DSG - P Modu Alma İşlemi Hakkında

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Aracı park ederken önce N sonra el freni daha sonra ayak freni çek bas yapıp DSG kolunu N den P ye çekerken R de takılıyor gibi, tekrar N ye çekip P moduna tekrar çekince öyle takılma olmuyor. Park ederken ara ara oluyor gibi, benden mi kaynaklı anlamadım. Her seferinde N den P ye çekerken hızlıca yapıyorum halbuki.

İlk defa DSG kullanımım, el mi daha alışamadı anlamadım. :D

Ayak frenine basılı halde N de el frenini çek, ayak frenini bırak, yük el frenine/balatalara binsin. Sonra kaymak gibi P ye alabilirsin. Sonraki çalıştırmada da bu haldeyken vites kolunu rahatça her konuma getirmek mümkün.

Ayak frenine basılı halde N de el frenini çek, ayak frenini bırak, yük el frenine/balatalara binsin. Sonra kaymak gibi P ye alabilirsin. Sonraki çalıştırmada da bu haldeyken vites kolunu rahatça her konuma getirmek mümkün.
Dediğiniz gibi yapıyorum, yukarı da da öyle tarif etmek istemiştim.

R de takılıyor derken R de bir tıklaması, vitese geçtiğini hissetmeniz normal.

R de takılıyor derken R de bir tıklaması, vitese geçtiğini hissetmeniz normal.
N de P ye geçerken R de bir an duraksıyor gibi. Ara ara öyle oluyor .

Sanırım normal

N de P ye geçerken R de bir an duraksıyor gibi. Ara ara öyle oluyor .

Sanırım normal
Araç N veya P durumundayken vitesin hiçbir dişlisi dönmüyor.R durumuna geldiği zaman bir anda duran dişli dönmeye başlayacağından bir titreme duraksama hissiyatı olur.

Araç N veya P durumundayken vitesin hiçbir dişlisi dönmüyor.R durumuna geldiği zaman bir anda duran dişli dönmeye başlayacağından bir titreme duraksama hissiyatı olur.
Tamam hocam, freni bas çek yapınca belki de frene tam sonuna kadar basmıyor olabilir belki de hissiyat ondan olmuştur.

Yine de N den P ye çekerken ekranda saliselik olarak R yazar. O sırada da dişli yine dönmeye başlıyordur di mi?

Tamam hocam, freni bas çek yapınca belki de frene tam sonuna kadar basmıyor olabilir belki de hissiyat ondan olmuştur.

Yine de N den P ye çekerken ekranda saliselik olarak R yazar. O sırada da dişli yine dönmeye başlıyordur di mi?
Evet,vitese geçtiğinden dişli dönmeye başlar.

Geri
Üst Alt