Multimedya açma kapama tuşu

Golf8m

Üye
İsim
Hakan
Araç
Golf 8
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Bugün aracımdaki multimedya ses açıp kapama tuşundaki sorun ile alakalı servise gittim. Servis garantiden teyip ve arka plandaki teyiple alakalı parçanın garantiden değişeceğini iletti. Ancak servisin bu işlemi yaparken araca zarar vermesinden endişe ediyorum. Sizce değiştirtmeli miyim? Sorun aslında bence basitti sadece açma kapama tuşu değişir ya da yerine oturtulur diye düşünmüştüm. Sorun için örnek vermem gerekirse sesi açtığımda kendi kendine kısıyordu

Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Bugün aracımdaki multimedya ses açıp kapama tuşundaki sorun ile alakalı servise gittim. Servis garantiden teyip ve arka plandaki teyiple alakalı parçanın garantiden değişeceğini iletti. Ancak servisin bu işlemi yaparken araca zarar vermesinden endişe ediyorum. Sizce değiştirtmeli miyim? Sorun aslında bence basitti sadece açma kapama tuşu değişir ya da yerine oturtulur diye düşünmüştüm. Sorun için örnek vermem gerekirse sesi açtığımda kendi kendine kısıyordu
Basit bir sorun için neden servisi tercih ettiniz o halde diye sorarlar :) dışarda bir araştırma yapıp ardından gidebilirdiniz. Açıkcası tam olarak sorunuda anlamadım. Resimli şekilde sorunu daha ayrıntılı yazsanız keşke..

Fiziksel bir bozulma var mı? Oturtmak dediğiniz için soruyorum.
Haliyle multimedya kullanamıyor olmalısınız. Çünkü ses yok öyle değil mi?

Basit bir sorun için neden servisi tercih ettiniz o halde diye sorarlar :) dışarda bir araştırma yapıp ardından gidebilirdiniz. Açıkcası tam olarak sorunuda anlamadım. Resimli şekilde sorunu daha ayrıntılı yazsanız keşke..
Arabamın garantisi var neden dışarı gideyim ki hocam. Sorun tam olarak örnek veriyorum müzik açıyorum ve sesi hızlı bir şekilde ses açma tuşunu sağa doğru çevirdiğimde bazen kendi kendine açılırken kısıyor halbuki ben ses açma yönünde döndürüyorum. Ses açma tuşu tam algılamıyor hareketi

Araca zarar verirlermi ??

Bu konuya geliriz!

Ses acma kısma olayında tepkisizlik acarken kısılma bahsediyorsunuz sanırım.

Ses düğmesinin potansiyometre denen (ses direnç reostası) kısmında oksitlenme / kirlenme sorununuz var.

Normalde eli yatkın olan biri media yı söküp
Ses düğmesinin arka tarafındaki potansiyometreye temizleme spreyi uygularsa sorun çözülüyor. Yani potansiyometrenin degismesine gerek yok.

Benim arkadaş bismillah deyip daldı alet edevatla mediayayı söktü spreyi uyguladı olayı başarıyla noktaladı.2016 1.2 tsi golf high media.

Forumda media yı gözleri bantlı şipsak söküp takacak temizleme spreyini uygulayabilecek technic üyeler mevcut (genelde istanbuldalar sanırım) onlardan yardımcı olabilir)

Geldik yetkili servislere güven olayına

Benim gibi biri daha varmış hayret.

6 yıllık aracımla 5 yıldır adım atmadığım yetkili servislere fren hidrolik degisimi icin gitme mecburiyetim doğdu.

Yetkilide Aracımı bilerek isteyerek bozarlarmı diye obsesyonlar var bende de.

Fiziksel bir bozulma var mı? Oturtmak dediğiniz için soruyorum.
Haliyle multimedya kullanamıyor olmalısınız. Çünkü ses yok öyle değil mi?
Herhangi bir fiziksel bozulma yok. Multimedyayı kullanabiliyorum. Ses açıp kapama tuşunu yavaş hareket ettirmem gerekiyor sadece. Açıkçası şu an sorun değil ancak aracın garantisi bitince sorun büyürse başa bela olur diye korktum

Araca zarar verirlermi ??

Bu konuya geliriz!

Ses acma kısma olayında tepkisizlik acarken kısılma bahsediyorsunuz sanırım.

Ses düğmesinin potansiyometre denen (ses direnç reostası) kısmında oksitlenme / kirlenme sorununuz var.

Normalde eli yatkın olan biri media yı söküp
Ses düğmesinin arka tarafındaki potansiyometreye temizleme spreyi uygularsa sorun çözülüyor. Yani potansiyometrenin degismesine gerek yok.

