Midline Plus araca sonradan takılan Orijinal U Led far yükseklik ayarı hk.

Peak2Core

Üye
İsim
M.A
Merhaba,

2013 model midline plus araca sahibim. Aracın üzerinde sonradan takılma orijinal U led far var. Benden önceki sahibi taktırmış. Far anahtarı yanında yükseklik ayarı butonu var fakat çalışmıyor. Yetkili serviste kodlama ile aktif hale gelir mi yoksa üzerine takılan far ünitesi desteklemiyor mu? Konuyla ilgili bilginizi rica ederim.

merhaba, far ayarını oradan ayarlamanız mümkün. Yalnız çalışmıyor ise farın ayağından manuel olarak kendiniz torx vida ile ayarlayabilirsiz

Upvote 0
merhaba, far ayarını oradan ayarlamanız mümkün. Yalnız çalışmıyor ise farın ayağından manuel olarak kendiniz torx vida ile ayarlayabilirsiz
Çalışmıyor hocam maalesef. Vida tarafından değil de araç içinden ayarlamak istiyorum kodlama ile aktif edilebilir mi acaba?

Upvote 0
Bi
Çalışmıyor hocam maalesef. Vida tarafından değil de araç içinden ayarlamak istiyorum kodlama ile aktif edilebilir mi acaba?
Bi xenon farlarda yükselik ayarı arka torsiyon da ki sensör üzerinde otomatik olarak yapar. Araç içinde ki kumanda çalışmaz. Sizin aracınıza farlar düz takılmış yani afl sistemi yok diye tahmin ediyorum

Upvote 0
Bi

Bi xenon farlarda yükselik ayarı arka torsiyon da ki sensör üzerinde otomatik olarak yapar. Araç içinde ki kumanda çalışmaz. Sizin aracınıza farlar düz takılmış yani afl sistemi yok diye tahmin ediyorum
Teşekkür ederim hocam. Şimdi farlarımı söktüm akşam otobüse vereceğim Konya far dünyasına göndericem. Camlar değişecek ve mercek çok kirliydi mercekler de temizlenecek. Photon milestone led kullanmama rağmen görüş baya kötüydü. Mercekler dışarıdan bakınca sarımsı gözüküyor.IMG_9505.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_9509.jpeg
    IMG_9509.jpeg
    232.6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_9512.jpeg
    IMG_9512.jpeg
    331 KB · Görüntüleme: 47
Upvote 0
Sistem hatasiz calisiyorsa, soket soketeyse yapana helal olsun 😀 Sirf yukseklik ayari icin hali hazirda isleyen duzeni bozmak çok mantiksiz ve masrafli olur. Far uzerinden tornavida ile ayarlayip kullanabilirsiniz. Arkaya 3 kisi oturmadigi surece çok fark olmaz ayarda.

Upvote 0
Sistem hatasiz calisiyorsa, soket soketeyse yapana helal olsun 😀 Sirf yukseklik ayari icin hali hazirda isleyen duzeni bozmak çok mantiksiz ve masrafli olur. Far uzerinden tornavida ile ayarlayip kullanabilirsiniz. Arkaya 3 kisi oturmadigi surece çok fark olmaz ayarda.
hocam ek soket yapmışlar, ama kesme vs yok gördüğüm kadarıyla temiz çalışmışlar. sadece viraj aydınlatma lambası çalışmıyor far üzerinde geri kalan her şey sorunsuz çalışıyor 😅

bir de cam değişip mercek temizliği yapılsın sorunsuz gelsin tadından yenmez :)

Upvote 0
Teşekkür ederim hocam. Şimdi farlarımı söktüm akşam otobüse vereceğim Konya far dünyasına göndericem. Camlar değişecek ve mercek çok kirliydi mercekler de temizlenecek. Photon milestone led kullanmama rağmen görüş baya kötüydü. Mercekler dışarıdan bakınca sarımsı gözüküyor.Ekli dosyayı görüntüle 73308

Cam değişimi sonrası su buhar garantisi veriyorlar mı?

Upvote 0
Cam değişimi sonrası su buhar garantisi veriyorlar mı?
Hocam vw-audi yetkili serviste çalışıyorum. ALC repair firmasından gelip giden bir ustamız var, kendisi tüm markaların farlarını tamir için bu firmayla anlaşmış. Yaklaşık 10 yıldır birlikte çalışıyorlarmış ve yaptıkları işçilik kusursuzmuş. Hiçbir problem yaşamazsın dedi ben de güvendim gönderdim. Az önce otobüse emanet olarak verdim, geldiğinde sonuçları atarım.

