Golf 8 ön park sensör hatası

sametaslan

Üye
İsim
Samet Aslan
Araç
Golf 8 Life
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce bayiden sıfır olarak aldığım golf 8 1.0 etsi life aracımda sensor ile ilgili sorunlar yaşıyorum.
Ön park destek sisteminde bu şekilde hata alıyorum bazen sensörü silip kuruluyorum bazen hemen düzeliyor bazen hata sesiyle yolculuga devam ediyorum.
Kendiliğinden bir müddet sonra düzeliyor. Ayrıca geri gelirken bazen sensorler takılı kalıyor. D ile giderken hala uyarı sesi vermeye devam ediyor. Aracı acıp kapatınca düzeliyor.
Daha önce başına bu tarz hatalar gelen oldumu yoksa hemen servise mi gitmeliyim ?
Aldığım hataların fotolarını ekledim.

1705005127481.png
1705005179270.png

Vay iyiymiş. Beni tek korkutan bizim araçlar durdu arkada ki de umarım durur. Takip mesafesi önemli 😀
takip mesafesine uyan insan nadir bulunan hint kumaşı gibi, özellikle dolmuş ve otobüs şoförleri ışıklarda arabanın 5cm arkasına kadar yanaşıyor, gıcık oluyorum

Upvote 0

Tam 4 ay önce sıfır life aldım, şu anda 4 bin km’de. İlk 2 ayda iki sefer ön sensör ve ön manevra frenleme uyarısı verdi. Sonrasında plakalığı söktürüp plakayı yapıştırdım. Son 2 aydır hiç o yaşanmadı. Görsel de ekliyorum öncesi sonrası gibi.

Sensör sesi takılı kalma problemi de bende 7-8 sefer oldu. Maalesef ekranı açma tuşuna 12 sn basılı tutmak veya motoru stop etmek gerekiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_3282.jpeg
    IMG_3282.jpeg
    302.2 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_2694.jpeg
    IMG_2694.jpeg
    316.8 KB · Görüntüleme: 34
Upvote 0
Tam 4 ay önce sıfır life aldım, şu anda 4 bin km’de. İlk 2 ayda iki sefer ön sensör ve ön manevra frenleme uyarısı verdi. Sonrasında plakalığı söktürüp plakayı yapıştırdım. Son 2 aydır hiç o yaşanmadı. Görsel de ekliyorum öncesi sonrası gibi.

Sensör sesi takılı kalma problemi de bende 7-8 sefer oldu. Maalesef ekranı açma tuşuna 12 sn basılı tutmak veya motoru stop etmek gerekiyor.
Servise git yazılımını güncellet 1805'e yükseltecekler.Sensor sesi takılma problemi düzeldi bende.

Upvote 0

vw araçları genelde ön tarafta plakalıksız olarak tasarlanıyor, plakalık sensörün görüş çerçevesine giriyor.
en ideali ön tarafı su geçirmez bant ile sabitlemek arka tarafa plakalık ile takmak, hatta arka tarafta ki plakalıpın arkasına fitil yapıştırırsanız bozuk yolda zıngırtı sesi de yapmıyor.

Upvote 0
Servise git yazılımını güncellet 1805'e yükseltecekler.Sensor sesi takılma problemi düzeldi bende.
Silecek sesi için cumartesi gideceğim bayiye, garantiden değiştireceğim. Yazılım ne kadar sürüyor ortalama? Gitmişken onu da yaptırayım.

Upvote 0

Ayni hatalardan bende muzdaripim ayni sekilde bende 4 ay once aldim sensor manevra 1 kere otobanda giderken oldu ama park sensoru sesi kasisli biyerden gecerken takili kaliyor bir de yazilimsal birsuru sorun var anladigim sorunlara hizli cevap alabiliyor musunuz yetkili servis garantideyken sikinti yapiyor mu?

Upvote 0
Ayrica kasislerden gecerken ve motor calisirken metalik alt takim dagilmis gibi bir ses geliyor ve kislik lastige gecerken farkettim paslanmalar olmus

Upvote 0
Ayni hatalardan bende muzdaripim ayni sekilde bende 4 ay once aldim sensor manevra 1 kere otobanda giderken oldu ama park sensoru sesi kasisli biyerden gecerken takili kaliyor bir de yazilimsal birsuru sorun var anladigim sorunlara hizli cevap alabiliyor musunuz yetkili servis garantideyken sikinti yapiyor mu?
Bugün bayiye gittim. Silecekler garantiden değişti. Cam suyunu garantiye sokamadıklarından 175 lira bir litre cam suyu ücreti aldılar. Saçmalık. Yeni silecekler aynısı dedi ama denemedim henüz. Yazı bu setle geçirip sonbaharda Bosch almayı düşünüyorum.

Yazılımı kontrol ettirdim, sürümü 1776 idi. Güncel olduğunu, ön sensörün kirlendiginden takılı kaldığını beyan ettiler ve temizlediler. Yazılımsal olduğu apaçık belli olsa da kabul etmedi danışman. Bayi çıkışı eve geldim ve park ederken sensör sesi tekrar takılı kaldı. Bayide denedik olmadı lanet olasıca.

Bir de araba leş gibiydi yıkamışlar sağolsunlar.

Son düzenleme:
Upvote 0
@Chedjou

Bu adamlar böyle !!

(Sgk) Hastane, adliye , vw- tr servisleri bu 3 üne düşmeyeceksin TR de.

Garantili Araç defolu!! umurlarında değil

Upvote 0
sensör önünde kiri ve yoldaki engeli ayırt edebiliyor, garip şekilde öngörülü çalışıyor, örneğin önünüze araç makas atarak geçti fren yapmıyor ancak mesela geçenlerde bir yaya yola atlamak ile atlamamak arasında kaldı ileri geri yaptı, araba hemen saptadı ve zank diye fren yaptı. güzel sistem vesselam.
Hangi paket araç ??

Upvote 0
Bugün bayiye gittim. Silecekler garantiden değişti. Cam suyunu garantiye sokamadıklarından 175 lira bir litre cam suyu ücreti aldılar. Saçmalık. Yeni silecekler aynısı dedi ama denemedim henüz. Yazı bh setle geçirip sonbaharda Bosch almayı düşünüyorum.

Yazılımı kontrol ettirdim, sürümü 1776 idi. Güncel olduğunu, ön sensörün kirlendiginden takılı kaldığını beyan ettiler ve temizlediler. Yazılımsal olduğu apaçık belli olsa da kabul etmedi danışman. Bayi çıkışı eve geldim ve park ederken sensör sesi tekrar takılı kaldı. Bayide denedik olmadı lanet olasıca.

Bir de araba leş gibiydi yıkamışlar sağolsunlar.
son sürüm 1805 nasıl güncel diyorlar ya resmen alay ediyorlar insanlarla.

Upvote 0

Geri
Üst Alt