Golf 8 ön park sensör hatası

sametaslan

Üye
İsim
Samet Aslan
Araç
Golf 8 Life
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce bayiden sıfır olarak aldığım golf 8 1.0 etsi life aracımda sensor ile ilgili sorunlar yaşıyorum.
Ön park destek sisteminde bu şekilde hata alıyorum bazen sensörü silip kuruluyorum bazen hemen düzeliyor bazen hata sesiyle yolculuga devam ediyorum.
Kendiliğinden bir müddet sonra düzeliyor. Ayrıca geri gelirken bazen sensorler takılı kalıyor. D ile giderken hala uyarı sesi vermeye devam ediyor. Aracı acıp kapatınca düzeliyor.
Daha önce başına bu tarz hatalar gelen oldumu yoksa hemen servise mi gitmeliyim ?
Aldığım hataların fotolarını ekledim.

1705005127481.png
1705005179270.png

ön arka tamponda PPF kaplama yapıldıysa bazı yerlerde sensörlerin üzerindeki ppf kaplamayı kesmiyorlar su alma ve açılma yapmasın diye , benimde başıma geldi hatırlatmak istedim.

Upvote 0

ön arka tamponda PPF kaplama yapıldıysa bazı yerlerde sensörlerin üzerindeki ppf kaplamayı kesmiyorlar su alma ve açılma yapmasın diye , benimde başıma geldi hatırlatmak istedim.
Kullandığım araç Tiguan ön tamponda da ppf mevcut, sensörler herhangi olumsuz uyarı vermiyor o nedenle sensör üstü kesilmedi. Marka modele göre fark ediyormuş.

Upvote 0
Benim aracım Caddy de ön tampon tamamen ppf kaplı hata vermiyor, sadece yan taraftaki park sensörünün üstü kesildi, eğimli olduğundan orası hava yapıyordu.

Upvote 0
Bugün bayiye gittim. Silecekler garantiden değişti. Cam suyunu garantiye sokamadıklarından 175 lira bir litre cam suyu ücreti aldılar. Saçmalık. Yeni silecekler aynısı dedi ama denemedim henüz. Yazı bu setle geçirip sonbaharda Bosch almayı düşünüyorum.

Yazılımı kontrol ettirdim, sürümü 1776 idi. Güncel olduğunu, ön sensörün kirlendiginden takılı kaldığını beyan ettiler ve temizlediler. Yazılımsal olduğu apaçık belli olsa da kabul etmedi danışman. Bayi çıkışı eve geldim ve park ederken sensör sesi tekrar takılı kaldı. Bayide denedik olmadı lanet olasıca.

Bir de araba leş gibiydi yıkamışlar sağolsunlar.

tavsiyem kasis bul biyerde veya bayi de vardır kasis yaklas duvara,ben kart okurken yaşıyorum ben tam kart okutma yerinde kasis var tam yaklasınca otomatik acılıyor park sensoru orta tamda o kasis sarsıntısıyla takılı kalıyor bende aracın arızalarını göstericem ama bakalım siz önceden belirtiyor musunuz canlı sohbetten mi randevu aliyorsunuz

Upvote 0
tavsiyem kasis bul biyerde veya bayi de vardır kasis yaklas duvara,ben kart okurken yaşıyorum ben tam kart okutma yerinde kasis var tam yaklasınca otomatik acılıyor park sensoru orta tamda o kasis sarsıntısıyla takılı kalıyor bende aracın arızalarını göstericem ama bakalım siz önceden belirtiyor musunuz canlı sohbetten mi randevu aliyorsunuz
Doğru tespit, benim tespitime göre iki senaryoda aktive oluyor. Birincisi kasise yaklaşırken durursanız oluyor. Ben de kart okutmak için kasisten hemen önce duruyorum ve oluyor.
İkinci senaryo ise avm otoparkı gibi park yerlerinde, park yerine geri geri yanaşırken, ön sensör yandaki kolonu görünce takılı kalıyor. İş yeri otoparkım öyle ve %50 ihtimalle iş yerine park edince takılı kalıyor.

Upvote 0
Doğru tespit, benim tespitime göre iki senaryoda aktive oluyor. Birincisi kasise yaklaşırken durursanız oluyor. Ben de kart okutmak için kasisten hemen önce duruyorum ve oluyor.
İkinci senaryo ise avm otoparkı gibi park yerlerinde, park yerine geri geri yanaşırken, ön sensör yandaki kolonu görünce takılı kalıyor. İş yeri otoparkım öyle ve %50 ihtimalle iş yerine park edince takılı kalıyor.
aynen öyle ön kolonu yakalarken de yapıyor. bende birde kasis veya hafif biyerden gecerken alt takımdan ses geliyor bir de bu normal mi yasayan varmı böyle metalik bişeler ama sürüşte veya araca titresim veren birsey de değil 15 olunca servise götürünce söyleyeceğim bakalım ne cevap vericekler buraya da yazarım bir de tekrardan yazlıklara gecerken paslanma gördüm onu da söyleyeceğim cok kısa zamanda cok problemleri var arabanın beklentilerimin altında biraz

Upvote 0

Geri
Üst Alt