Upvote 0
Hocam vw-audi yetkili serviste çalışıyorum. ALC repair firmasından gelip giden bir ustamız var, kendisi tüm markaların farlarını tamir için bu firmayla anlaşmış. Yaklaşık 10 yıldır birlikte çalışıyorlarmış ve yaptıkları işçilik kusursuzmuş. Hiçbir problem yaşamazsın dedi ben de güvendim gönderdim. Az önce otobüse emanet olarak verdim, geldiğinde sonuçları atarım.
Tamamdır hocam merakla bekliyorum sizden haber. Ayıptır sorması ne kadara anlaştınız söylemek isterseniz ?

Upvote 0
Teşekkür ederim hocam. Şimdi farlarımı söktüm akşam otobüse vereceğim Konya far dünyasına göndericem. Camlar değişecek ve mercek çok kirliydi mercekler de temizlenecek. Photon milestone led kullanmama rağmen görüş baya kötüydü. Mercekler dışarıdan bakınca sarımsı gözüküyor.Ekli dosyayı görüntüle 73308
Farlar orjinal mi bilmem ama kesin olan birşey var; Xenon beyinleri sahte,

Bi-Xenon farda Led ampülle iyi bir aydınlatma elde edeceğinizi düşünüyorsanız yanılırsınız, bi-xenon farda en iyi aydınlatmayı yine xenon ampülle elde edersiniz.,

Far yükseklik ayarını far anahtarının oradan yapamazsınız, artık o ayar düğmesi işlevini yitirdi, Far yükseklik ayarı için arka tekerin oraya otomatik yükseklik sensörü takılması gerekir,

Xenon farlı araçlarda far yıkama ve otomatik far yükseklik sensörü zorunludur, far yıkama ve otomatik far yükseklik sensörü olmadan Tüv muhayenesinden geçemezsiniz.

Upvote 0

Bi-Xenon farda Led ampülle iyi bir aydınlatma elde edeceğinizi düşünüyorsanız yanılırsınız, bi-xenon farda en iyi aydınlatmayı yine xenon ampülle elde edersiniz.,

Far yükseklik ayarını far anahtarının oradan yapamazsınız, artık o ayar düğmesi işlevini yitirdi, Far yükseklik ayarı için arka tekerin oraya otomatik yükseklik sensörü takılması gerekir,

Xenon farlı araçlarda far yıkama ve otomatik far yükseklik sensörü zorunludur, far yıkama ve otomatik far yükseklik sensörü olmadan Tüv muhayenesinden geçemezsiniz.

Hocam merhaba, yanıtınıza istinaden birkaç şey paylaşmak isterim.

Aracı aldığımda bu farlar vardı dört yıldır kullanıyorum, iki kere vizeden sorunsuz geçtim.

Orijinal ampüller xenon osram serisi idi performans alamayınca photon led taktım görüş 2 kat arttı ve kör nokta hiç olmuşladı. Led almadan önce çok araştırdım. Zaten ledli halini 4 aydır kullanıyorum.

Şuan kullanamadığım özellikler far yükseklik ve viraj aydınlatma onların sebebini de öğrendim, sadece size bir şey sormak istiyorum. Far beyni orijinal olmayabilir o konu hakkında bilgim yok😊

Upvote 0

Aslında cenon beyni demek yanlış olabilir. Gol7 7 basic bixenonun altındaki beyinler sadece balast bir akıllı işlevi yok. 12V giriyor 30.000V çıkıyor. Artık eski sayılabilecek bir teknoloji olduğu için orjinal performans yakalanabilir.

LED konusunda da katılamayacağım. Fabrikasyon philips, photon xenon sonrası photon milestone taktım. Milestone led ile arabanın dğnyası değişti. Fabrikasyon xenondan çok ama çok daha parlak. Osram night breakerdan bile ya parlak ya da aynı. Photon xenonu kıyaslamaya gerek yok zaten. Onlar çöptü.

Muayene konusunda ise şöyle oluyor. Normalde dediğiniz gibi geçmez ancak muayeneyi yapan personel cidden anlıyorsa fark ediyor bunu. Genel olarak şuna bakıyorlar. Farın sağına soluna bağlanmış bir balast beyni var mı diye bakıyorlar. Orjinal farların balastı gözükmediği için yüksek ihtimalle geçecektir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt