Golf 7 Antifriz eksiltme ve Klima Izgarasından beyaz duman gelmesi

Paylaştığınız resimdeki Liqui Moly KFS12+ (G12+) antifriz aracınıza uyumlu değildir,

G13 veya G12 Evo tip antifriz almalısınız.!

KFS 13 (G13) https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-radyator-antifrizi-kfs-13-g13-tl774j-kirmizi-1-l-21139

KFS 12 Evo (G12 Evo) https://shop.egemot.com.tr/liqui-moly-radyator-antifrizi-kfs12-evo-1-l-21740
Ben de genleşme kabının geri dönüş hattından antifriz değişimi yaptım.

Hava yaptırmadan antifriz değişimi yapmanın, tek yolu o şekilde değişim yapmak zaten.

Ama siz kalorifer peteğini söktüğünüzde sistem mutlaka hava yapacaktır.

Elektrikli devirdaim olan bir araçta hava alma işlemini nasıl çözeceksiniz, bunu da hesaba katarak işlemi başlatın.

G11 / G12 / G12+ / G12++ / G13 / G12 EVO bunların hepsi VW ' e uyumlu antifrizlerdir zaten.

Bu nedenle; ha deyince kolayca ulaşıp temin edebileceğiniz bir antifriz çeşidi seçiniz.

.
Hocam kullanabilirsin demiş ama sorun yaratır mı?

Genleşme kabının etrafı ve içi nemli eksiltmeyi kapaktan yapıyor olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_3921.jpeg
    IMG_3921.jpeg
    112.3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_3923.jpeg
    IMG_3923.jpeg
    77.3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_3922.jpeg
    IMG_3922.jpeg
    95.8 KB · Görüntüleme: 10

Kapak özelliğini yitirdi büyük ihtimalle. Suyu dışarı atıyor ufak ufak. Sıkıntılı bir durum. Acil kapak değişimi yapınız.

.

Kapakta Oring var,
Kap'da basınç oluştuğunda taşma yapar. Oringten kaçırma yaparsa genleşme kabının tam ortasında tahliye deliğinden altına akıtır.
Kapağı açarken kolay dönüyorsa oringin formu bozulmuş elips hale gelmiştir.
( Çevirirken çok az zorlaması gerekiyor, Rahat dönmeyecek.)
Adsfds.jpg

Komple kapak alabilir. Yada sanayide oring satan yerlerden oring alabilirsiniz.
Yada komple genleşme kabı kapak set alabilirsiniz. Bütçeye ve size kalmış bir durum kabın rengi çok kararmışsa silika torbası riski de olduğundan komple değişmesi mantıklı..

Son düzenleme:
Paylaştığınız resimdeki Liqui Moly KFS12+ (G12+) antifriz aracınıza uyumlu değildir,

G13 veya G12 Evo tip antifriz almalısınız.!

KFS 13 (G13) https://www.liquimolyturkey.com/liqui-moly-radyator-antifrizi-kfs-13-g13-tl774j-kirmizi-1-l-21139

KFS 12 Evo (G12 Evo) https://shop.egemot.com.tr/liqui-moly-radyator-antifrizi-kfs12-evo-1-l-2174
Liqui moly kaliteli ürünleri var ben bir çok antifrize kullandım ama petrol ofisi kadar kaliteli olanı görmedim deneyip görebilirsiniz motul g13 arabanın düşmanı resmen rezil bir ürün Liqui Moly bulamazsanız petrol ofisi alıp koyun konsantre olanı saf su ile tamamlayın en uygun maliyetli çözüm 300 tl ye hallederisiniz

Liqui moly kaliteli ürünleri var ben bir çok antifrize kullandım ama petrol ofisi kadar kaliteli olanı görmedim deneyip görebilirsiniz motul g13 arabanın düşmanı resmen rezil bir ürün Liqui Moly bulamazsanız petrol ofisi alıp koyun konsantre olanı saf su ile tamamlayın en uygun maliyetli çözüm 300 tl ye hallederisiniz
Motul G13 Antifiriz neden kötü, ne gibi şikayetleriniz oldu.?

Motul G13 Antifiriz neden kötü, ne gibi şikayetleriniz oldu.?
Ne yaparsan yap uzun ömürlü değil eninde sonunda paslanma oluyor petrol ofisi öyle değil memnunum Liqui moly bulamazsan petrol ofisi kullan hiç bir sorun yok aracımda kullanıyorum

Ne yaparsan yap uzun ömürlü değil eninde sonunda paslanma oluyor petrol ofisi öyle değil memnunum Liqui moly bulamazsan petrol ofisi kullan hiç bir sorun yok aracımda kullanıyorum

Motul marka G13 ile kaç yılda paslanma başladı mesela, hiç değişim yapmadan 7 - 8 yıl dayanmalı mıydı,

Kullanıyorum dediğiniz Petrol ofisi, hiç değişim yapmadan kaç yıl koruma sağlıyor 5 - 6 sene sağlıklı kalabiliyor mu

Bir ürünü kötülerken veya överken daha net ve açıklayıcı detaylar vermeliyiz bence.

.

