Golf 7 debriyaj baskı balata

Burak1907

Yeni Üye
İsim
Burak
5aa18bcdfbe50dff3caa63e587c4ab6f.jpg
996aaff367dd71161bc6fe73b7409b89.jpg
arkadaşlar , herkese iyi bayramlar kazasız belasız yolculuklar dilerim. Biz de Bayram vesilesiyle Ankara'dan memlekete doğru yola çıktık, arabayı acemi bir arkadaşım kullanıyordu. Arabam 44.000 km de, düz vites benzinli 1.4 TSİ 2014 model golf. Bu acemi arkadaş dur kalk trafikte yaklaşık iki saat (30 km gidebildik) kullandı arabayı. Arabadan kokular gelmeye başladı ve bir yerde arabanın vitesi geçmedi sağa çektik durduk. Kaputu kaldırdık dumanlar çıkıyordu ve müthiş bir koku geliyordu. Kokudan baskı balata olduğunu anladık nihaye. Hemen tamircimi aradım. O da debriyaj baskı balata yediğini söyledi hemen arabanın. Kasko hizmetinden faydalanarak , arabayı çekiciyle Ankara'da yetkili volswagen servisine çektirdik. Onlar da aynı şeyi söylediler ve tam 3.0000 TL istediler. (Eğer volan zarar görmediyse). Ve baskı balata değişim işinin 1 gün süreceğini arife günü bu işi yapmayacaklarını,1 hafta arabanın serviste yatacağını söylediler. Neyse apar topar ordan çektirdik arabayı özel tanıdık servise. 800 TL ye (580 içinden çıkan orjinal baskı balata sachs marka + 200 işçilik) 2 saat içinde şanzımanı söküp Balatayı değiştirip topladılar arabayı. Ve şuan memleketteyiz:) başına gelen arkadasım olursa lütfen bu tecrübemden faydalansın. Bu arada düz vites kullanan arkadaşlar lütfen dur kalk trafikte ayağınızı debriyajdan çekin , yarım debriyaj basarak gitmeyin. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Geçmiş olsun hocam. Masraflar arasında uçurum varmış gerçektende. 

Teşekkürler hocam, net 2.200 TL fark var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gecen sene 1100tl idi serviste sadece Parca fiyati,3000tl cok ciddi bir rakam gibi geldi bana.Neyse cok uyguna halletmisiniz ne Guzel:)

Teşekkürler. Valla hocam başkası anlatsa inanmazdım ama rakamlar doğru maalesef.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ben buyuk turboya gecince malesef orjinal debriyaj 35.000kmde son nefesini vermisti.1100tl fiyat almistim.Demekki isclilik falan filan giydirmisler.

Valla dsgde bir yandan iyi ya,sonucta onun kavramasida bizim bildigimiz baski balata.Onlarinki bitince garantiden,biz bitince cepten :)  

Merhaba arkadaşlar aracım 1.2 TSI 2016 model 34000kmde sorun şu araç çalışır durumda ve boşta iken debriyaja basıp ayağımı çektiğim zaman tak diye ses geliyor vitese taktığımda yok sadece debriyaja basıp çekersem ayağımıoluyor bu ses ayağımı debriyajdan yavaş çekersem olmuyor bu bir sorunmudur yoksa normalmi teşekkürler şimdiden yardımcı olan herkese

Geri
Üst Alt