Audi A3 8V kasa için F/P Gerekli Retrofit Önerileriniz Ne Olurdu ?

Bu konuda tüm sorularınıza yardımcı olabilirim sanırım.

A3 8v facelift kullanıcısıyım. Aracımda şerit takip, acc, mib 2 ünite, virtual cockpit mevcut. Haftaya da kör nokta asistanı montajı gerçekleştireceğim.

Bu araçta yapılacak ilk müdahale bence bunlar değil de izolasyon. Araç makyajlı kasa. Makyajsızlara bakarsanız dört kapı içerisinde güzel yalıtım süngeri var iken makyajlıda bunlar çalınmış. Haliyle parça kodlarını atabilirim bence bunları temin edin. Davlumbaz için ise ctk premium ve ctk sandwich ile yatırım yapabilirsiniz. Ben kendi aracıma dört lastik davlumbazına ctk premium ve ctk sandwich yalıtım yaptım. Sonrasında dört kapı için de ctk premium ve ctk sandwich yalıtım ile birlikte orijinal izolasyonları yaptım. 190-200 bandında daha rahatça seyahat edilebiliyor.

Manevra frenleme yok, ancak bildiğim kadarıyla kodlama ile açılabiliyor.

Şerit takip, acc ve mib 2 kesinlikle önereceğim retrofitler
Ustad ne ilginc bir bilgi bu, makyajli modelde geliştirme beklersin, adamlarin yaptigi uyanıklığa bak, gorunmeyen yerden kısmışlar

Ustad ne ilginc bir bilgi bu, makyajli modelde geliştirme beklersin, adamlarin yaptigi uyanıklığa bak, gorunmeyen yerden kısmışlar
Vallahı cidden, markaların motor kapağını iptal etmelerine göre daha büyük olay.

Mib2.5 piyasası gereksiz bir şekilde uçmuş vaziyette. 1000 euroya kesinlikle almazdım. Hele 7-8 senelik cihazların her gecen gun fiyatinin yükselmesi cok anlamsiz. Gerci isteyen var da alan var mi mechul…
Harman mib 2,5 larin piyasa degeri su an icin sorunsuz ve temiz bir cihaz da 1000/1200 euro civaridir
Yukselme sebebi doviz kurudur
yazin ben 25/26 bin civari sattim ama su an 35 bin e satiyorum
Ama tabiki fiyati 40/45 binlere cikaran bir cok vagcom isi yapan yer var onlar kredi karti ile de satis yaptigi icin taksit olanagi var ve inan peynir ekmek gibi satiyor
Talep cok

Size katiliyorum
Ama yurtdisindan arkadas yada bir tanidiga
Getirtiginiz zaman :/:50 sansiniz var
Cunku gumruk konturoluna dek gelirseniz cihaz a el koyarlar cunku yasak
Hocam kişisel kullanım için getirilen bir adet cihaz. Açıkçası gümrüğe kaptırma imkanınız yok gibi bir şey. Yasak olmasının sebebi nedir acaba? Bildiğim kadarıyla, engel bulunmuyor. İthalat kapsamında değil bunu gözetirseniz yasak bir yanı yok.

Hocam kişisel kullanım için getirilen bir adet cihaz. Açıkçası gümrüğe kaptırma imkanınız yok gibi bir şey. Yasak olmasının sebebi nedir acaba? Bildiğim kadarıyla, engel bulunmuyor. İthalat kapsamında değil bunu gözetirseniz yasak bir yanı yok.
Merhabalar
Arac unitesi yolcunun yanida getircegi kisisel kullanim icin sayilmiyor
Arkadasin getirtmek istedigi unite
Sonuc olarak Audi marka bir aracin parcasi
Gumruk kurallarina gore araba parcasi geciyor ve yine gumruk kurallarina gore 2.el arac parcasi getirmek yasak
Ve Tabiki bunu valizinde getirecek ve gumruge Beyan edtmeyecek. Bu da bir suc olark geciyor ve direk el koyuyorlar
Sahsen Ben bunu bire bir yasadim
Tabiki risk tabiki konturol un size dek gelmesi sans denenirmi? Denenir

Aynen bende Senin Gibi dusunuyordum
Ama Ben konturol e dek geldim ve bendeki cihaza gumruk el koydu

Merhabalar
Arac unitesi yolcunun yanida getircegi kisisel kullanim icin sayilmiyor
Arkadasin getirtmek istedigi unite
Sonuc olarak Audi marka bir aracin parcasi
Gumruk kurallarina gore araba parcasi geciyor ve yine gumruk kurallarina gore 2.el arac parcasi getirmek yasak
Ve Tabiki bunu valizinde getirecek ve gumruge Beyan edtmeyecek. Bu da bir suc olark geciyor ve direk el koyuyorlar
Sahsen Ben bunu bire bir yasadim
Tabiki risk tabiki konturol un size dek gelmesi sans denenirmi? Denenir

