2023 Golf 8 araç kendini kapattı

bekobeko1

Yeni Üye
İsim
berkay
Araç
Golf 8
Merhabalar dün 2023 golf 1.5 etsi style aracımla seyir halindeydim araç henüz 8400km de bu sırada önümdeki araç durunca ben de onun arkasında durdum doğal olarak bu esnada araç dört camı aşağı indirdi dörtlü açtı ve kontağı tamamen kapattı elektronik bir araç olduğu için araç vitese geçmedi boşa alınmadı ve el freni inmedi. Teknik servis gelip park frenini iptal etti bu sayede çekiciye yükledik.Bu normal bir durum mu kaza çarpışma vs. asla yok daha önce başına gelen var mı nasıl bir yol haritası izlenmeli. Ben perşembe günü bayram tatili için istanbuldan adanaya uzun yola çıkacaktım, bu durum otobanda başıma gelse sorumlusu kim olacaktı, ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum araç şuan serviste. Araç tamamen stok en ufak bir oynama yok.

Bence sorun start&stop sebeplidir. Çünkü her ne kadar akü s&s destekli olsa da sürekli aküyü yıpratıyor. Belli bir gerilim seviyesinde de akü yetersiz diye sistemi kilitliyor olabilir. Bu durum yaşandığında kaputu açıp akü voltajını ölçmekle teyit edilebilir.
gelen teknik servis aküye baktığında herhangi bir problem görmedi son çare el frenini iptal etti aracı öyle yürüttük

Upvote 0

Toyotaya geçiş sebebi olabilecek bir arıza. Geçmiş olsun.
Ateşleme bobini arızalı toyotayla (avensis) sorunsuz yaklaşık 300 km yol gitmiş biri olarak, golf 7de hiç bir sorun olmamasına rağmen acaba bir şey olur mu diye tedirginim. Belki de ilk volswagenim olmasından dolayıdır ama öyle işte çok ilginç arızalar çıkarabiliyor şuna bak.

Upvote 0
Toyotaya geçiş sebebi olabilecek bir arıza. Geçmiş olsun.
Ateşleme bobini arızalı toyotayla (avensis) sorunsuz yaklaşık 300 km yol gitmiş biri olarak, golf 7de hiç bir sorun olmamasına rağmen acaba bir şey olur mu diye tedirginim. Belki de ilk volswagenim olmasından dolayıdır ama öyle işte çok ilginç arızalar çıkarabiliyor şuna bak.
Koskaca japon otomotiv pazarında

Honda denen markanın yanından gecmeyi düsünen kaldımı TR de ?

Mazda ? Böyle iyi bir marka TR de hic olamadı olsa bile yalandan oldu. En son yine çekip gittiler.

Bu ikisi olmayınca mecburen elde var bir tek toyota??

Bozulmama frekansı anlamında toyota iyi secim ama

Bunun dışında gideyim bir toyota alayım dedirtecek diğer kriterler hep eksik. (Estetik , sportif eşgal sekil semal , araç içi düz basit geometrik tasarım)

Lexus kalıyor geriye (bu toyotadan daha fazla bozulmamazlık frekansına sahip) ama maliyet yükselince buda mecburen pas geciliyor.

Upvote 0
servisin geri dönüşü ne olmuştu
hatırlamıyorum ikiside şirket aracıydı , aynı arıza bir bayan arkadaşında başına otobanda 2 çocukla geldi orta şeritte kaldı , tüm bunlara şahit olan ben 2017 de kullandıgım golf ün tadı damagımda kaldı 2023 life aldım , golf başka bişey…

Upvote 0
öyle hocam araç çok keyifli kesinlikle, bugün aracı teslim aldım yazılımsal bir aksaklık olduğu iletildi ancak beni tatmin eden bir açıklama olmadı golf 7.5 ile bu işin zirvesi yapıldı sanırım.
hatırlamıyorum ikiside şirket aracıydı , aynı arıza bir bayan arkadaşında başına otobanda 2 çocukla geldi orta şeritte kaldı , tüm bunlara şahit olan ben 2017 de kullandıgım golf ün tadı damagımda kaldı 2023 life aldım , golf başka bişey…

Upvote 0
öyle hocam araç çok keyifli kesinlikle, bugün aracı teslim aldım yazılımsal bir aksaklık olduğu iletildi ancak beni tatmin eden bir açıklama olmadı golf 7.5 ile bu işin zirvesi yapıldı sanırım.
Yazılım güncellemesi mi yaptılar

Upvote 0
ne kadar çok özellik o kadar çok arıza o kadar para ver arıza yok bişey yok yolda kal hiç tasvip etmiyorum ama el mahkûm napacaz herşey teknoloji üzerine kuruldu artık

Upvote 0
Koskaca japon otomotiv pazarında

Honda denen markanın yanından gecmeyi düsünen kaldımı TR de ?

Mazda ? Böyle iyi bir marka TR de hic olamadı olsa bile yalandan oldu. En son yine çekip gittiler.

Bu ikisi olmayınca mecburen elde var bir tek toyota??

Bozulmama frekansı anlamında toyota iyi secim ama

Bunun dışında gideyim bir toyota alayım dedirtecek diğer kriterler hep eksik. (Estetik , sportif eşgal sekil semal , araç içi düz basit geometrik tasarım)

Lexus kalıyor geriye (bu toyotadan daha fazla bozulmamazlık frekansına sahip) ama maliyet yükselince buda mecburen pas geciliyor.
Merhaba, Söylediklerinize şunu ekleyebilirim, Ben golften önce corolla 2021 1.5 motorlu corolla kullanıcısıydım. Sıfır almıştım ve 3 kez yolda kaldım. yaklaşık 8 yıl japon arabası kullanıp sorunsuzluğa alışkındım. 3 kez sıfır aracla yolda kalınca hepsinde olabilir diyerek vw ye geçtim açıkcası. toyotanın en azından corollada eski kalitesi yok bence. motordan gelen değişik sesler sebebiyle 3 4 noktaya plastik kelepçe ile tutturmak zorunda kalmıştım.

Upvote 0
aynı arızayı tekrar yaşadım şuan çekiciyle servise gidiyorum, bu araç ayıplı mal olarak değerlendirilir mi? bilen var mı

Upvote 0

Geri
Üst Alt