1.5 e tsi vs 1.0 e tsi

dellobaltino

Yeni Üye
İsim
Arda
Selam dostlar bu iki motoru kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum özellikle yakıt tüketimi ne kadar fark var merak ediyorum ona göre aracın seçimini yapıcam şimdiden teşekkürler.

1.5 alacak bütçeniz varsa 1.0'ı kafanızdan çıkartmanız için hiç bir sebep yok :)

Selam dostlar bu iki motoru kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum özellikle yakıt tüketimi ne kadar fark var merak ediyorum ona göre aracın seçimini yapıcam şimdiden teşekkürler.

Aracı devamlı şehir içi veya ev-iş arası kısa mesafe kullanacak, yılda 1 defa uzun yol yapacaksanız 1.0 Tsi

Bunun haricinde 1.5 Tsi

.

güçsüz motor daha fazla gaz pedalına basmak demek, daha fazla yakıt demek
Dediğiniz uzun yolda doğru olabilir ama şehir içinde daha çok gaz pedalına basılacağını düşünmüyorum gücün yüzde kaçını kullanıyoruz ki zaten.

Dediğiniz uzun yolda doğru olabilir ama şehir içinde daha çok gaz pedalına basılacağını düşünmüyorum gücün yüzde kaçını kullanıyoruz ki zaten.
Aracı yerinden kaldıran torktur o yüzden şehir içi fark eder tabi ki, özellikle yokuşlarda farkı çok net hissedersiniz, 1.5 tsi alt devirlerde de canlıdır ve tork üretir buda dsg nin sürekli alt devirde götürme huyuna daha iyi cevap verir fakat 1.0 tsi da 2000 devirin altı neredeyse ölüdür buda şehir içinde çok ciddi bir fark oluşturur.

Eğer agresif kullanıcı değilseniz 1.0 hayli hayli yeter. Ama hızı sever arada bir kaçamak varsa tabi ki 1.5.

Şehir içinde 1.0 daha az tüketiyor. Şehir dışında ikisi de aynı belki bi tık 1.5 daha az yakıyor. 1.5'lerin 1.0'lardan üstünlüğü 100 km hızdan 240 km süratlere kesintisiz çıkması.

2018 Model dsg 1.0 a biniyorum su anda cok memnunum sehir ici az yakiyor uzun yolda memnunum.Arac 180 den sonra bu kadar yeter diyor ama o hizlara cok rahat cikiyor.Bende zorlamiyor olabilirim.Butceniz varsa 1.5 ama param kenarda dursun derseniz 1.0 da cok iyi yeterli.Bende diyorum bazen satayim 1.5 e geceyim sonra neden fazladan para vereyim diğip aracima sariliyorum😊

Geri
Üst Alt