Aynen bende Senin Gibi dusunuyordum
Ama Ben konturol e dek geldim ve bendeki cihaza gumruk el koydu
Hocam araç ruhsatı sunarak dijital gösterge geçirme durumu oldu, ticari mahiyet olursa sorun yaşanıyor ticari maksadın dışı sadece vergilendirme konusu oluyor. Ticari amaçla yahut kamu sağlığına zararlı eşya getirmek sorun teşkil eder.

Audi araç parçası idi ve beyan ile geçti. 2023 Haziran ayında oldu bu geçiş.

Hocam araç ruhsatı sunarak dijital gösterge geçirme durumu oldu, ticari mahiyet olursa sorun yaşanıyor ticari maksadın dışı sadece vergilendirme konusu oluyor. Ticari amaçla yahut kamu sağlığına zararlı eşya getirmek sorun teşkil eder.

Audi araç parçası idi ve beyan ile geçti. 2023 Haziran ayında oldu bu geçiş.
Benim basimdan gecti bendeki harmanmib2,5 a el koydu gumruk Ankara esenboga havalinda
Sizin dediginiz gibiyse bosa gitti Benim harman

Harman mib 2,5 larin piyasa degeri su an icin sorunsuz ve temiz bir cihaz da 1000/1200 euro civaridir
Ama tabiki fiyati 40/45 binlere cikaran bir cok vagcom isi yapan yer var onlar kredi karti ile de satis yaptigi icin taksit olanagi var ve inan peynir ekmek gibi satiyor
Talep cok

Talep cok
yazın euro 30 tl imiş. Şuan 33 tl. Sadece doviz kuru olsaydi yazin 25 bine sattiginiz cihazin suan 27500 tl olmasi lazimdi. Ama siz 35 bine satıyorum diyorsunuz. Demek ki yukselme sebebi sadece doviz kuru değil.

Ayrica, Peynir ekmek gibi satilan eden oldugunu hic sanmiyorum.

yazın euro 30 tl imiş. Şuan 33 tl. Sadece doviz kuru olsaydi yazin 25 bine sattiginiz cihazin suan 27500 tl olmasi lazimdi. Ama siz 35 bine satıyorum diyorsunuz. Demek ki yukselme sebebi sadece doviz kuru değil.

Ayrica, Peynir ekmek gibi satilan eden oldugunu hic sanmiyorum.
Ben 25 bin e sattim ama forma ozel fiyat belirlemistim o yuzden o fiyata satmistim
Normal piyasa fiyatini altinda
Ama cidden satiyor bu cihaz

Benim basimdan gecti bendeki harmanmib2,5 a el koydu gumruk Ankara esenboga havalinda
Gümrüğün bu eylemine yönelik gümrük müdürlüğüne yazılı bir başvuru yapabilirsiniz. Kabul edilirse ürün tasfiye edilmemişse ürünü, tasfiye edilmişse kaim değerini alabilirsiniz. Yok eğer red sonucu gelirse idari işleme karşı 60 gün içerisinde dava açabilirsiniz.

Söz konusu ürün ticari maksatlı ithali gerçekleşen yahut ithali yasak olan bir ürün olmayıp ilginizi inanılır kıldığınız taktirde (aracınızın ruhsatı, uyumlu parça ve parça faturası) gümrük bedelini ödeyip getirebileceğiniz bir ürün.

Bu arada hakkında gümrük tarafından suç duyurusunda bulunularak adli tahkikat başlatıldı mı? Madem kaçak ve sizin maksadınız da ticari değerlendirilmiş, eğer başlatılmadıysa neden kaçakçılık kanuna muhalefetten 5606 sayılı kanunun 3/1 maddesinden işlem görmüyorsunuz? Bence bir detaylı aramıştırma yapın hocam. Akla yatmayan şeyler var gibi duruyor.

Antrparantez gümrükte 20 karton ve üzeri sigara ticari mahiyette kabul edilir ama gümrükçüler 10 karton üzerini alırlar, tutanak isterseniz olacakları konuşalım birde. Bakalım o tutanak verilecek mi?

Geçen hafta tır şöförlüğü yapan bir tanıdık benim için 2 adet kör nokta radarı geçirdi, gümrükte araç ruhsatını gösterince bir sorun yaşamadığını da iletti. Kendi adına dahi değil araç.

Geri
Üst Alt