TSI ve TDI eksilen motor yağı marka ve cinsi ne olmalı?

ben aracı aldıktan sonra uzun yola çıkacağım diye casrol edge ll 5w-30 almıştım 1 lt'lik ne olur ne olmaz diye çok şükür gerek  olmadı. şimdi de düşünüyorum şayet bakım esnasında castrol kullanmazsam o aldığım castrol yağ boşa mı gitmiş olacak diye.

@forzaGilles bu filtreleri temin edebileceğim güvenilir yerler neresidir bilginiz var mı?
Malatya da nereden temin edilir veya yetkili bayi nerede vardır veya internetten güvenilir çakma satmayan açıkçası bilmiyorum., istanbul da olsa daha rahat halledilir di., bu konuda en doğru bilgiyi @ognemir hocam verecektir., Elbet bir yer bulunur orjinal Mann, Mahle, Hengst filtre satan bir yer ama neresi bunu bilse bilse Osman hocam bilir

ben aracı aldıktan sonra uzun yola çıkacağım diye casrol edge ll 5w-30 almıştım 1 lt'lik ne olur ne olmaz diye çok şükür gerek  olmadı. şimdi de düşünüyorum şayet bakım esnasında castrol kullanmazsam o aldığım castrol yağ boşa mı gitmiş olacak diye.
İhtiyaç olsaydı daha mı iyi olacaktı boşa gitmesinden?

@forzaGilles tabiki daha iyi olmayacaktı. sadece bakım yaptırırken castrol kullansam ilerde oldu ya eksiltme yaparsa aynı yağı ekleyebileceğim. ama bakımda örneğin mobil1 kullanırsam üzerine araç yağ eksiltirse castrol eklemem ne kadar makul olur onu sormuştum zaten

Filtre olarak FIL markası nasıldır. Tercih edeyim mi sizce? yoksa  mann'dan şaşmamalı mıyım

hava ve yağ Fıl marka 

Polen filtresi karbonlu Mann marka almayı düşünüyorum daha doğrusu almayı düşündüğüm satıcının elinde bu şekilde mevcut ve hepsine 90 tl fiyat aldım uygun mudur?

@Sefa Gökçe 

Fiyat KDV dahil mi KDV hariç mi ?  :)

Sadece Mann carbonlu polen filtresi piyasada 60tl civarına satılıyor.Yağ ve hava da 30 tl civarı tutar..Fiyat makul gibi duruyor

Merhaba,

2015 - 2017 arasında yaklaşık 1.5 yıl (36.000 KM) kullandığım Golf 1.2 TSI 110BG Comfortline (2015) aracım için 2 kez yağ eksilmesi sorunu ile karşılaşmış, Castrol Edge LL 5W-30 alarak eksildiğinde ilave etmiştim. Hatta aracımı sattıktan sonra araçla birlikte vermeyi unuttuğum yaklaşık 1 litrelik yağ hala elimde duruyor, yağ özelliğini kaybetmiş olabilir fakat ne olur ne olmaz diye yeni araç için saklıyorum.

Geri
Üst Alt