Golf 7'de standart ses sistemi

silvershadow dedi:
@yusuf

gözlük bölmesindeki gözlüğüm zıplıyormuş baslarda. kendimden utanıyorum  s=aman
zamanla kusur bulamayıp iyice aşık olacaksınız Golf'ünüze :mad:
hocam bugun puntomuzu 90.000 bakımına götürdüm. Oradaki abim, masallah hala kız gibi çok iyi baktın bu arabaya dedi. Ben de golften ve ekrandaki sorundan bahsettim, canım sıkkın falan dedim. o da dedi ki bak bu arabaya 30.000₺ verdin bi gun üzmedi seni, 75 bandına araba aldığın zaman insan istiyo ki çıt çıkmasın, sorun çıkarmasın vs. hakikaten öyle sanırım, benim problemim bu biraz. bi de sizlerin sayesinde golf aşığı olduk, kusursuzluguna inandık.

gözlük yokken de arada geliyo gibi, araştırmaya devam edicem sanırım bu sesi :D

@maniax

Hocam çok gizli 2 yer daha var ses gelme olasılığı olan. Direksiyonun altında alttan bakınca sağ ve sol tarafa birleşen plastikler aracın en kalitesiz bölümü. Bunların arasına ince bir sünger koyarsanız son ihtimal de ortadan kalkar. Bunu da başkasından zor duyarsınız ;)

yusuf dedi:
@maniax

Hocam çok gizli 2 yer daha var ses gelme olasılığı olan. Direksiyonun altında alttan bakınca sağ ve sol tarafa birleşen plastikler aracın en kalitesiz bölümü. Bunların arasına ince bir sünger koyarsanız son ihtimal de ortadan kalkar. Bunu da başkasından zor duyarsınız ;)
şimdilik şu sağ arka tarafı bi çözeyim de. :) oturdum da oraya az önce bulamadım gibi kaynağı. her bassta olmuyo gibi.

amaan zaten çok uzak kaldım bu aralar. 1 hafta manisadaydım. geldim bugün gazladım baya. esp, asr kadran pavyona döndü :D

yarın da nevşehir taraflarına gidicem inşallah hanımla. 3 gün de öyle ayrıyız.  X(

@yusuf

hocam şu benim basslarda gelen sesi araştırıyorum ama hala bişey bulamadım. hoparlörden değil kesinlikle bundan eminim. sağ öne geçtim, sağ arkaya geçtim oturdum bi yerlerden geliyo ama bi türlü bulamıyorum. arnavut kaldırımı tarzı yerlerde de aynı ses zırıltı şeklinde geliyo çünkü. sağı solu tutuyorum geçiremedim. gözlük de değil. alıyorum ordan yine geliyo ses. eşim sağ kapı tutma yerinden geldiğini iddia ediyo ama bilemedim. hani bozuk yoldaki rahatsız etmiyo da tam keyfini alarak müzik dinleyemiyorum. servise gitsem çözeceklerine hiç inanmıyorum yine kendim bulmam lazım. &o

@maniax

Hocam ön yolcu koltuğunu ileri geri yapın. Altındaki çekmece ile oynayın. Ve torpido dahil hicbir yerde hicbir eşya bırakmayın. Eğer hala ses varsa yolcu koltuğunun vidaları gevşek olabilir.

yusuf dedi:
@maniax

Hocam ön yolcu koltuğunu ileri geri yapın. Altındaki çekmece ile oynayın. Ve torpido dahil hicbir yerde hicbir eşya bırakmayın. Eğer hala ses varsa yolcu koltuğunun vidaları gevşek olabilir.
yarın iyice bakayım dediğiniz yerlere. ama kulağım yanılmıyosa en azından arabanın sağ tarafından bi yerden geliyo. ön-arka tartışılır

@maniax

Koltuğun altına bozuk para gibi birşey düşmüş de olabilir. Oralara iyice bakın hocam ;)

yusuf dedi:
@maniax

Koltuğun altına bozuk para gibi birşey düşmüş de olabilir. Oralara iyice bakın hocam ;)
bi yandan da şunu düşünüyorum, ornekler hep eski arabamdan ama mesela su anda puntonun her yerinden zangır zangır trim sesi geliyo bozuk yollarda ama bassla beraber bi ses almıyorum. golfte hersey bu kadar ufak hassas seylere mi bağlı?

