Egsoz Gazı Uyarı Lambası

Bende de yandı "p0401 exhaust gas recirculation A flow insufficient detected" diyor servisin bilgisayarı bakalım ne çıkaracaklar.

Bende de egzoz gazı uyarısı verdi. Nasıl bir çözüm buldunuz arkadaşlar

DDEDA0B7-BF5B-492C-9CEF-EC4100B2739C.jpeg

2A070DD1-0144-4936-A0DC-FDA0478F7C9C.jpeg

Aynı uyarı ışığını ikinci kez bende alıyorum dizel aracımda. İlk verdiği zaman hava soguktu diye aracin icinde iken isimak icin durur vaziyette iken aracı baya süre çalıştırmıştım. Belli bi km gittikten sonra stop ettim sonra tekrar çalıştırıcıya ışık gitmisti. Simdi soguk havada kisa km gittim ve o kmyi giderken klimayi calistirdim. Yine ayni uyari isigini yakti. Bugun sabah araca bindim yine ayni isik yanmaya devam ediyor. Bakalim ne zmn sönecek. 

Arkadaşlar o ikaz Egzoz gazı falan değil!

MOTOR ARIZA IKAZI

Önemli bir soruna delalet olabilir.
Yanıyorsa servise göstermek gerekli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar başlık açık olduğu için yeniden oluşturmak istemedim.

Bende de dün ilk kez egzoz gazı uyarı lambası ile karşılaştım. Sürüş esnasında 4-5 saniye kadar yandı sonrasında söndü ve devamında yaklaşık 45 dakika kadar kullandım bir daha karşılaşmadım.

Kitapçığından simgeye bakınca egzoz gazı uyarı lambası diyor.

Üstatlarim bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir umursamalı mıyım veya ne yapmalıyım Sizce göstermeli miyim Bir ustaya veya servise?

Kafasına esince yanıp söner o şeklinde de yazılmış:) bu arada Dün de 19 gün veya 3800 kilometre içinde bakıma götürme gibi bir şey yazmıştı Sildim onu ekrandan bununla bir ilgisi olma şansı var mı Sanmıyorum tabii ki ama

Arkadaşlar başlık açık olduğu için yeniden oluşturmak istemedim.

Bende de dün ilk kez egzoz gazı uyarı lambası ile karşılaştım. Sürüş esnasında 4-5 saniye kadar yandı sonrasında söndü ve devamında yaklaşık 45 dakika kadar kullandım bir daha karşılaşmadım.

Kitapçığından simgeye bakınca egzoz gazı uyarı lambası diyor.

Üstatlarim bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir umursamalı mıyım veya ne yapmalıyım Sizce göstermeli miyim Bir ustaya veya servise?

Kafasına esince yanıp söner o şeklinde de yazılmış:) bu arada Dün de 19 gün veya 3800 kilometre içinde bakıma götürme gibi bir şey yazmıştı Sildim onu ekrandan bununla bir ilgisi olma şansı var mı Sanmıyorum tabii ki ama
Yok mu üstatlarim küçük bir yardim, fikir, tavsiye?

Bir daha duzenli olarak yanana kadar devam mi, yoksa şu parcaya acil baktir vs diyor musunuz acaba?

Tavsiyesi olan yok mudur sevgili golf tutkunu hocalarim:(

Geri
Üst Alt