Golf 7.5 Highline bilgi lütfen ..

Şu videoyu çok beğeniyorum. tüm noktalara değişmiş bence

Bir izleyin ona göre karar verin. Özetle diyor ki 2014 sonrası motorlar sorunsuz, kozmetik ve kaportada bazı sorunlar olabiliyor

Komple orijinal araçlarda böyle bir sorun olmaz o zaman

@ridvan48
Arkadaşımızın da dediği gibi bagaja su alma sorunu geçmişte arkadan hasar almış veya arka stopları değişmiş fakat düzgün monte edilmemiş araçlarda görünen bir sıkıntıdır,

2013 veya 2020 model fark etmeksizin hasarsız araçlarda böyle bir sıkıntı görmezsiniz.

@ridvan48
2019 ve 2020 model Mk7,5 araçlarda kış paketi, AppConnect ve Geri Görüş Kamerası standart donanım haline gelmişti,

Kış paketi;
-ısıtmalı ön koltuklar
-ısıtmalı silecek suyu nozulları
-silecek suyu azalma seviye uyarı sensörü

AppConnect ;
Apple Car Play, Android Auto, MirorLink

Su almasında devirdaim pompası vs değişmesi insanın canını sıkmaz 😁
1.5 tsi motorun devirdaim pompası kronik sorunlu olan önceki devirdaimlerden değil.

1.2, 1.4 motorlarınki V kayışından rotasyon gücü alırken 1.5 tsi motorda devirdaim rotasyonunu eksantrik milinden kendine ait bir kayış ile alır termostat ekipman içine dahilidir. Şuana kadar sıkıntı yaşayan duymadık.

Tasarımları tamamen farklı.

Kış paketi gördüm fakat bu modellerde geri görüş kamerası olan hiç ilan görmedim highline modellerde. Ayrıca o yılların broşürlerinide bulamadım Tekrar inceleyip bakacağım bende tek eksiği geri görüş kamerası diye söyleniyordum 😀

Kış paketi gördüm fakat bu modellerde geri görüş kamerası olan hiç ilan görmedim highline modellerde. Ayrıca o yılların broşürlerinide bulamadım Tekrar inceleyip bakacağım bende tek eksiği geri görüş kamerası diye söyleniyordum 😀
Geri Görüş Kamerası mevcuttur, ayrıca pek çoğu Cam tavanlı olarak gelmişti,

Ayrıca normalde Highline araçlarda far yıkama yoktur, ancak kış paketi standart donanım haline geldiği için far yıkama da mevcuttur.

2019 veya 2020 yılında (tam tarihi hatırlamıyorum) bir arkadaşıma şirket aracı olarak Golf Mk7,5 Highline tahsis etmişlerdi, araç “standart donanım” olarak; kış paketi, geri görüş kamerası ve AppConnect ile beraber gelmişti.

O zaman süper haber, şimdi daha çok heveslendim 1300-1400 arası güzel hatasız 15-30 bin km arası golfler azda olsa var. Alır gönül rahatlığıyla binerim. Birde şu mercekli farların aydınlatmasını çok merak ediyorum adaptif değiller ama geceyi gündüz eden diye tabir edilen farlar gibi güzel bir aydınlatması vardır umarım 🙏

O zaman süper haber, şimdi daha çok heveslendim 1300-1400 arası güzel hatasız 15-30 bin km arası golfler azda olsa var. Alır gönül rahatlığıyla binerim. Birde şu mercekli farların aydınlatmasını çok merak ediyorum adaptif değiller ama geceyi gündüz eden diye tabir edilen farlar gibi güzel bir aydınlatması vardır umarım 🙏
Sarı site ilanı (13.cü resim) geri görüş kamerası; https://www.sahibinden.com/ilan/vas...chFilter=false&favoritePreferenceEnabled=true

Evet bu aracı bende gördüm fakat favori yaptığım 3 kullanıcaya mesaj attım kış paketi varmış ısıtmalı koltuk vs fakat geri görüş kamerası yok dediler

1.5 tsi motorun devirdaim pompası kronik sorunlu olan önceki devirdaimlerden değil.

1.2, 1.4 motorlarınki V kayışından rotasyon gücü alırken 1.5 tsi motorda devirdaim rotasyonunu eksantrik milinden kendine ait bir kayış ile alır termostat ekipman içine dahilidir. Şuana kadar sıkıntı yaşayan duymadık.

Tasarımları tamamen farklı.

Keşke öyle olsaydı ama malesef 1.5 tsı motorda da devirdaim kronik. Hadi 1.2 , 1.4 tsı motorların devirdaimi yine tek devirdaim değişince iş halloluyordu. Ama bu 1.5 tsı da motorun arkasına koymuşlar kendi cumhuriyetini ilan etmiş arka taraflarda. Bu yetmezmiş gibi termostat, kontrol ünitesi hepsi içinde yekpare bir devirdaim üretmişler. Benim termostat sağlam ama devirdaim kaçırdığı için hepsi bir değişti. Dolayısıyla fiyatı el yakıyor. ( Ekim 2023 de devirdaim ve kayışı 8.800 tl idi yetkilide. Ve ne hikmetse daha önceki b8 passat 1.6 tdı aracımın devirdaiminin kaçırdığı km’de (100.000 km) kaçırmaya başladı bu da. Değişen hiçbirşey yok. Ben buna tarz durumlara kronik demiyorum. Parçayı ömürlü üretmişler. Ömrünü doldurunca parçayı değişeceksin.

Evet bu aracı bende gördüm fakat favori yaptığım 3 kullanıcaya mesaj attım kış paketi varmış ısıtmalı koltuk vs fakat geri görüş kamerası yok dediler
Muhtemelen 2020 modellerde vardır.

@ridvan48
Bagaja su alması stop değiştirenlerde yada arkadan darbe alanlarda görülüyor

Yani bagaja su alma olayı
Arka stop retrofiti sebebli ise

" Kendim ettim kendim buldum " sonucuna gelir.

Retrofit !? Kültürü farklı bişey

Ben fabrikadan çıktığı gibi alır kabullenir bunada şükür deyip binip geçenlerdenim.

Bagajda + arka koltuk zemininde Su baskını afetleri falan gelemem bu sıkıntılara.

Full teknik %100 baba işcilikle yapılan retrofitlerde yok değil tabi

hocam ben yıllarca şirket aracı olarak reno 9 dan megane 4 e tüm renoları kullandım, sadece bir yıl 2017 golf comfortline dizel dsg kullandım , tadı damagımda kaldı , 2023 model 1.0 life almak kısmet oldu( babama raporlu ), ben şu anda şirket aracı olarak honda city kullanıyorum , eşimde i20 otomatik var , şirkette 550 golf vardı hiçbiri dsg problemi yaşamadı filo sorumlusuna özellikle sordum, aracı begeniyorsan temizini bulduysan al geç.

Geri
Üst Alt