Cam çatlaması ve muayene

Genco53

Üye
İsim
Gencay
Araç
Golf VII
Değerli arkadaşlar merhaba,
Fotolarda tam belli olmayabilir ama 2013 golf aracımda şoför tarafı göz hizama kadar gelen ( alttan başlayıp) bir çatlak oluştu. Bu ctesi de muayene randevum var. Araç kaskolu.
Sürüş esnasında rahatsız edici bir durum yok fakat muayene aşamasını benle beraber yaşamış olan arkadaşlar varsa bir fikir verebilir mi?
Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20240402_163555.jpg
    20240402_163555.jpg
    181 KB · Görüntüleme: 35
  • 20240402_171353.jpg
    20240402_171353.jpg
    59.8 KB · Görüntüleme: 35
Hocam sorunuz muayeneden geçer mi şeklindeyse; ön cam bütünlüğünün bozulması ağır kusur fakat kontrol eden teknisyene göre değişir. Görüş ve sürüşe engel değildir der hafif kusur geçer ki sizinki gayet masum bir çatlak. Ben olsam şansımı denerdim.
Ama çizdirme, rutuş, dolgu vs olarak soruyorsanız bilgim yok.

Upvote 0
muayeneden tahminimce geçer ama çatlak devam eder çatalların yani. cam değiştirmek istiyosanız şerit takip destekli cam alırsanız daha iyi olur ilerde belki lane asist alırsanız bidaha cam değişimi yapılmamış olur

Upvote 0
Benim ön camda sizinkinin biraz daha yukarısında 5 kuruş büyüklüğünde yıldız şeklinde çatlak vardı, tamir ettirip muayeneye gittiğim halde “Görüş hizasında cam çatlağı mevcut” yazıp hafif kusurla geçirmişlerdi. Tek özelliği standartlık olması gereken kurumda teknisyene göre değişebilen kararlardan dolayı işiniz tamamen şansınıza bağlı. Muayene bitiş tarihinize kısa süre varsa şansınızı deneyin, geçmezse muayene süreniz 1 ay uzamış olur, o sırada da değişim yaptırırsınız. Tamiratı mümkün görünmüyor, güvenlik açısından en kısa zamanda değiştirmelisiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt