golf 7 balata lambası uyarısı

tarcanyum

Yeni Üye
İsim
tarci the great
merhaba arkadaşlar. yaklasık bi ay once 2015 golf 1.2 aldım. ekspertizde balataların iyi durumda oldugu soylenmişti. dun calıstırma esnasında sarı balata uyarısı yandı. bugun sönmüş. hangi marka balata almalıyım. dışardan alıp taktırsam uyguna gelir mi. yardımlarınız için şimdiden tşkler.

merhaba arkadaşlar. yaklasık bi ay once 2015 golf 1.2 aldım. ekspertizde balataların iyi durumda oldugu soylenmişti. dun calıstırma esnasında sarı balata uyarısı yandı. bugun sönmüş. hangi marka balata almalıyım. dışardan alıp taktırsam uyguna gelir mi. yardımlarınız için şimdiden tşkler.
Serviste taktırırsanız (yedek parça ve işçilikte) %30 zubizu indirimi halkınız mevcut, serviste “orjinal balata” ve “eko seri orjinal balata” olarak 2 farklı seçeneğiniz mevcut,

Dışardan alırsanız en iyisi Ate ‘dir ancak Ate marka balatalar ucuz değildir., Hella-Pagid marka balatalar da fiyatı biraz daha uygun ama gayet kalitelidir,

Bosch ve Ferodo ‘dan uzak durun.

Upvote 0
Hella pagid diski de balatası da fiyat performans alacağınız en iyi ürün ses sorunu da yok ..
Ne taktırırsanız taktırın (frene bağlı) alışma süresi var 2/4k arası..
Bende ferodo arkadaşta bosch vardı sesten aşırı rahatsız olduk..
Ben hella taktırdım, arkadaş paraya kıyıp ate aldı uzun süreli test sonrası görüşümüz, Ate biraz daha sert çok az ses yapabiliyor. ( Soğuk havalarda )

Hella yumuşak balata olması kaynaklı biraz daha fazla toz yapıyor, rahatsız etmiyor. Ses yapmasında tozuna ömrüne katlanılır.

Upvote 0
@forzaGilles neden bosch'dan uzak durulmalı?
İki aracımda da orjinaller sonrası Bosch var,ciddi bir sorun yaşamadım.

Golf ön balata 67 bin km.de bosch ile değiştirdim,şu an 100 bin. km.de.Arka balata orjinal hala.

Passat arka balata servisin işgüzarlığı 69 bin km.de değişti,muhtemelen o dönem yeni çıkan Eco seri ile değişti,2019 Aralık.
Ön balata 92500 km.de bosch ile değişti,araç şu an 125 bin km.de.

Son düzenleme:
Upvote 0
Aynı şekilde bende de 35bin km’dir arkada ve önde bosch balata var.Boschlardan önce orjinal balataları bitirdim. Frenlemede orjinal balatanın tutuşu ile aynı. Bir fark yok. Cıyaklama vs tarzında ses de yok. Gayet memnunum. Boschdan sonra da ferodo deneyeceğim bakalım.

Upvote 0
Serviste taktırırsanız (yedek parça ve işçilikte) %30 zubizu indirimi halkınız mevcut, serviste “orjinal balata” ve “eko seri orjinal balata” olarak 2 farklı seçeneğiniz mevcut,

Dışardan alırsanız en iyisi Ate ‘dir ancak Ate marka balatalar ucuz değildir., Hella-Pagid marka balatalar da fiyatı biraz daha uygun ama gayet kalitelidir,

Bosch ve Ferodo ‘dan uzak durun.
Feredo acayip balata tozu yapıyordu, fren performansı bosch ile pek fark olmasada her zaman balata tozundan simsiyah oluyordu eski aracım.

Upvote 0
@forzaGilles neden bosch'dan uzak durulmalı?
İki aracımda da orjinaller sonrası Bosch var,ciddi bir sorun yaşamadım.

Golf ön balata 67 bin km.de bosch ile değiştirdim,şu an 100 bin. km.de.Arka balata orjinal hala.

Passat arka balata servisin işgüzarlığı 69 bin km.de değişti,muhtemelen o dönem yeni çıkan Eco seri ile değişti,2019 Aralık.
Ön balata 92500 km.de bosch ile değişti,araç şu an 125 bin km.de.
Forumda son 6-7 senedir kullanıcıların olumlu-olumsuz yorumlarını ve şikayetleri bu yönde, forumda zaman geçirirseniz hemen hemen tüm konuların cevapları bulunmaktadır.

Upvote 0

Geri
Üst Alt