Son düzenleme:
Motul marka G13 ile kaç yılda paslanma başladı mesela, hiç değişim yapmadan 7 - 8 yıl dayanmalı mıydı,

Kullanıyorum dediğiniz Petrol ofisi, hiç değişim yapmadan kaç yıl koruma sağlıyor 5 - 6 sene sağlıklı kalabiliyor mu

Bir ürünü kötülerken veya överken daha net ve açıklayıcı detaylar vermeliyiz bence.

.

Bizzat kullanıcı olarak söylüyorum marka takıntım yok kim iyi mal üretirse onu kullanırım ister kullan ister kullanma sana kalmış g13 2 yılın sonunda arabanın içinde tamamen çöp oldu petrol ofisi 3 yıldır hiç bir sıkıntısı yok inanmıyorsan ikisinden al bir bardağa koy bir bak ben memnunum fazla para vermek istiyorsan diğerlerini kullanabilirsin tercih sizin

Bizzat kullanıcı olarak söylüyorum marka takıntım yok kim iyi mal üretirse onu kullanırım ister kullan ister kullanma sana kalmış g13 2 yılın sonunda arabanın içinde tamamen çöp oldu petrol ofisi 3 yıldır hiç bir sıkıntısı yok inanmıyorsan ikisinden al bir bardağa koy bir bak ben memnunum fazla para vermek istiyorsan diğerlerini kullanabilirsin tercih sizin

Tabi ki , hangi yağ markasını, hangi antifriz markasını kullanılacağı herkesin kendi bileceği iş,

Ben size Motul iyidir, Ofis kötüdür demiyorum.

Burada yazıp çizdiklerimizi okuyanlarda yanlış algı oluşmaması adına,

kötü tecrübelerimizi de iyi tecrübelerimizi de detaylandırarak anlatmalıyız diyorum.

Ben de aracımızın orijinal fabrika dolumu G13 antifrizini araç 5 yaş 50 bin km olduğunda

Motul G13 antifriz ile değiştirdim.

İçinden çıkan fabrika dolumu 5 yıllık G13 antifriz ne marka idi bilmiyorum, ama tertemiz çıktı.

Yeni doldurduğum Motul G13 antifrizin 2 senesi bitti 3. seneye gidiyor.

Eksildikçe , ne çeşme suyu, ne hazır içme suyu, ne saf su,ilave etmedim.

Sadece kullanıma hazır Motul G13 ile tamamladım hep.

Halen daha gayet temiz , berrak ve ölçümlerde -35 derece gösteriyor.

.

Tabi ki , hangi yağ markasını, hangi antifriz markasını kullanılacağı herkesin kendi bileceği iş,

Ben size Motul iyidir, Ofis kötüdür demiyorum.

Burada yazıp çizdiklerimizi okuyanlarda yanlış algı oluşmaması adına,

kötü tecrübelerimizi de iyi tecrübelerimizi de detaylandırarak anlatmalıyız diyorum.

Ben de aracımızın orijinal fabrika dolumu G13 antifrizini araç 5 yaş 50 bin km olduğunda

Motul G13 antifriz ile değiştirdim.

İçinden çıkan fabrika dolumu 5 yıllık G13 antifriz ne marka idi bilmiyorum, ama tertemiz çıktı.

Yeni doldurduğum Motul G13 antifrizin 2 senesi bitti 3. seneye gidiyor.

Eksildikçe , ne çeşme suyu, ne hazır içme suyu, ne saf su,ilave etmedim.

Sadece kullanıma hazır Motul G13 ile tamamladım hep.

Halen daha gayet temiz , berrak ve ölçümlerde -35 derece gösteriyor.

.
Araç dizel mi benzinli mi sizin ? Siz çok km yapmamışsınız antifrize özelliği km ve yıla göre kayıp ediyor belli bir süre sonra zarar veriyor antifrize yağlama özelliği de olması gerekiyor o yüzden fiyat performans ürünü olarak po öneririm liqui moly g12 evo bulabiliyorsanız onu kullanın
Yağ konusunda Liqui Moly derim bu firmanın ürettiği yağları kullanıp memnun kalmayan yoktur 6 yıldır ben Liqui Moly kullanıyorum yağ konusunda memnunum umarım sahtesi piyasada çoğalmadan kullanırız uzun yıllar

Son düzenleme:

Merhabalar, 2014 golf 1.2 tsi aracımın antifirizi minimum çizgisinin bir tık altına inmiş. Tamamlamak için Motul Auto Cool G13 almak niyetindeyim. Öneriyor musunuz?

https://www.n11.com/urun/motul-auto...isi-antifriz-1-l-7609517?magaza=apaydinlaroto
Motul Türkiye den almanız daha iyi olur, bayi vs.. yan satıcılarda genelde çok giden bir ürün olmadığı için eski tarihli gönderim yaparlar, https://shoptr.motul.com/auto-cool-g13-37.html

Diğer alternatif
Liqui Moly KFS 13 (G13) https://shop.egemot.com.tr/liqui-moly-radyator-antifrizi-kfs-13-g13-tl774j-kirmizi-1-l-21139

Geri
Üst Alt