Golf 7 1.4 TSİ DSG VS 308 ALLURE BLUEHDİ 1.6 EAT6 DİZEL OTOMATİK

Yunus Emre

Katılımcı Üye

İsim
Yunus Emre
evet görüşleriniz nelerdir ?  :D

FuNNx dedi:
evet görüşleriniz nelerdir ?  :D
308 iç tasarımı çok hoşuma gidiyor. Ama gel gör ki trafikte gördüğüm 308'ler hiç hoşuma gitmiyor. Fotolardaki gibi değil araç.

Yakıt tasarrufu olacaktır illaki ama geri kalan herşeyde Golf üstün bence.

Bence bu soru yeni araç alacakların en çok soracağı sorulardan bir tanesi.

Tam bir kafakarışıklığı :)

308 i incelemiştim malzeme kalitesi , iç ve dış dizayn bence gayet başarılı .. elbette ki ama gelecek :) ama neden bilmiyorum cesaret edipte alabileceğim bir araç değil

Gökhan dedi:
308 i incelemiştim malzeme kalitesi , iç ve dış dizayn bence gayet başarılı .. elbette ki ama gelecek :) ama neden bilmiyorum cesaret edipte alabileceğim bir araç değil
Aynen hocam sanırım cesaret en önemli faktör burada.

Bir de aldıktan sonra milletin ettiği laflar da beni etkiler :)

Çok detaya girmeden fikrimi söyleyeyim. Kağıt üzerinde iki aracın da artıları eksileri tartışılır o ayrı konu ama birbirine yakın konumlandırılmış bunun gibi iki araç varsa, uzun vadede Fransız'dan ziyade Alman'ı tercih ederim. (Opel de olabilir yani) Yakın zamana kadar Peugeot kullananların en büyük şikayeti iç mekanın hızlı aşınmasıydı. Uzun vadeli düşünenler için bunun iyi bir sinyal olmadığı kesin.

haplo dedi:
Çok detaya girmeden fikrimi söyleyeyim. Kağıt üzerinde iki aracın da artıları eksileri tartışılır o ayrı konu ama birbirine yakın konumlandırılmış bunun gibi iki araç varsa, uzun vadede Fransız'dan ziyade Alman'ı tercih ederim. (Opel de olabilir yani) Yakın zamana kadar Peugeot kullananların en büyük şikayeti iç mekanın hızlı aşınmasıydı. Uzun vadeli düşünenler için bunun iyi bir sinyal olmadığı kesin.
Çok güzel bir noktaya değindiniz hocam. Ben aracı araştırırken arkadaşın golf 6'sına bindikten sonra Golf'e bakışım çok değişti. 2010 modeldi herhalde ama içi çok temiz sanki sıfır gibiydi.

fikirlerinizi için teşekkür ederim  :)

ikisi arasındaız orhan abi comfotline 1.2 tsi dsg yi opsiyonla doldurmayı da planlıyom

sıkıntı yok anlaştık sayende  :D

Benim aklım 308 ile golf ü karşılaştırmaya cesaret dahi edemiyor...kalite anlamında eline su dökemeyeceğine inanmakla birlikte tek tercih sebebi yakıttaki tasarruf olayı...Okuldaki öğretmen arkadaşımda 308 var 2 ayda bir serviste...

Değerli Hocam;

Öncelikle test etmeli ortalama ve yüksek hızdaki direksiyon tepkileri, fren mesafeleri, yol tutuş, kasis ve çukur geçişlerinde ses gelip gelmemesini tespit eden şasi rijitliği...

Fransız araçlarının genel problemi malzeme kalitesi ile işçilik kalitesi düşüklüğüdür.

Donanım bakımından zengin olmaları ve güzel görünmeleri güçlü yanlarıdır.

Aldıktan bir kaç ay sonra başlayan trim sesleri 1 yıl sonunda dayanılmaz boyuta gelebilir.

Test ettikten sonra  güvenlik ekipmanının standart olarak fazlalığı ve sürüş keyfi sizi midline olsa bile Golf'e yönlendirebilir..

1.2 tsi comfortline dsg alıp gırtlağa kadar doldurmak niyetim

@Yunus Emre hocam ben de aynisini dusunmustum ama tavsiyem eger mumkunse highline almaniz. Sonucta satarken highline olarak satacaksiniz öbürü comfortline olarak listelenecek. Benim sahsi gorusumdur lutfen yanlis anlasilmasin.

Geri
Üst Alt