Yeni Araç Tavsiyesi

Bu işlerin tavsiyesi falan olmaz.

"Kocaman adam" bir arkadaşım (tevellüt 48)

Daha 2023 mart ta sıfır aldığı 1,16 d bmw yi satıp dizel alfa tonale alayım diyor?

Al da gör!!! ..........çocuk degilsinki bmw den inip alfa ya binmenin yararlarını/zararlarını anlatayım sana

Alfa nedir ?

Tasarım konusunda belki haklı olabilirsiniz ama kalite ve konfor anlamında hala diğerlerinden daha iyi bence. Donanım konusuna gelirsek mercedes, bmw, audi gibi vw de bazı donanımlar opsiyonel ve parayla satıyor. Elektrikli hafızalı koltuk konusunda kesinlikle haklısınız, en azından rline da standart olabilirdi. Elegance ve rline da ön koltuklar masajlı olmuş, biraz gelişme var. Ayrıca elegance ve rline da acc ve line assist standart olmuş, önceki kasada opsiyonel di.
Yakın zamanda Peugeot 408 aldım. 408 nezlinde konuşursam araç içi yeterince kaliteli basit hissettiren yerler neredeyse yok denecek kadar az. Konfor olarak gayet tatminkar. Asla kötü hissettirmiyor. Donanim olarak araclar yeteri kadar dolu opsiyonel olarak almaniz gerek pek bir sey kalmıyor. Kör nokta, acc, koltuk ısıtma, line asist ve ön çarpışma engelleme standart donanımlar. Ve aracın en sürpriz noktası araçta ön akustik cam bile standart. Arac icerisinde ruzgar sesi kendi sınıfın ötesinde yalıtım sağlıyor.
Peugeot geriden gelip bunları sunuyorken VW her seyi opsiyon yapıyor. Ve opsiyonlar eklenince fiyat ust segmente çıkıyor.

Bu akşam tam kapanırken
Arca da yeni tiguana baktım.

Kol dayama kapağı ? Showroomdaki Life/elegance/rline 3 aracın tamamında şu durumu gözlemledim!!

20 yıldır menteşesi yağlanmamış Umumi tuvalet (hela) kapısı gibi

Kapağı açıp kapattıgınızda

Açarken Gaaaaaarccccccc
Kapatırken Guuuuurcccccc (3 araçtada böyle)

Tekrar ediyorum

Bu araca bu fiyatlara zıplamayın!

+ Kolcak saklama gözü tamamıyle kapalı geometride degil . Ön tarafı açık?

Nasıl yani ? Gidin bakın görün.

Bu akşam tam kapanırken

Kol dayama kapağı ? Showroomdaki Life/elegance/rline 3 aracın tamamında şu durumu gözlemledim!!

Açarken Gaaaaaarccccccc

Tekrar ediyorum

Bir ara gidip bakayım ben de merak ettim.

Aracı alınca silikon sprey hediye ediyorlarsa sıkıntı yok. 😂

Hocam PSA grubunun bayileri de bir dolaşın belki beğendiğiniz bir araç olur wir leben autos falan :p

Bu akşam tam kapanırken

Açarken Gaaaaaarccccccc

Tekrar ediyorum

Eski vw lerin kalitesi bir tek bana mı daha iyi geliyor ? yani b7 passatta ilk bindiğim zamanı hatırlıyorum yıl 2012 kasımı ve o aracın kırmızı iç aydınlatma ışıklarını, ışıklandırılmış analog saatini, şimşek gibi atan dsg sini falan ne bileyim yani, şimdi gerçekten hiçbirşey heyecanlandırmıyor.

Hocam PSA grubunun bayileri de bir dolaşın belki beğendiğiniz bir araç olur wir leben autos falan :p
Hocam yetkili servise gidince iyi niyet garantisinden 3 yılın sonunda slikon sprey cüzi bir miktara veriliyormuş diye bir duyum aldım 🤨😀

Hocam PSA grubunun bayileri de bir dolaşın belki beğendiğiniz bir araç olur wir leben autos falan
Birde vitesin önündeki saklama bölgesi (kablosuz şarj bölgesi)

Orda bir kanat kapak var ?

Bu kadar emanet kapak ilk defa gördüm.

Made in İtalya+fransa araç zor bana

Mali Küçülmeye gitsem
Alacağım araç manuel skoda fabia olurdu yine (alman kokulu en azından)

Bence bir araçtan trim sesi geliyorsa silikon sprey çözüm değil yani sonuçta ben birçok aracımda hiç trim sesi almadım onca kilometre yapmama rağmen, geliştirme sürecinde mühendisler bunun farkında değil mi ? e tabi farkında mesela bundan on yıl önce nasıldı. Ooo hacı senin seat leonunda trim sesi mi var, o zaman seni golf 7 almaya bekleriz, e şimdi de şöyle, ooo hacı senin golf 8 inde trim sesi mi var o zaman seni a3 almaya bekleriz. Nasıl a3 te trim sesini engellemeyi başarıyorlarsa, golf 8 de trim sesi gelmesini başarıyorlar.

2 tane Sw Passat elegance vardı showroomda... tavanına printerda yazdırmalı 2.600 yazmışlar (pazar-manav etiketi gibi)

2.200 den vermedikleri sürece satmaları imkansız (mecbur verecekler)

Bu akşam tam kapanırken

Açarken Gaaaaaarccccccc

Tekrar ediyorum

Kolçak kısmı cidden kötü. Tamamen izole iç tasarım olmalıydı.

Geri
Üst Alt