Golf 1.2 TSI DSG Comfortline

Merhaba 

Aracımla 1400 km yi doldurdum. Herşeyinden çok memnunum. Yakıtı, konforu, bozuk yollarda dahi trim sesi olmaması...

Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Birincisi alttaki fotoda görüleceği üzere koltuk kumaşında ip atmaları var. Her iki ön koltukta da yanal desteklerin olduğu kısımda var. Normal olmadığı kesin, ne yapayım servise gideyim mi?

IMG_0225.JPG

@karakurum Malesef normal Hocam. Bizim araçta daha da kötü oralar, 2,5 senelik 12.000km de olmasına rağmen. Ona ya kılıf kullanacağız ya da dikkatli inip bineceğiz başka yolu yok. Servise gitsenizde kullanıcı hatası deyip ilgilenmezler bence. Ama şansınız deneyin yine de.

@karakurum hocam hayırlı olsun. 10 gün önce de bana nasip oldu teslim almak:) dsg şanzımanı kullandıkça daha çok sevecek ve doğru karar verdiğinizi göreceksiniz :) ...

kazasız sürüşler dilerim.

@fcsrn@silvershadow

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Anlaşılan yapılabilecek çok fazla birşey yok, bu da nazarlığı olsun.

@serhat_VwGolf

Teşekkür ederim, sizin aracınız da hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.

Bu arada ilginç bir anekdot.

Bir arkadaşım anlattı. Eşine araba aradığı dönemde bir arkadaşı direk Golf al demiş. Neden diye sorunca, "Geçen bir arkadaşımın Golfünü kullandım, benim BMW 5.25'ten konfor olarak çok bir farkı yok, çok moralim bozuldu" demiş.

@karakurum

Arkadas yalan soylemis. Cok fark var. Tamam Golf iyi(safi konfor olarak 308imin bile gerisinde bir arac) ama bir 5 serisi degil :)

@karakurum

O arkadaşınız kahvede elinde tespih yayilarak demişse bunlari anlarim ama aksi hicbir durumda gülmekten baska birşey yapamam.

Hadi premium u geçtik 2 segment ustundeki otomobil ile morali bozulmuş ise ya aşırı fanatik. Yada araçtan hiç mi hiç anlamiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@windshear@ansolak

Bu konuyu bana aktaran arkadaşım kendi arkadaşının söylediği sözü söyledi. Araçtan anlıyor mu anlamıyor mu bilemiyorum. Elbette kendi segmentinde olmayan 5.25 gibi bir araçla karşılaştırılması doğru değil. Başta yazdığım gibi sadece anekdot...

Merhaba

Aracımla 5 ayı devirdim. Yedi bin km yol yaptım. Konforundan, sürüş hissinden, yakıt tüketiminden memnunum ancak bazı şeyler var memnun olmadığım ve ayrıca sormak istediğim.

Memnun olmadıklarımın başında arka tampon üzerinin aşırı kirlenmesi geliyor. Araç beyaz olunca daha bariz sırıtıyor. Ayrıca yağmur sensörü bazen en ufak yağmurda devreye girerken bazen tüm cam görüşü bozacak kadar yağmur almışken devreye girmemekte ısrar ediyor. Kararan dikiz aynası özellikle xenon farlı araçları engellemede çok iyi görev yapmıyor gibime geliyor. Klima sisteminin ısıtması çok hızlı değil. Motor sıcaklığı 90 santigrad dereceyi bulsa dahi ısıtma biraz nazlı. Start - stop araç DSG olduğu için şehir içinde her durmada devreye giriyor. Bu yüzden uzun süreli beklemeler hariç devreden çıkartıyorum.

Sormak istediklerim

1- Aracım bazen 2. vitesten 3. vitese geçeceği zaman sanki kasılarak geçiyor. Örneğin devir 2500 e kadar yükseliyor 5-6 saniye kadar o devirde bekledikten sonra vitesi yükseliyor. Diğer viteslerde problem yok.

2- Sollamalar biraz hızlı olsun istediğimde gaz pedalına sonuna kadar basıp yani o son kısmada basıp hızlanmak istediğimde 1 saniye bekleyip öyle hızlanıyor.

Sizce bunlar normal mi?

@karakurum hocam aracın fazla kirlemesinin sebebi hatchback yapıda olmasından kaynaklı.Araç yolda giderken yapısı gereği arka kısmında küçük bir hava döngüsü oluyor bu sebeplede arka tekerin yerden kaldırdığı suyun büyük kısmı aracın arkasına yapışıyor.Aynı şekilde yazında toprak yolda giderken yine arka kısım çok toz olur.Paçalık takmak bir nebze azaltır.Ama çok birşey beklemeyin.

Merhaba

Aracımla 5 ayı devirdim. Yedi bin km yol yaptım. Konforundan, sürüş hissinden, yakıt tüketiminden memnunum ancak bazı şeyler var memnun olmadığım ve ayrıca sormak istediğim.

Memnun olmadıklarımın başında arka tampon üzerinin aşırı kirlenmesi geliyor. Araç beyaz olunca daha bariz sırıtıyor. Ayrıca yağmur sensörü bazen en ufak yağmurda devreye girerken bazen tüm cam görüşü bozacak kadar yağmur almışken devreye girmemekte ısrar ediyor. Kararan dikiz aynası özellikle xenon farlı araçları engellemede çok iyi görev yapmıyor gibime geliyor. Klima sisteminin ısıtması çok hızlı değil. Motor sıcaklığı 90 santigrad dereceyi bulsa dahi ısıtma biraz nazlı. Start - stop araç DSG olduğu için şehir içinde her durmada devreye giriyor. Bu yüzden uzun süreli beklemeler hariç devreden çıkartıyorum.

Sormak istediklerim

1- Aracım bazen 2. vitesten 3. vitese geçeceği zaman sanki kasılarak geçiyor. Örneğin devir 2500 e kadar yükseliyor 5-6 saniye kadar o devirde bekledikten sonra vitesi yükseliyor. Diğer viteslerde problem yok.

2- Sollamalar biraz hızlı olsun istediğimde gaz pedalına sonuna kadar basıp yani o son kısmada basıp hızlanmak istediğimde 1 saniye bekleyip öyle hızlanıyor.

Sizce bunlar normal mi?
Merhaba Hocam. :)  

Arka tampon üzeri malesef tasarımdan kaynaklı, bende şikayetçiyim ondan. 

Yağmur sensörü görevini genel olarak iyi yapsa da dediğiniz gibi olabiliyor bazen, açıkçası Focus'un sensörü bu konu da daha başarılı. 

Kararan ayna olmadığı için yorum yapamayacağım.

Araç benzinli olduğu için zaten çabuk şekilde ulaşıyor 90 dereceye, ısıtmasından da genel olarak memnunum. 

Start stop bende uzun zamandır çalışmıyor, araç hep şehir içi ve kısa mesafe kullanıldığı için. 

Vites sorunu bende mevcut değil ancak bazen vites düşürürken silkeleme yapıyor net şekilde. 

O gecikme normal. Turbo boşluğu diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. 

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bugün dikkat ettim gaza yumuşak yani az basınca ve motorda henüz soğuksa bahsettiğim vites geçişi şekilleniyor. Biraz yedirerek basınca gayet akıcı bir şekilde vites değişiyor. Sanırım benden kaynaklanan bir durum.

Geri
Üst Alt