Jump to content

Recommended Posts

Merhabalar 2013 Golf VII 1.2 TSI olan aracimin airbag isigini kendi cabalarimla söndüremeyince yetkili servise danistim onlarda söndüremediler ve Airbag Kontrol Ünitesinin arizali oldugunu parcaninda yurtdisi oldugunu aracin 1 aya yakin serviste kalacagini maaliyetide 1500 tl olacagini söylediler. Daha önce böyle bir seyle karsilasan oldumu bunu daha ucuz yoldan nasil halledebilirim bilenler lütfen yardimci olsun ayrica Allah gostermesin bir kaza aninda airbaglerim acilmayacakmis parca degismedi surece .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birsey daha soracagim sanirim her aracin airbag kontrol ünitesinin seri numarasi bulunuyor ve bu parcanin sokulmesi gerekiyor. Acaba bu parcayi sökmeden bu kodu ogrenebilirmiyiz ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Asmozb yazdı:

Birsey daha soracagim sanirim her aracin airbag kontrol ünitesinin seri numarasi bulunuyor ve bu parcanin sokulmesi gerekiyor. Acaba bu parcayi sökmeden bu kodu ogrenebilirmiyiz ? 

Kod belki vagcom ile öğrenilir. Çok geçmiş olsun. İyi niyet garantisi hakkınız var mı. Araç servis bakımlı ise söyleyin bunu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf@Asmozb vagcomla aırbag kontrol ünitesine bağlanınca üstte parça no çıkıyor degerli hocam geçmiş olsun 

bizde zor sökülen parçaların numarasını bu şekilde veya şasi no ve etka sistemiyle buluyoruz saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Esasen ben araci aldigimda airbag isigi yaniyordu satan sahis 150 tlye servisle gorustum sondururz dediler dedi bende itimat ettim ozel expert yaptirip aldim ama maalesef boyle birsey basima geldi ozaman vagcom ile bi bakayim ben peki uygun fiyata temin edebilirmiyim bu cihazi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Asmozb yazdı:

Esasen ben araci aldigimda airbag isigi yaniyordu satan sahis 150 tlye servisle gorustum sondururz dediler dedi bende itimat ettim ozel expert yaptirip aldim ama maalesef boyle birsey basima geldi ozaman vagcom ile bi bakayim ben peki uygun fiyata temin edebilirmiyim bu cihazi

Aslında arızayı bir kere sondursej belki bir daha yanmaz. Kısa devre anında falan yanmış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi araci alirken otoraporda expert yaptirdim sonduremediler orada kendim almanyadan 80 € ya vag com cihazi aldim ondada sonduremedim cekmekoyde özon vw servisde de sonduremediler yani baska bir yontem varsa bilmiyorum denerim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, Asmozb yazdı:

Abi araci alirken otoraporda expert yaptirdim sonduremediler orada kendim almanyadan 80 € ya vag com cihazi aldim ondada sonduremedim cekmekoyde özon vw servisde de sonduremediler yani baska bir yontem varsa bilmiyorum denerim 

Vag com nasıl söndürmedi öyle birşey çok zor. En kötü söndürür sonra geri yanar. Söndürmeye çalıştığınız menü nasıl bir menü. Özel servisler anlamaz vcds vag com falan. Siz apo ustaya uğrayın yenibosnada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla tam hatirlamiyorum hata verdi ilk firsatta tekrar denerim zaten ben servisin suan senin airbaglar aktif degil kaza esnasinda acilmaz deyince film koptu bende isigi sondursem bile kesinlikle degistirmem lazim o airbag kontrol ünitesini sorunun ortadan kalmasi gerek. Esim suan hamile onunla birlikte 3 can tasiyorum Allah gostermesin istanbul trafigi malum heran hersey olabilir sonra onun vebalini ödeyemem 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Asmozb yazdı:

Valla tam hatirlamiyorum hata verdi ilk firsatta tekrar denerim zaten ben servisin suan senin airbaglar aktif degil kaza esnasinda acilmaz deyince film koptu bende isigi sondursem bile kesinlikle degistirmem lazim o airbag kontrol ünitesini sorunun ortadan kalmasi gerek. Esim suan hamile onunla birlikte 3 can tasiyorum Allah gostermesin istanbul trafigi malum heran hersey olabilir sonra onun vebalini ödeyemem 

