Tampondaki küçük çizikler için yardım..resimli

mmartins

Üye
İsim
Murat
Arkadaşlar merhabalar..resimde gösterdiğim küçük ama can sıkıcı çizikler için neler yapılabilir..rötuş kalemleri iş görür mü yada hiç ellememek dahamı mantıklı yorum ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.saygılar...

DSC_0424.JPG

Aracin boya koduna göre sanayiden rotus boyası alip ince fircayla üstünü kapat çok yakından bakmadıkca belli olmayacaktır. 

Bende servisten orijinal rötuş boyasını ve vernik gibi cilasını aldım Çarşamba günü.34 tl tungsten gri için olanı ellerinde vardı.Tam oje boyutunda 9ml.Ender elektronikte 45 tlye satılan sitesinden bakabilirsiniz.

Tamponu soyulan,büyük dökülmeler olan VW'ler hep dikkatimi çekiyor.

Kronik arıza listesinde bence bunlar.
"Zırva tevil götürmez..."

Atasözün Anlamı: Saçma ve tutarsız söz ne kadar akla yatkın hale getirilmeye, ne denli yorumlanmaya çalışılırsa çalışılsın, niteliğini değiştirmez, neyse öyle kalır.

@magic Tamponlar yumuşak yapılmamış bir yere sürterseniz hemen boyası kalkıyor ama yeni araçların çoğunun tamponları yumuşacık yapılmış ;)

Tabii ki de hor/özensiz  kullanılma olayıda var bir Golf öylece duruyor diğeri ise haşat olmuş...

Yanlış/eksik bilgi verdiğim için kusura bakmayın.
kusura bakacak bir şey yok...

yok da, ya bundan zevk alıyorsunuz, yani ilgisiz tuhaf yazmak,  vw grubu araçları -güya- üstü kapalı eleştirmek, eksik bilgiyle yarım yamalak çıkarımlar yapmak, bu sayede vw grubu bir aracın konu edildiği sitede karşı kaleye gol atmak...

ya da çok safiyane duygularla aklınıza geleni yazıya döküyorsunuz bu sayedede çoğu zaman zırvalıyorsunuz...

bakın, burası bilgiye dayanan bir forum, bilgi kraldır bizim için, biliyorsak sorun yok, bilmiyorsak en kısa zamanda öğrenir yazarız, bununla birlikte sübjektif değerlendirmelere de açığız, herkes fikrini söyleyebilir... ama fikir için önce bilgi gerekir, aklınıza geleni yazarsanız çıkış noktanız ne olursa olsun adınızın yanındaki rakam sürekli artar...

Murat Bey sizin resimdeki çizikler için anlaşılan canınız sıkılmış bence çok fazla düşünmemek gerekli, "sakınan göze çöp batar misali" fazla üzerine düşmemeniz kanımca iyi olacaktır.

Benim aracım kendime ait ilk sıfır aracım ilk aldığımda üzerinde toz görsem silerdim oto yıkamadan kaynaklı olarak oluşan hareler için canım çok sıkılmıştı ne kadar üzerine düşerseniz o kadar gözünüzü rahatsız edecektir. Değerli arkadaşların bir kısmı İstanbul'da yaşamakta gözlemlediğim kadar, İstanbul,da araç kullanmak gerçekten bazen zorlaşıyor.

İzmir için kanımca biraz daha şanslısınız. Anlatmak istediğim aracınıza gönül ferahlığı ile binin olan küçük iki tampon çiziği olsun Allah daha büyük kaza bela vermesin hiç kimseye..

Saygılarımla

Burada arıza yok hasar var. Dünyanın en prestijli araçlarını sert bir cisme sürterseniz tampon boyaları çizilir.

Benimde ön tamponda var; herhalde garaja girerken eğimi hesaplamadan girmişiz  ama hiç kafama takmıyorum allah daha kötülerinden saklasın. Denk gelirse bir operasyon yapılır elbet. :D

Şu senin C4 ün tamponunun yakın planlarını görsek...

Seninki Land Rover gibi ray demirinden midir?

Kronik arıza listesine benim bir şey ekleyelim var...  :000059-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yapıp yapıp pişman olmakta yeni moda galiba. 1 olur 2 olur eyvallah, ama aynı durum sürekli yaşanıyorsa bir sıkıntı var demektir. 
@Wolfsburg hocamız yaptığı hatayı kabul etmiş, bu hata da üyeler tarafından gerekli bilgilendirmeyle telafi edilmiştir. Yapıp yapıp pişman olmak moda gibi cümlerle gereksiz yere tansiyonu yükseltmek kimsenin haddine değildir. Herkes hata yapar hepimiz insanız. Uzatmanın lüzumu yok

@Wolfsburg hocamız yaptığı hatayı kabul etmiş, bu hata da üyeler tarafından gerekli bilgilendirmeyle telafi edilmiştir. Yapıp yapıp pişman olmak moda gibi cümlerle gereksiz yere tansiyonu yükseltmek kimsenin haddine değildir. Herkes hata yapar hepimiz insanız. Uzatmanın lüzumu yok
Hocam kusura bakmayın, bu ilk değil. O yüzden yazdım onu. Forumun ortamını, huzurunu bozdurmamaya/bozmamaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. 

Geri
Üst Alt