Jump to content

Barış Öztürk

İşte Benim Golf R'ım

Recommended Posts

Değerli Hocam 

Biliyorum, diger tüm R sahiplerinin sahip olduğu tevazuya siz de fazlasıyla sahipsiniz ve tercih etmediniz özellikle konu açmaya.

Fakat R almayı düşünen veya hayaedenler için paylaşımlarınız yol gösterici olacaktır. 

Sizin için bu konuyu ben açtım. 

Sorularım şunlar:

R almaya nasıl karar verdiniz? Neden R

Daha önce hangi araçları kullanma şansınız oldu? Ve aralarındaki benzerlik ve farklar nelerdir?

Aracınızı 0 km mi aldınız? Sipariş mi yoksa hazır araç mıdır?

Ekstra Donanımı var mıdır.?

Hayırlı olsun 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracınız hayırlı olsun hocam :) plakanızda çok güzelmiş

benim de merak ettiğim unsur haldex'in hissiyatı nasıl. Sürekli 4 çeker olmadığı için virajlarda zorlayıp limitleti aşınca nasıl tepki veriyor? önden çekere mi daha yakın yoksa subaru sti/evo gibi araçlara mı daha yakın limitleti aşınca.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cok güzel hocam aracınız güle güle kullanın ama arac 4 kapımı bana oyle geldi 4 kapı ise r da 4 kapı opsiyonu varmıydı ?

Saygılarla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, RockandRage yazdı:

Cok güzel hocam aracınız güle güle kullanın ama arac 4 kapımı bana oyle geldi 4 kapı ise r da 4 kapı opsiyonu varmıydı ?

Saygılarla

Golf de 2 kapı ve 4 kapı her modelinde alınabiliyor hocam. 2 kapı midline almanız mümkün ;) Hem de 2500 tl civarı daha az para ödüyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, yusuf yazdı:

Golf de 2 kapı ve 4 kapı her modelinde alınabiliyor hocam. 2 kapı midline almanız mümkün ;) Hem de 2500 tl civarı daha az para ödüyorsunuz.

Birşey daha öğrendik hocam sayenizde

SAYGILARLA

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Golf de 2 kapı ve 4 kapı her modelinde alınabiliyor hocam. 2 kapı midline almanız mümkün [emoji6] Hem de 2500 tl civarı daha az para ödüyorsunuz.

evet bunu bende gormustum konfigurator sagolsun. dogusa bu sekilde belirtebiliyor muyuz? sikinti cikarmiyorlar mi ?

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, jajaja yazdı:

evet bunu bende gormustum konfigurator sagolsun. dogusa bu sekilde belirtebiliyor muyuz? sikinti cikarmiyorlar mi ?

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin. One Life Thug Life ;)

Sıkıntı çıkarabilirler siz almazsanız araç elde kalacağı için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 05.08.2016 at 23:12, silvershadow yazdı:

Değerli Hocam 

Biliyorum, diger tüm R sahiplerinin sahip olduğu tevazuya siz de fazlasıyla sahipsiniz ve tercih etmediniz özellikle konu açmaya.

Fakat R almayı düşünen veya hayaedenler için paylaşımlarınız yol gösterici olacaktır. 

Sizin için bu konuyu ben açtım. 

Sorularım şunlar:

R almaya nasıl karar verdiniz? Neden R

Daha önce hangi araçları kullanma şansınız oldu? Ve aralarındaki benzerlik ve farklar nelerdir?

Aracınızı 0 km mi aldınız? Sipariş mi yoksa hazır araç mıdır?

Ekstra Donanımı var mıdır.?

Hayırlı olsun 

bu konuyu benim için açtığınız için teşekür ederim :) Önceden 2009 Volkswagen Golf 6 1.6 102hp aracım vardı. Neden R sorusuna cevap verecek olursam 2.0lt motora 300 hp gibi bir gücü sığdırmış olmaları ve aynı güçteki başka marka rakiplerinden fiyat olarak oldukça uygun olması, onlardan hiçbir geri kalır yanı olmaması, 4x4 sisteminin çok iyi çalışması ve 4x4 olmasına rağmen yakıt tüketiminin çok az olması son olarakta benim küçüklükten gelen bir golf hayalimin olması diyebilirim :) Aracımı 0km olarak bursa doğuş otodan sipariş ettim. 3 ay gibi bir sürede elime ulaştı. Ekstra donanımları 4 kapı ve renk seçeneği açıkçası pek donanım yok aracımda :) Fiyatını son kuruşuna kadar hakeden bir canavaR. Gerek iç kalitesi olsun gerek motor gücü olsun harika bir araba size hissettirdikleri çok güzel şeyler :) bazen normal bir yolda kendimi 200 230km gibi hızlarla giderken bulabiliyorum. Evet bu tehlikeli ama bazen bunun önüne geçemiyorsunuz araba durmak istemiyor limitleri çok yüksek :) ''ADAMLAR YAPMIŞ'' dediğimiz arabalar vardır ya. GOLF R öyle birşey..

Tekrar teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 06.08.2016 at 00:49, scorpion yazdı:

aracınız hayırlı olsun hocam :) plakanızda çok güzelmiş

benim de merak ettiğim unsur haldex'in hissiyatı nasıl. Sürekli 4 çeker olmadığı için virajlarda zorlayıp limitleti aşınca nasıl tepki veriyor? önden çekere mi daha yakın yoksa subaru sti/evo gibi araçlara mı daha yakın limitleti aşınca.