Servis para için her türlü şeyi söyler. Siz apo ustaya bir gösterin. Ortada bir sorun olmayabilir. Sorun varsa zaten söyler size. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Asmozb yazdı:

Nedir abi bu apo ustanin yeri adresi bi gideyim nerde tam olarak

Kocasinan Merkez Mahallesi, Mahmutbey Cd No:234, Bahçelievler/İstanbul

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Asmozb yazdı:

Allah razi olsun üstad yardimlarin icin saolasin 

Rica ederim hocam. Gelişmelerden haberdar edin ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Apo ustayla konustum az önce bayramdan sonra gidicem yanina ins halledicek sorunu 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Asmozb yazdı:

Apo ustayla konustum az önce bayramdan sonra gidicem yanina ins halledicek sorunu 

Çok sevindim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar tekrardan bayramdan sonra pazartesi tavsiyeniz uzere Apo ustanin yanina gittim 2 saate yakin ugrasti isigi sondurmek icin ama nafile sönmedi 100 m ilerisinde airbag ile ugrasan birisi varmis ona yönlendirdi oda 1-2 gune hallederiz dedi airbag beynini soktu ben araci aldim geldim henuz yapilmamis ugrasiyoruz dedi aradigimda haftaya kaldi gelismelerden haberdar etmek istedim ilgilenenlere tesekkurler ??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nihayet bugün bostancı sanayide Çetin elektronikde sorunu çözdüler tekrardan yazilim yükleyip online olarak vw servise baglanarak kodu orginal parca olarak tanittilar ve ışık söndü 

Sonuç olarak airbag aktif suan ve ışık söndü 500 tl gitti ama servisde 1500 istemisti zaten 

Saygılar.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Asmozb Geçmiş olsun değerli Hocam.

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: frknyldrm
      Ürün Adı:  Bagaj Açma Mandalı
      Detaylar:  2019 Golf'ten sökülmüştür, Golf 7-7,5 ile uyumlu olduğu gibi bildiğim kadarıyla Passat B8 ile de uyumludur.
      Parça Kodu: 5G6827469F
      Cüzi pazarlık payı vardır.
      İlan Linki: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-volkswagen-bagaj-acma-mandali-5g6827469f-768237892/detay
      Fiyat: 290 TL 250 TL
      Fotoğraf:  

• Yazan: Cumhurbaskani
      Herkese iyi akşamlar, yaklaşık 5 yıl önce arabayı aldıktan sonra buraya katılıp selam vermiştim. Aradan 5 yıl geçmiş tekrar selamlar....Beyler arabadan iyice sıkıldım...Teknolojik gelişmelere yeni nesi arabalara bakınca neden sıkıldığımı anlamışsınızdır. Halbuki arabayı aldığımda bu cümleleri kuracağımı hiç düşünmemiştim...Fazla kafa şişirmeden direksiyon simidi boş olan Golf'e hangi donanımları eklemem gerekiyor. Tavsiyelerinizi almak isterim. 

Selamlar
    • Yazan: armando
      Arkadaşlar Merhaba;
      1sene önce almış olduğum eibach TDI 5cm lik yaylarımı orjinal yay ile takas veya satıyorum. 1200tl civarında almıştım fakat kullandığım için rakamı uygun tutmaya çalıştım,tabiki burada ki amaç para kazanmak değil,herkezin işi görülsün 

Ürün Adı:  Spor Yay
      Detaylar:  TDI 5cm
      Fiyat:  650
      Fotoğraf:  

• Yazan: mehmetcimcik
      Merhabalar golf 7 için bagaj havuzu arıyorum önerebileceğiniz bir ürün var mi acaba

• Yazan: TsiLove
      Merhaba arkadaşlar aracım 1.4 tsi 125bg Manuel CZCA seri motor, araç stok halde bugüne kadar hiç tadilat yapılmadı ancak yapmak istiyorum. Ayağımı gazdan çektiğimde genelde 1,2 ve 3. Viteslerde araç öne doğru sert şekilde yığılıyor ve bu beni rahatsız etmeye başladı, sorunun gazı bıraktığımda turbonun geri hareketi sonucu kaynaklandığını düşünüyorum. Bu sorun için Dump Valve'de iyileştirme yapan varmıdır? Selamlar
  • Yeni Oluştur...