçı aradılar..

Aracla birlikte gelen suyun icerigi nedir acaba? Cok guzel temizliyor su anda.gerci sileceklerin yeni olmasida bir etken.

Menude gezinirken silecek suyunun fiskirtma tipi seçeneklerimi vardi benmi yanlis hatırlıyorum? :)  sanki bir kere gordum sonra bir kez daha aradim ama bulamadim.tamamen yanlis hatirliyorda olabilirim.

Acikcasi ben 5 litrelik hazir sulardan alip kullanmayi düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar 2014 model comfortlain araçımda silicek suyu bitmiş uyarı vermedi normal mi?  Sabah sabah çok uğraştım suyu dondu sandım sonra baktım su bitmiş :)

Arkadaşlar 2014 model comfortlain araçımda silicek suyu bitmiş uyarı vermedi normal mi?  Sabah sabah çok uğraştım suyu dondu sandım sonra baktım su bitmiş :)
Değerli Hocam 

Sadece Xenon farları olan araçlarda uyarı mesajı veriyor maalesef.

Aracla birlikte gelen suyun icerigi nedir acaba? Cok guzel temizliyor su anda.gerci sileceklerin yeni olmasida bir etken.

Menude gezinirken silecek suyunun fiskirtma tipi seçeneklerimi vardi benmi yanlis hatırlıyorum? :)  sanki bir kere gordum sonra bir kez daha aradim ama bulamadim.tamamen yanlis hatirliyorda olabilirim.

Acikcasi ben 5 litrelik hazir sulardan alip kullanmayi düşünüyorum.
Değerli Serkan Hocam 

Öyle bir menü ben görmedim ama güzel fikir aslında. 

Size önerim saf su kullanmanız. Ona bir miktar camsil ilavesi ve konsantre haldeki antifiriz ilavesiyle işlem tamamdır.

Silecek lastikleri üzerindeki kurşun kalemin de hammaddesi olan "grafit" kaplamanın henüz yeni olmasıdır.  Camda kaymasını sağlayan madde budur ve silecekleri temizlerken bez vb. Bu silecek lastiklerinin üzerindeki tozu zımpara niyetine kullanıp sildiğiniz esnada bu kaplamaları zarar görür. 

Benzer biçimde kalitesiz cam silme kimyasalları, camdaki lekeleri temizlemekten kullanılacak sirke vb. Güçlü kimyasallar da zarar verir.

bu zarar ve sürtünmeler sonunda lastikte ki kaplama azaldığında silecek atlama yaparak veya titreyerek çalışır. 

Değerli Serkan Hocam 
Öyle bir menü ben görmedim ama güzel fikir aslında. 
Size önerim saf su kullanmanız. Ona bir miktar camsil ilavesi ve konsantre haldeki antifiriz ilavesiyle işlem tamamdır.
Silecek lastikleri üzerindeki kurşun kalemin de hammaddesi olan "grafit" kaplamanın henüz yeni olmasıdır.  Camda kaymasını sağlayan madde budur ve silecekleri temizlerken bez vb. Bu silecek lastiklerinin üzerindeki tozu zımpara niyetine kullanıp sildiğiniz esnada bu kaplamaları zarar görür. 
Benzer biçimde kalitesiz cam silme kimyasalları, camdaki lekeleri temizlemekten kullanılacak sirke vb. Güçlü kimyasallar da zarar verir.
bu zarar ve sürtünmeler sonunda lastikte ki kaplama azaldığında silecek atlama yaparak veya titreyerek çalışır. 
Degerli Murat hocam tam dedigin gibi hafiften atlama ve titreme bu hafta olmaya basladi.sanirim sileceklerin degisme vakti yaklasiyor.burdan arkadaslarin tavsiyesiyle wurth marka cam suyu kullaniyorum memnunum su anda.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Araba ilk teslim alındığında ki cam suyu hangi marka nerden bulabiliriz? Kokusu çok güzeldi.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oralarıda merak etmiyor değilim:). Eğer birgün almanyaya gidersem ilk durağım orası olacaktır.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli Hocam 

Bu ürünfabrikanın kullandığı orijinal cam suyu antifrizi 

Servisten temin edebilirsiniz.

Bugün silecek suyum bitmişti. 4 lt lik Shellden doldururken şişede 1 lt kaldı. Kısacası Xenon far olmayan araçlarda depo 3 lt.

Geri
Üst Alt