Jant Lastik değişiminden sonra gelen ses

Bugün yola çıkacaktım ölçtüm , ön arka 40 psi çıktı. Sizce bunu düşürmeli miyim ? Bana 32 bastık demişlerdi , herhalde ısınınca da 8 psi artmaz.

Tabi ki düşürün. 40 psi nedir yaa.

İşini doğru yapan kalmadı bu memlekette.

Farklı basınç ölçerler arasında bile en fazla 2 psi oynama yapar.

Adam resmen davul gibi şişirmiş lastiği. Araç zıplaya zıplaya gider.

Ben haftada bir lastik soğukken kontrol ediyorum.

Soğukken 32 psi - iyice ısındığında 34 psi oluyor. soğuyunca tekrar 32 psi ye düşüyor. michelin basınç ölçer kullanıyorum.

https://www.hepsiburada.com/micheli...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.59.7

mıch basınç saati.png

Bugün yola çıkacaktım ölçtüm , ön arka 40 psi çıktı. Sizce bunu düşürmeli miyim ? Bana 32 bastık demişlerdi , herhalde ısınınca da 8 psi artmaz.
Hocam yeni jant lastik hayırlı olsun. Lastikçilerin klasik hareketidir 38 40 hava basıp tamam diyip yollamak. 32 ya da 33 yapın. Genelde 33 yapıyorum uzun yolda hava kaçağı falan olma ihtimaline karşı.

Gerçekten de konfor sıfırdı. Yani ben tam olarak bilmediğimden jant büyüdüğü için sanıyordum , hiç lastik basıncı aklıma gelmedi. Kasislerde falan eşim bu araba niye bu kadar sarsılıyor demeye başladı :D Kapı etiketi de 33 yazıyor o zaman en iyisi 33 yapayim.

Gerçekten de konfor sıfırdı. Yani ben tam olarak bilmediğimden jant büyüdüğü için sanıyordum , hiç lastik basıncı aklıma gelmedi. Kasislerde falan eşim bu araba niye bu kadar sarsılıyor demeye başladı :D Kapı etiketi de 33 yazıyor o zaman en iyisi 33 yapayim.
Lastik basıncı çok ciddi etkiliyor konforu. 32 34 arası bile fark ediyor. Dediğim gibi garanti olsun diye arasını yapıyorum hep :D

Geri
Üst Alt