Golf 7 midline plus gri plastik aksamlar

İsim
Fatih
Araç
Golf 7
Öncelikle herkese selamlar 2016 model golf 7 1.2tsi midline plus aracım var içerisindeki gri aksamları comfortline pakette olduğu gibi piano black yapmak istiyorum her birini söküp boyaya versem takarken vs çatlama yapar mı sıkıntı olur mu daha önce böyle birşey yapan bilen var mı ?

Ekli dosyalar

• 9ACBB1FA-EDF9-461E-91A5-110373B5AA10.jpeg
    9ACBB1FA-EDF9-461E-91A5-110373B5AA10.jpeg
    130 KB · Görüntüleme: 38

Selamlar hocam, kendi aracım olan 7.5 midline plus’ı çıkma ya da sıfır parçalar ile piano black dönüşümünü tamamladım. Uzun vadede kullanacaksınız eğer, sulu boya ya da kaplamaya girmemenizi tavsiye ederim. Kendim orjinal çıkma ya da sıfır parçalar ile değiştirdim. Sağ ve sol klima menfezleriyle birlikte satılır genelde, multimedya çerçevesi ise bulunabilirliği her yerde vardır. Forum üyelerimizde dahi bulabilirsiniz. Klima çerçeveside çıkmacılarda oldukça fazla. Açılır kapanır usb bölmesinin trim parçasını ise servisten almıştım. Uygun fiyatlı olarak geldi. Saklama gözünü söktüğünüzde tırnaklarından ayırarak yeni piano black parçayı takmıştım. Tek uğraştırıcı yanı ise. Vites çerçevesini piano black yapmak isterseniz. Çakmaklık sınırından açılır kapanır usb gözlü hazneye kadar olan parça serviste dahi yekpare olarak satılmaktadır. Diğer çerçeveler gibi ayrı satılan bir parça değildir. Çıkmacılarda orta göğüs diye tabir edilen kısmı alıp takmanız gerekir. Kendim öyle yapmama rağmen çıkmacıda bulduğum parça çiziklerle doluydu. Kendim detailing firmasında bakımını yaptırmama rağmen çok güneş altında kalmaktan çizikler kalıcılaşmıştı. Piano black renkti yalnız o kısım fazlaydı. Bende çıkmacıda bulduğum parçanın yalnızca piano black kısmını söktüm. O kısım tırnaklarla plastik kaynak yapılarak el freni ve çakmaklığa kadar uzanan parçadan ayırdım ve kendi aracımıda plastik kaynakla yapıştırdım. Üzerini de piano black folyo ile değil ( portakallaşma yapmaması için) siyah ppf ile kapladım. Öncesi ve sonrası fotoğraflarını bulursam ekleyeyim sizler için

Tek bulabildiğim görsel bu oldu hocam. Ayırdığım parçayı kendi orta göğüsüme sabitleyip dyson ile kalan mat siyah kısmı yapıştırdım. Sıkıntısız ve bozuk yollarsa dahi trim sessiz kullanıyorum

Ekli dosyalar

• 49ef6f18-f217-4897-a883-3b3017b866b5.jpeg
    49ef6f18-f217-4897-a883-3b3017b866b5.jpeg
    197.5 KB · Görüntüleme: 46
Tek bulabildiğim görsel bu oldu hocam. Ayırdığım parçayı kendi orta göğüsüme sabitleyip dyson ile kalan mat siyah kısmı yapıştırdım. Sıkıntısız ve bozuk yollarsa dahi trim sessiz kullanıyorum
Eline emeğine sağlık dinlerken ben yoruldum senin yerine 😄, bir arkadaş buldum hepsini teker teker söküp boyacıya vermiş piano black boyatmış 1 yıl önce, hiç biri atmadı hiç bir sorun çıkarmadı dedi şimdiye kadar, olmadı bende boyayabilirim baya maliyetli olur öbür türlü, ama sökülmesinin çok sıkıntı illet olduğunu söyledi çoğu tırnakları kırılıyormuş bir şekilde yapacağım artık uyguladığımda buraya fotoğraflarını atarım cevabınız için teşekkür ederim 🙏

Eline emeğine sağlık dinlerken ben yoruldum senin yerine 😄, bir arkadaş buldum hepsini teker teker söküp boyacıya vermiş piano black boyatmış 1 yıl önce, hiç biri atmadı hiç bir sorun çıkarmadı dedi şimdiye kadar, olmadı bende boyayabilirim baya maliyetli olur öbür türlü, ama sökülmesinin çok sıkıntı illet olduğunu söyledi çoğu tırnakları kırılıyormuş bir şekilde yapacağım artık uyguladığımda buraya fotoğraflarını atarım cevabınız için teşekkür ederim 🙏
İzmir akhisarda bi çıkmacıda bulmuştum tüm istediğiniz trim parçaları 6500 demişti almadım duruyor mu sormak lazım. Şahsen ben piano black kendim kapladım gayette iyi oldu sıkıntı yaşamadım

Piano black çiziliyor çok rahat en ufak tozu silerken vs. İmkanınız varsa 7.5 makyajlı midline plus iç trimlerini bulun veya o renk tercih edin. Yada piano black yaptırdıkdan sonra şeffaf ppf ile kaplatın yoksa 1 ay sonra her taraf kılcal çizik olacaktır.

Son durum bu şekilde her yerini söktüm kapıdakiler dahil boyaya verdim boyadan gelince takıp atarım
9C3E9E8C-26A4-4065-9598-94A18A616F19.jpeg

Fiyat nedir üstad? Ve kapıdakileri nasıl söktünüz?
Hepsini söktüm boyattım bugün taktım Orjinal comfortline den farksız oluyor ama tek şunu anladım aşırı işinin ehli iyi bir boyacıya boyatmanız lazım içinden geçmiş bir iki parçanın kabarcık falanda olmuş düzgün kaplayamamış krom yerlere 1 2 de deymiş boya, yarın götüreceğim bida vericem boyasınlar, kapıdakiler normalde çıkmaz arkadan eritilmiş plastik var döşemeyi söküp arkasından plastikleri kesip alabilirsiniz yada ben direk kart düz tornavida yardımı ile çıkardım, plastik yerlerini kesmek değil de kırmış oluyorsunuz ama sorun olmaz sonrasında isterseniz döşemeyi söküp arkasından oraya vida sıkabilirsiniz yada yapıştırabilirsiniz gündüz yüzü yarın fotoğraf çekeceğim yüklerim sayfaya da

IMG_2689.jpeg

Ekli dosyalar

• 9C3E9E8C-26A4-4065-9598-94A18A616F19.jpeg
    9C3E9E8C-26A4-4065-9598-94A18A616F19.jpeg
    534.9 KB · Görüntüleme: 28
  • 44322B6E-0510-45AC-83A6-FDE037C02BE4.jpeg
    44322B6E-0510-45AC-83A6-FDE037C02BE4.jpeg
    546.1 KB · Görüntüleme: 28
arkadaşım canını sıkmayayım ama keşke şu far anahtarının olduğu yerdeki çerçeveyide boyatsaydın.tam uyum olacaktı.
benim araçta midlineplus bende o şekilde yaptım.

Geri
Üst Alt