Golf 1.2 TSI DSG Comfortline

@karakurum hayırlı olsun hocam güle güle gönül rahatlığıyla binin. dikiz aynası dikkatimi çekti orjinali değil sanırım comfortlarda böyle değildi sanki sonradan mı eklettiniz ? birde ayna altındakı vw amblemli nazar boncuğunu nereden temin ettiniz ?

@arfkync Teşekkür ederim.

Dikiz aynası öyle geldi. Belki ışık görüş paketi almıştım (paketin adını yanlış yazmış olabilirim şu kendiliğinden karartmalı dikiz aynası, yağmur sensörü vs olan) onunla birlikte gelmiştir. Nazar boncuğunu ST taktı (Antalya Başaran).

Hayırlı olsun güle güle kullan@karakurum

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

@arfkync 2016 sonrası modellerde yeni dikiz aynası geliyormuş.

Aracım yaklaşık 500 km oldu. Bu kısa mesafede yukarıda yazdıklarıma ilaveten gerçekten çok beğendiğim diğer bazı özellikleri:

DSG. Sağladığı konfor çok iyi. Vites yükseltmesi ve düşürmesi gerçekten hızlı ve hissedilmiyor. Akülü araba kullanıyor gibiyim.

Fren pedalı. Hissi ve dozlaması çok iyi. 

İç hacim. Toyota Corolla, Ford Focus gibi araçlar Golften daha geniş bir iç hacme sahip gibi duruyor olmasına rağmen durum tam tersi.

Koltuklar. Gerçekten çok rahat. Henüz çok uzun yol yapmadım ama yaptığımda da yormayacaklarına eminim.

Görüş açıları. Önceki aracım Poloda bu konuda rahatsızdım. Ama Golfte sıkıntı yok.

Lastikler. Araç Continental ContiEcoContact 5 ile geldi. İyi yol tutuyor, sağlam basıyor. Benim gibi ortalama bir kullanıcı için fazlası ile yeterli. Sadece yuvarlanma gürültüsü biraz fazla gibi ama asla rahatsız edici düzeyde değil. Motor veya rüzgar sesinin minimum oluşu yuvarlanma gürültüsünü ön plana çıkarıyorda olabilir. Alman Otomobil Kurumunun (ADAC) yaptığı testte de 205/55/16 ebadında en düşük kabin gürültüsüne sahip lastik olarak belirtilmiş. Hoş ülkemizdeki asfalt kalitesinde bu kadar gürültü kullanma imkanı bulduğum Passat, İnsignia gibi bir üst segmentteki araçlarda da var. O yüzden takılmıyorum.

Büyük oğlum araca bayıldı. Binmek için can atıyor. Hatta geçen gün "Baba bundan sonra hep Golften devam edelim" dedi.  

@karakurum

Hayırlı olsun güzel günlerde keyifle kullanın aracınızı. Kısmet olursa aynı paketlere sahip aracıma kavuşacağım az kaldı. 

Size sormak istediğim Motor altında Karter Koruma Muhafazası var mı? Fabrikadan koruyucu ile beraber geliyor mu ? 

@windshear merhaba

Hayırlı olsun aracınız. Golfte muhafaza Var mı yok mu bilmiyorum ama önceki aracım 2015 Poloda vardı Golf'te de vardır diye düşünüyorum. Onda ki yanlış hatırlamıyorsam plastikti. Bakım için servise gittiğimde aracı lifte kaldırdıklarında görmüştüm. Bilen arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@karakurum

Tesekkur ediyorum cevabiniz icin plastik olmasi daha iyi. 

Bilen arkadaslardan ricam konu hakkinda bilgilerini paylasmak olur. Ayrica sizde kaputu acip asagi dogru bakabilirseniz musait oldugunuzda mutlu olurum. 

Gule gule kullanin; hayirli olsun. Hayirlar getirsin insallah...

By me

@Nature and carsTeşekkür ederim hocam. 

Daha önce bir tane Astra J Sedan 1.6 115 HP aracım olmuştu. O ve polomda Hankook lastiklerle gelmişti. Hankook lastikler gerçektende birgün beni üzmedi, iyi lastikler gerçekten. Hatta Astra da kış lastiği dahi almadım. Ama bu demek değil ki kış koşullarında kış lastiği veya güncel dört mevsimlerden iyidir. İhtiyaç varsa kış lastiği alınmalı. 

Continental EcoContact 5 de iyi lastik. Benim gibi ortalama bir kullanıcı için gerçekten iyi. 

@Nature and carsEstağfurullah hocam.

Aslında benzer lastikler. Kuru zeminde benzer karakterlere sahipler. Islak zeminde premium contact daha iyi imiş. Testlerden okuduklarım böyle.

@windshear

Hocam kusura bakma cevap biraz gecikti.

Üstten görebildiğim kadarı ile plastik bir karter koruma var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt