Golf 8 İQ Arka stoplarda bağaj kapağı açıldığında kapak üzerindeki ledlerin sönmesi.

yavuzbattal

Katılımcı Üye

İsim
Yavuz
Araç
Golf 8 Life
Arkadaşlar merhabalar, arka stoplarımı yakın zamanda IQ ile değiştirdim. Kendim montajını yaptım ve şimdi kusursuz çalışmaktalar. Ancak arka stoplar için life serisi araçlarda kapak açıkken bağaj kapağı üzerindeki ışıklar orjinal kodlamasında sönmüyorlar. Orijinal fabrika çıkışı Rline IQ ledler kapak açıldığında sönüyor. Bunu nasıl kodlarım? Bu arada elimde OBD cihazı mevcut.

Videonun 16:18 ve 21 saniyeleri.

Videolara baktım. Tam da dediğiniz gibi.
Golf 7'de ince düşünülmüş detay olarak gördüğüm, bagaj açıksa kapak tarafındaki ışıkların yanmaması durumunu seviyorum.

Golf 8 standart stoplarda, zaten LED olduğundan ve az enerji tüketiği için bagaj açıksa da kapaktaki ışıklar yanıyor.

Galiba burada "IQ" olmasından sebep bagaj açılıyor ve akıllıca çalışıyor imajı vermek için bu ince detayı sadece IQ stoplara eklenmiş olabilir.

Kodlama ile ilgili herhangi bir tecrübem yok.
Mutlaka yapılabilir ve yapan vardır.
Bana kalırsa bu şekilde daha iyi.

Güle güle kullanın.

Upvote 0
Teşekkürler, benim Golf7 aracımda da kapak açıldığında ışıklar sönerdi. Golf8 de böyle değil maalesef. Bakalım bulacağız...

Upvote 0
Arkadaşlar aracında orijinal İQ stop olan arkadaşlarım map paylaşabilirler mi? İmkanları varsa tabi. :)

Upvote 0
🤭 Benim orji 🤗 kodlamalı senin nasıl sönmüyor 😅 kim dedi sönmüyor diye...

8c7ebb73-4caa-4a2c-be24-fce6691817bd.jpeg
b4287070-8685-4ef2-8852-23cfd70bbed9.jpeg

Upvote 0
Bagaj acilinca Tabiki sonecek
Sonmeyen varmi
Bendeki golf8 de de sonuyor
Passat b8 de de sonuyor

Upvote 0
Teşekkürler, benim Golf7 aracımda da kapak açıldığında ışıklar sönerdi. Golf8 de böyle değil maalesef. Bakalım bulacağız...
Tekrar ekleyeyim.

Videolara baktım. Tam da dediğiniz gibi.
Golf 7'de ince düşünülmüş detay olarak gördüğüm, bagaj açıksa kapak tarafındaki ışıkların yanmaması durumunu seviyorum.

Golf 8 standart stoplarda, zaten LED olduğundan ve az enerji tüketiği için bagaj açıksa da kapaktaki ışıklar yanıyor.

Galiba burada "IQ" olmasından sebep bagaj açılıyor ve akıllıca çalışıyor imajı vermek için bu ince detayı sadece IQ stoplara eklenmiş olabilir.

Kodlama ile ilgili herhangi bir tecrübem yok.
Mutlaka yapılabilir ve yapan vardır.
Bana kalırsa bu şekilde daha iyi.

Güle güle kullanın.

Golf 8 standart stoplarda LED bagaj kapağı açılınca sönmüyor.
IQ light stopta sönüyor.

Son düzenleme:
Upvote 0
Montajı kendim yaptığım için benimkiler sönmüyor. Sönmesi için map kanalına ihtiyacım var. Adaptasyon kanalı ile ilgili. Aslında kod çok basit, tabi golf 7 de.

Leuchte 28 RFL L C11:
Lichtansteuerung HD ABC 28: only if closed

Leuchte 29 RFL R A64:
Lichtansteuerung HD ABC 29: only if closed

Son düzenleme:
Upvote 0
Montajı kendim yaptığım için benimkiler sönmüyor. Sönmesi için map kanalına ihtiyacım var. Adaptasyon kanalı ile ilgili. Aslında kod çok basit, tabi golf 7 de.

Leuchte 28 RFL L C11:
Lichtansteuerung HD ABC 28: - [VO]_only if closed

Leuchte 29 RFL R A64:
Lichtansteuerung HD ABC 29: - [VO]_only if closed
Ben tam tersi istiyorsunuz zannettim.
Yani siz yanmasın istiyorsunuz değil mi?

Upvote 0
@yavuzbattal

Sonradan fark ettim de sinyal ya da flaşör aktifse, kapak tarafındaki sinyal de yanıyor.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt