R dönüşüm mü GTI mı?

thumbnail_IMG_1194.jpgthumbnail_IMG_1177.jpgthumbnail_IMG_1176.jpg

gti beyaz olunca güzel oluyor bence zamanında biraz uğraşmıştım eski aracımda çok güzel duruyor

Arkadaşlar selamlar, 2014 golf midline plus aracımı 7.5 R ya da GTİ’ a dönüştüreceğim. Karar veremedim. Hangisini yaptırsam aklım diğerinde kalacak. Yaptıranlardan tavsiye bekliyorum. Fotoğraflarla birlikte fikirlerinize açığım:
Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence 7.5R yakışır.Ama tek bir şey söylemek isterim,hızlı ama kalitesiz bir dönüşüm yerine yavaş ama kaliteli bir dönüşüme gitmeniz.Örneğin gidip 3. sınıf yan sanayi parça alıp arabaları dolduruyorlar,araba daha iyi görünmesi gerekirken daha sefil görünüyor.Parçalar oranlı değil,kaliteli değil,çakma olduğunu buz gibi belli ediyor.R egzoz çıkışı yapıyolar,çıkışlar herhangi bir egzozcudan seçme,takınca komik görünen egzozlar.J Led far takıyorlar,far perdeleri selektörden sonra kapanmıyor,içine su alıyor vs. vs.Ha ucuz mu ucuz.Kullanacaksanız ya OEM parça ya da 1.sınıf replika kullanmanızı tavsiye ederim.Ve 7 farlarıyla 7.5 farların kesimi farklı,7'ye takınca garip duruyor haberiniz olsun.Ve tavsiyem replika jant kullanmayın,şimdiden hayırlı olsun :).

Yani iyi arastirmak lagzim form Dan yaptiran arkadaslar olmustu
Ben yaptirmadim cunku bendeki arac larda biri zaten gti

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence 7.5R yakışır.Ama tek bir şey söylemek isterim,hızlı ama kalitesiz bir dönüşüm yerine yavaş ama kaliteli bir dönüşüme gitmeniz.Örneğin gidip 3. sınıf yan sanayi parça alıp arabaları dolduruyorlar,araba daha iyi görünmesi gerekirken daha sefil görünüyor.Parçalar oranlı değil,kaliteli değil,çakma olduğunu buz gibi belli ediyor.R egzoz çıkışı yapıyolar,çıkışlar herhangi bir egzozcudan seçme,takınca komik görünen egzozlar.J Led far takıyorlar,far perdeleri selektörden sonra kapanmıyor,içine su alıyor vs. vs.Ha ucuz mu ucuz.Kullanacaksanız ya OEM parça ya da 1.sınıf replika kullanmanızı tavsiye ederim.Ve 7 farlarıyla 7.5 farların kesimi farklı,7'ye takınca garip duruyor haberiniz olsun.Ve tavsiyem replika jant kullanmayın,şimdiden hayırlı olsun :).
Hocam aynı görüşteyim sizlerle. Bazı dönüşümlü araçları görüyorum çoğu berbat duruyor. Bu da bu işi her yerde yapılmasından Kaynaklandığını düşünmekteyim. Tabi maalesef araç 7 olduğu için 7.5 farını direk takılmıyor mecburen yan sanayi ürünlere yönelmek zorunda kalıyor insan. Bu iş için Istanbul’ dan Bursaya şanlı tuning e gitmeyi düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla iyi bir yer. Dönüşmlü araçlara da baktığımda hakkını veriyorlar yaptıkları arabalar ok gibi duruyor. O sebeple orası var kafamda. Eksoz konusunu hiç araştırmadım düz boru cart curt diyorlar ama yasak mı bilmiyorum. Tatlı bir ses alsam yeter bana. Ve şu anki stok görüntüsü aracın 2014 model olduğunu bağırıyor resmen. Eğer bi R ya da GTİ a dönerse daha şık duracağını da bildiğim için istiyorum birazcık da.

GTI yada R yapmak yerine tamamen orjinal parçalar ile Rline yapsanız daha şık olmaz mı?

GTI yada R yapmak yerine tamamen orjinal parçalar ile Rline yapsanız daha şık olmaz mı?
Orijinallik bakımından dediğinizde katılıyorum fakat ben orijinal olsun istemiyorum. Kıyıcı dursun, faça olsun isiyorum. Rline da şu andaki stok tampondan farksız geliyor.

Bende orijinal 7,5 kasa var sizin olduğunuz aşamada çok takılmıştım ( R mi gti mı)bu göreceli bi şey ben gti yapmayı seçtim en çok en tampon sis detaylarına vurulmuştum artı olarak piyasada cidden her yer R oldu zevk meselesi tamamen

Ekli dosyalar

• IMG_7606.jpeg
    IMG_7606.jpeg
    171.9 KB · Görüntüleme: 35
Bende orijinal 7,5 kasa var sizin olduğunuz aşamada çok takılmıştım ( R mi gti mı)bu göreceli bi şey ben gti yapmayı seçtim en çok en tampon sis detaylarına vurulmuştum artı olarak piyasada cidden her yer R oldu zevk meselesi tamamen
Hocam jantlar efsane olmuş ya, araştırdım ama bulamadım bu modeli

Hocam aynı görüşteyim sizlerle. Bazı dönüşümlü araçları görüyorum çoğu berbat duruyor. Bu da bu işi her yerde yapılmasından Kaynaklandığını düşünmekteyim. Tabi maalesef araç 7 olduğu için 7.5 farını direk takılmıyor mecburen yan sanayi ürünlere yönelmek zorunda kalıyor insan. Bu iş için Istanbul’ dan Bursaya şanlı tuning e gitmeyi düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla iyi bir yer. Dönüşmlü araçlara da baktığımda hakkını veriyorlar yaptıkları arabalar ok gibi duruyor. O sebeple orası var kafamda. Eksoz konusunu hiç araştırmadım düz boru cart curt diyorlar ama yasak mı bilmiyorum. Tatlı bir ses alsam yeter bana. Ve şu anki stok görüntüsü aracın 2014 model olduğunu bağırıyor resmen. Eğer bi R ya da GTİ dönerse daha şık duracağını da bildiğim için istiyorum birazcık da.
Evet dediğiniz gibi işçilik önemli nasıl yapıldığına da bağlı.Egzoz konusunda GTI Bodykit yapılırsa GTI son susturucusu takabilirsiniz,aktarım aynı olduğundan sorunsuz oturur diye düşünüyorum,hem de orijinal olacağından sıkıntı da çıkarmaz,--Bir GTI şasi numarası bulursanız (Türkiye'de bir GTI)parçanın bire bir aynısını bulursunuz ben kendimkini öyle almıştım--aracınız benzinliyse tatmin edici ses de verir.Motordan ses isterseniz turbo,hava tertibatını da (hava filtresi,wastegate vs.)değiştirerek güzel sonuçlar alırsınız.Racingline,APR gibi firmalar var çok kaliteli ürünleri.Şimdiden hayırlı olsun,GTI olursa kırmızı,R olursa yarış mavi veya nardo gri kaplama çok hoş durabilir :).

Evet dediğiniz gibi işçilik önemli nasıl yapıldığına da bağlı.Egzoz konusunda GTI Bodykit yapılırsa GTI son susturucusu takabilirsiniz,aktarım aynı olduğundan sorunsuz oturur diye düşünüyorum,hem de orijinal olacağından sıkıntı da çıkarmaz,--Bir GTI şasi numarası bulursanız (Türkiye'de bir GTI)parçanın bire bir aynısını bulursunuz ben kendimkini öyle almıştım--aracınız benzinliyse tatmin edici ses de verir.Motordan ses isterseniz turbo,hava tertibatını da (hava filtresi,wastegate vs.)değiştirerek güzel sonuçlar alırsınız.Racingline,APR gibi firmalar var çok kaliteli ürünleri.Şimdiden hayırlı olsun,GTI olursa kırmızı,R olursa yarış mavi veya nardo gri kaplama çok hoş durabilir :).
Hocam GTİ şasi numarası bulmak falan zor iş gibi geliyor. Direk kara düzen Maslak oto sanayide egzozcuya gidip yaptırsak polislerden ceza vb yazarlar mı sonradan. Zaten araba stok olmasına rağmen her çevirmeye giriyorum 😂

Geri
Üst Alt