çok teşekkürler :) Keskin bir virajda gaza oturduğunuzda 4x4 sisteminin çok iyi çalıştığıını anlıyorsunuz. bu arada aracın 4x4 sistemi gerektiğinde gücün %90 kadarını yanlış hatırlamıyorsam arka tekerlere iletebiliyordu yani araç onu okadar iyi ayarlıyorki siz anlayamıyorsunuz bile açıkçası ben sürekli 4 çeker gibi hissediyorum. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bu konuyu benim için açtığınız için teşekür ederim [emoji4] Önceden 2009 Volkswagen Golf 6 1.6 102hp aracım vardı. Neden R sorusuna cevap verecek olursam 2.0lt motora 300 hp gibi bir gücü sığdırmış olmaları ve aynı güçteki başka marka rakiplerinden fiyat olarak oldukça uygun olması, onlardan hiçbir geri kalır yanı olmaması, 4x4 sisteminin çok iyi çalışması ve 4x4 olmasına rağmen yakıt tüketiminin çok az olması son olarakta benim küçüklükten gelen bir golf hayalimin olması diyebilirim [emoji4] Aracımı 0km olarak bursa doğuş otodan sipariş ettim. 3 ay gibi bir sürede elime ulaştı. Ekstra donanımları 4 kapı ve renk seçeneği açıkçası pek donanım yok aracımda [emoji4] Fiyatını son kuruşuna kadar hakeden bir canavaR. Gerek iç kalitesi olsun gerek motor gücü olsun harika bir araba size hissettirdikleri çok güzel şeyler [emoji4] bazen normal bir yolda kendimi 200 230km gibi hızlarla giderken bulabiliyorum. Evet bu tehlikeli ama bazen bunun önüne geçemiyorsunuz araba durmak istemiyor limitleri çok yüksek [emoji4] ''ADAMLAR YAPMIŞ'' dediğimiz arabalar vardır ya. GOLF R öyle birşey..

Tekrar teşekkürler.

hocam biraz da fren sisteminden bahsedebilir misiniz ? ben golf un frenlerini begenmiyorum bana cok guven vermiyor. bizim geleneksel.golflerden illaki iyidir ama bir bmw 320 kadar iyi midir r in frenaj teknolojisi arkasinda brembo mu vardir? siz kullanicisi olarak kisisel yorumlarinizi aktarirsaniz sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Barış Öztürk Bursa'mıza Yeni bir Golf R kazandırdığınız için çok teşekkür ederim , eski bir type-r kullanıcısı olarak memleketteki '' RR '' plakayı gerçek bir ''R'' olan golf r 'a taktığınız ayrıca teşekkür ederim , bir Bursa buluşması yaptığımızda izlenimlerinizi canlı dinlemek isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gözümü alamadım, Allah kaza bela göstermesin, dönüp dönüp fotoğraflara bakıyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, jajaja yazdı:

hocam biraz da fren sisteminden bahsedebilir misiniz ? ben golf un frenlerini begenmiyorum bana cok guven vermiyor. bizim geleneksel.golflerden illaki iyidir ama bir bmw 320 kadar iyi midir r in frenaj teknolojisi arkasinda brembo mu vardir? siz kullanicisi olarak kisisel yorumlarinizi aktarirsaniz sevinirim.

Frenleri gerçekten çok iyi hatta eski arabamdan sonra Golf R'ın frenlerine alışmam bir kaç haftamı aldı diyebilirim :) Açıkçası frenlerin markasını bilmiyorum ama arka diskleri 22mm kalınlığına ve 310mm çapa sahip ön diskleri ise 30mm kalınlığında ve 342mm çapa sahip. :)  bu arada arka 2 diske R logosu koymamışlar nedenini bilmiyorum ama keşke koysalarmış bunuda söyleyeyim dedim :D BMW 320lerden iyimi bilmiyorum kullanmadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam mesaj attım gördünüzmü bilmiyorum müsait olduğunuz bir zaman görüşelim isterseniz özelliklere bakarız hemde tanışmış oluruz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 26/08/2016 at 19:17, Barış Öztürk yazdı:

Frenleri gerçekten çok iyi hatta eski arabamdan sonra Golf R'ın frenlerine alışmam bir kaç haftamı aldı diyebilirim :) Açıkçası frenlerin markasını bilmiyorum ama arka diskleri 22mm kalınlığına ve 310mm çapa sahip ön diskleri ise 30mm kalınlığında ve 342mm çapa sahip. :)  bu arada arka 2 diske R logosu koymamışlar nedenini bilmiyorum ama keşke koysalarmış bunuda söyleyeyim dedim :D BMW 320lerden iyimi bilmiyorum kullanmadım.

yorumlar için teşekkürler hocam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 03.08.2016 at 18:36, Barış Öztürk yazdı:

20160705_205525.jpg

20160730_175401.jpg

20160802_051303.jpg

Tek kelime ile muhteşem. Maşallah... Rab'im nazarlardan saklasın...

Güle güle kullanın hocam, hayırlı günlerde... :)

Saygılarımla...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...