Benim arkadaş bismillah deyip daldı alet edevatla mediayayı söktü spreyi uyguladı olayı başarıyla noktaladı.2016 1.2 tsi golf high media.

Forumda media yı gözleri bantlı şipsak söküp takacak temizleme spreyini uygulayabilecek technic üyeler mevcut (genelde istanbuldalar sanırım) onlardan yardımcı olabilir)

Geldik yetkili servislere güven olayına

Benim gibi biri daha varmış hayret.

6 yıllık aracımla 5 yıldır adım atmadığım yetkili servislere fren hidrolik degisimi icin gitme mecburiyetim doğdu.

Yetkilide Aracımı bilerek isteyerek bozarlarmı diye obsesyonlar var bende de.
Sorun tam olarak sizin dediğiniz şey hocam. Valla servise zerre güvenmiyorum bir şey bildiklerini de düşünmüyorum. Aracımızın üstüne titriyoruz bugün aracı teslim aldım sözde yıkayıp verdiler kir pis içinde teslim ettiler. Her tarafa yağ bulaştırmışlar.

Araç kaç model golf ?

Bu sorun 2017 öncesi media larda vardı aslında ?

Herhangi bir fiziksel bozulma yok. Multimedyayı kullanabiliyorum. Ses açıp kapama tuşunu yavaş hareket ettirmem gerekiyor sadece. Açıkçası şu an sorun değil ancak aracın garantisi bitince sorun büyürse başa bela olur diye korktum
Belirli bir sorun ise değiştirin. Yazılımsal olsa resetlemeyi deneyin diyecektim ama sonsuz dönmeli ve basmalı tuşlarda iç kısımda böyle durum olabiliyor. Sıvı ya da nem toz girmiş olabilir.

Ben olsaydım nasıl olsa değişme ihtimali var, sert bir tokat vururdum. Bazen işe yarar. Ancak tavsiye olarak algılamayın.

Ben servisin normal diyip geçiştirmemesine de şaşırmadım değil.
Maalesef kitabına göre değil de deneme yanılma olarak işlem yapıyorlar. Bu da pratik yapılmış hissi veriyor. Böyle olunca da başka bir yere zarar verir mi düşüncesi var.

Değiştirirseniz mutlaka etrafı öncesi ve sonrası kaydedin fotoğraflayın. Tedbir olur.

Geçmiş olsun.

Belirli bir sorun ise değiştirin. Yazılımsal olsa resetlemeyi deneyin diyecektim ama sonsuz dönmeli ve basmalı tuşlarda iç kısımda böyle durum olabiliyor. Sıvı ya da nem toz girmiş olabilir.

Ben olsaydım nasıl olsa değişme ihtimali var, sert bir tokat vururdum. Bazen işe yarar. Ancak tavsiye olarak algılamayın.

Ben servisin normal diyip geçiştirmemesine de şaşırmadım değil.
Maalesef kitabına göre değil de deneme yanılma olarak işlem yapıyorlar. Bu da pratik yapılmış hissi veriyor. Böyle olunca da başka bir yere zarar verir mi düşüncesi var.

Değiştirirseniz mutlaka etrafı öncesi ve sonrası kaydedin fotoğraflayın. Tedbir olur.

Geçmiş olsun.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yazılım güncelleme yaptılar sorun çözülmedi muhtemelen oksitlenme ya da toz kaçtı. Dediğiniz gibi video ve fotoğraflar çekerim

VW servisi degisim gerekiyor diyorsa degistir .aracina ne gibi bir hasar verilebilirki
Teyp diyorsun aracinda hangi unite var yada Senin deyiminle teyp
Bahsedttigin sey oyle tus degismiyle felan olacak bir durum deyilmis ki komple degisim yapacaklar
Bence degisimi m I kabul edin
Bu arada degisim yapilacak multimedia nin bir de fiyatina bir bakin bence yani 2022 model bir aractan bahsediyorsunuz
Garantisi varken degistirin bence

Son düzenleme:
Tekrar merhabalar servis aradı 5f kontrol ünitesi değişcekmiş parça temin edilmiş. Doğru parça mı bu acaba kafalarına göre mi değiştiriyorlar ?

Hocam geçmiş olsun. Aracı teslim etmeden önce siyah ekran çerçevesinin köşelerine elinizle bastırarak ses geliyor mu açıklık var mı diye kontrol etmenizi öneririm. Gerekirse kayda alın. Sök tak işlemlerinde tırnak kırılması olabilir.

Geri
Üst Alt