Araç Üzerine Yağan Turuncu Sarı Şeyler

İsim
Can
Araç
CADDY STYLE /A6
Malum yaz geliyor ve dışarı çıkar çıkmaz arabaların üzerine turuncu veya koyu sarı gibi birşeyler yağıyor, tam ne olduğunu bilmiyorum, polen veya ağaç reçinesi gibi birşey galiba, araca zararı varmı böyle şeylerin, neredeyse tup turuncu oluyor bazen arabanın üzeri.

Bu aylarda normal Polen bunlar. Aracın durduğu gölgeliğin zemini ve Tüm evin bahçe, balkonları gibi tüm fayans olan yerler her taraf sapsarı toz. Her gün süpürüyorum tozları.

Aynısı bende de oluyor hocam istanbuldayım. Araç sürekli kapalı garajda. Haftasonu çıkıp geri geldiğimde ön camdaysa farkediyorum. Polen olsa damla şeklinde iz bırakmaz diye düşünüyorum.

Dün en az bir buçuk saat bunları temizlemek için uğraştım. Katılaşmıştı, sıcak su uygulayıp sildim yine de zor çıktı hatta bazı yerlerde sarı leke oldu baya sildim onlar da çıktı. Sıkıntılı

Malum yaz geliyor ve dışarı çıkar çıkmaz arabaların üzerine turuncu veya koyu sarı gibi birşeyler yağıyor, tam ne olduğunu bilmiyorum, polen veya ağaç reçinesi gibi birşey galiba, araca zararı varmı böyle şeylerin, neredeyse tup turuncu oluyor bazen arabanın üzeri.
Mercimek tanesi gibi mi? Eğer öyleyse bende de ara ara oluyor. Kardeşim aracı nereye park ettiyse geldikten sonra farkettim.

Bu aylarda normal Polen bunlar. Aracın durduğu gölgeliğin zemini ve Tüm evin bahçe, balkonları gibi tüm fayans olan yerler her taraf sapsarı toz. Her gün süpürüyorum tozları.
Geçen haftalarda afrika tozu vardı gitmişti. Bu akşam Türkiye ye tekrardan geleceği söyleniyor.

Dün en az bir buçuk saat bunları temizlemek için uğraştım. Katılaşmıştı, sıcak su uygulayıp sildim yine de zor çıktı hatta bazı yerlerde sarı leke oldu baya sildim onlar da çıktı. Sıkıntılı
sildiği bezi de leş gibi ediyor

Arkadaş kütüphanede aracı üstü bomboş bir yere park ettim 3 4 saat sonra bi geldim yine turuncu turuncu, birde ekstra bi tozuyor şu aralar, detaydan da sıkıldım :D

Arkadaş kütüphanede aracı üstü bomboş bir yere park ettim 3 4 saat sonra bi geldim yine turuncu turuncu, birde ekstra bi tozuyor şu aralar, detaydan da sıkıldım :D
Sıcak havada türeyen böcekler kaynaklı diye düşünüyorum o zaman. O leke oldu mu 3-4 adet görüyorum.

Hemen temizlemekte fayda var arkadaşlar, dün arabayı yıkadım bu turuncu şeylerden bir tanesi altında açık sarı iz bıraktı arabada seramik olduğu halde, mutlaka temizleyin bırakmayın üstünde. ppfde ki lerde zor geçti.

Bahsettiğimiz turuncu şeylerin resmini de ekleyim

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-04-20 100002.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-20 100002.png
    453.3 KB · Görüntüleme: 21

Geri
Üst Alt