@maniax

Hocam aracın içi çok sessiz. Yoksa bu kadar ufak sesleri duymanız imkansız. Siz söylemeseniz araca binen kimse o sesi farketmez.

yusuf dedi:
@maniax

Hocam aracın içi çok sessiz. Yoksa bu kadar ufak sesleri duymanız imkansız. Siz söylemeseniz araca binen kimse o sesi farketmez.
b segmentinden c segmentine,

dizelden benzine,

italyandan almana,

bi de golf'e geçince hakikaten dünyam değişti. mute yapıp dolaşamıyorum, arabanın derinliklerinden ses gelecek diye ödüm kopuyo  :D

maniax dedi:
@maniax

dizelden benzine,

italyandan almana,

bi de golf'e geçince hakikaten dünyam değişti. mute yapıp dolaşamıyorum, arabanın derinliklerinden ses gelecek diye ödüm kopuyo  :D
Ben de clio dan golfe geçince felegim şaşmıştı. Heryerden ses geliyor sandım bir süre. Meğerse içerideki cisimler ses kaynaşmış. Eskiden motor sesi yüzünden hiçbirini farketmemisim.

Ses sistemini nasıl biraz daha iyi hale getirebiliriz diye biraz araştırdımda orjinal olsun diye gidipte discovery pro'ya 5000 kusur lira vermenin bir anlamı yok ve çok saçma zaten çok çok iyi bir ses olması imkansız bir kere ana ünite yeterli değil işlemcisi yok öncelikle,kalite için bir ön şart değil tabi ama sonuçta bosh üretimi bir ana ünite .orjinal ses sistemi üzerinden bir ses işlemcisi bir dört yollu anfi birde önlerdeki midleri ve tweeterları focal ya da audison'un orta seviye compenantlarıyla değiştirince bence orjinal ses sistemine 1000 basar,hoparlör eklemeyle olmuyor 8 tane 10 tane hoparlör olması ses kalitesini değiştirmiyor.

Golf'lerde yalıtım iyi olmasına rağmen kapılara bagaj kapağına yalıtım uygulamaları yaptırmak mümkün hatta aracı komple soydurup ön konsol,koltuklar vs &: sıfırdan bir iki farklı malzemeyle yalıtım yapmak mümkün tabi çok iyi bir usta bulmak lazım,

Birde ziebart'ın yaptığı aracın altına zifte benzer bir yalıtım uygulaması var ancak çok iyi uygulayamıyorlar diye okuyorum bazı forumlarda,metal sesini kesiyor ve daha tok bir ses geliyor bu malzemeyle kaplayınca  aracı

Moderatör tarafında düzenlendi:
yusuf dedi:
@maniax

dizelden benzine,

italyandan almana,

Ben de clio dan golfe geçince felegim şaşmıştı. Heryerden ses geliyor sandım bir süre. Meğerse içerideki cisimler ses kaynaşmış. Eskiden motor sesi yüzünden hiçbirini farketmemisim.
Ben cliodan poloya geçtim çok fark vardı, gerçi benim clio 2006 modeldi,şu anki cliolarla pololar arasında veya golf arasında uçurum olacağını zandetmiyorum ama özellikle golfte bu fark hissedilebilinir,golf'ün biraz daha iyi bir ses yalıtımı olduğunu düşünüyorum

@zambor007

Clio düzeldi ve 4 yıllık bir araç olmuştu. Onu da çok severdim ama son zamanlardaki trim sesleri ve o müthiş motor sesi baş ağrısı yapmaya başlamıştı.

Geri
Üst Alt