Golf 8 1.0 etsi yakit

Ne yakarsa yaksin 100 km suratla yol mu biter
Ben yurt disinda kaliyorum her yil arac la geliyorum ve navigasyon da radar programi kullaniyorum Allah ne verdiyse basiyorum tabiki radar olan yerlerde km sinirlarina uyuyorum
100 km ile yol mu biter Birde cekilmez ya insanin uykusu gelir o zaman neden aracla yolculuk yapiyim binerim otobuse uyuya uyuya giderim
Insan kullandigi aractan Zevk almali yakit I hesaplamali
Minimal 1 milyon luk araca biniyorsun ve yakiti hesapliyorsun
Bende iki arac var
Passat b8 gte bunu uzun yolda kullanuyorum 10 Litre ile yaklasik 130/140 km yapiyorum
Birde golf8 gti Ozellikle bunu sehir ici ve sehirler arasi kullaniyorum zaten hollandanin bir ucundan bir ucu toplam 3 saat surmez kullanmak bana mutluluk veriyor 10 liter ile yaklasik 110/120 km yapiyorum
derler ya ata binen ata verilen arpayi hesaplamayacak
Arabadan keyif almayı trafikte diğer insanlar yokmuş gibi gazlamak zannetmek..

Bir de marifet gibi iyi bir özellik gibi anlatırlar..
Kuralına göre kullanan ekonomiyi düşünenler doğru yapıyorsunuz.
Az gaz az fren her zaman ideal sürüştür.
Trafik te gazlamak diye bir kelime kullanmadim uzun yolda konturol Lu surus diye bir kavram var
Bos buldugum yerde basarim Neyse Benim yazdigimi demek istedigimi yanlis anlamlar yukleyerek konu saptirilacak o yuzden cevap Hakkimi kullandim ve konuyu uzatmiyorum

Milyonluk arabaya binince yakıt hesaplamamak,
At arpa ilişkisi,
"Bende iki araç var..",
100 km ile yol mu biter... Öyleyse otobüsle gidin..

Yollar kendimize ait olmadığı sürece, pist değilse Allah ne verdiyse basmak gibi bir kavram yok.

Konu 1.0 etsi yakıt tüketimi verisi paylaşımı.
Adı üstünde veri.
Yaptığınız yorum Allah ne verdiyse kavramına dahil..

Kendi yaptığını olağanmış gibi göstermek, bu durumu olağan ya da kavram yapmaz.

Farklı anlam yüklemek ve saptırmak ; at arpa , milyonluk araba yakıt hesaplamak ilişkisidir.

Geri kalanını uzatmaya gerek yok..

Milyonluk arabaya binince yakıt hesaplamamak,
At arpa ilişkisi,
"Bende iki araç var..",
100 km ile yol mu biter... Öyleyse otobüsle gidin..

Yollar kendimize ait olmadığı sürece, pist değilse Allah ne verdiyse basmak gibi bir kavram yok.

Konu 1.0 etsi yakıt tüketimi verisi paylaşımı.
Adı üstünde veri.
Yaptığınız yorum Allah ne verdiyse kavramına dahil..

Kendi yaptığını olağanmış gibi göstermek, bu durumu olağan ya da kavram yapmaz.

Farklı anlam yüklemek ve saptırmak ; at arpa , milyonluk araba yakıt hesaplamak ilişkisidir.

Geri kalanını uzatmaya gerek yok..
Sana su an cevap yazmak konuyu daha da uzatacak
Hayirli hafta sonlarin olsun

Bende paylaşayım...

Bayramın son günü olan Cuma günü dedik hadi gidelim Edirneye, Cuma namazını kılalım hemde tarihi yerlerde gezelim...

Km ve yakıttan önce Edirne den hiç memnun kalmadım Edirneden olan arkadaşlar varsa yorum yapabilir...

Edirneyi bilmem ilk kez gittim ve gittiğim merkezi yerde Otopark yazan bir yer bulamadım elinde tespihli :) abilerin olduğu bulgarca otopark yazan yerler gördüm:) cadde üstü bir yer buldum çekilmez yazan tabela falan yok aracımız çekilmez diye sağlam yer neyse Cumayı kıldık bir baktım mesaj gelmiş trafik cezası 690₺ neyse araç başına gittim. Polisler hala yazıyor ama 34 plakalı araçlara dedim hayırdır burada ne cezası park edilmez tabela yok dedi çekin aracınızı bir kaç Türk daha çekin aracınızı tersime geldi bulgar aracına neden çek deniyorsun hayırdır dedim cezanı yedin bin git aracına dedi bindim:) internete baktım şikayetlerin hepsi istanbuldan gelen araçlara yazılan cezalar ama kimsenin umrunda değil belli ki...

Neyse yedik gezdik dolaştık...

Türk Lirası geçen yerler mi az yoksa Edirne ilimiz AB mi girdi hediyelik eşya bile € dan satılıyor abilerimiz çekmeye devam yani karışmam içene ama bu kadarını beklemiyordum...

Gelelim yakıta, hesabı fazla bilmem ilk kez otomatik kullandıığımız için ekran paylaşacağım...

Depoyu fulledim evden çıkarken direk edirneye gittik geldik ve gelince yine fulledim...

24 litre = 1.083.₺ = 486km = km de 2.23₺

8AC329E9-43E6-40D9-B9A6-3E56B5DAE56F.jpeg

A40822EC-0316-464B-B21E-031BEA71FE83.jpeg
IMG_1233.jpeg

Son düzenleme:
@metinkar

Bi daha edirneye gidermisin ? Zorr gibi?

Bende

5-6 yıl önce istanbula giderken , otoyoldan ayrılıp gerede ilce merkezinde birseyler yiyeyim dedim

Otoyoldan cıktım ilçe bağlantı yoluna girdim.

Eds 50 lik yerde 59 la radarı kitlediler bana.

Bundan sonra Bi daha gerede esnafına para kazandırır mıyım ayak basarmıyım ? Bi su bile almam o ilceden

Uşak banaz ? Mecbur ilce merkezi transit geciş var

izmire giderken 50 lik eds de 61 le çaktılar cezayı

Bu iki ilce dısardan gelen adamı yolma / silkeleme üzerine tezgah kurmuş.

Oruçlu olsam ? Top atılsa ,,, bu ilcelere giripte iftar açmam hani !

Bayramın 3. Günü öyle bir gezelim yemek yiyelim diye Kayseri’den Adanaya gittik. Giderken 4.4 ortalama ile gittim çünkü inişler çok fazlaydı, akşam dönüşte ise genel olarak tırmanma şeklindeydi ve sonuçta ortaya böyle bir ortalama çıktı. Adana şehir içinde 30-40 km yapmışımdır, çok sıkışık trafik vardı. Gelirken de 130’un altına pek düşmedim 150-160 hızlara da çıkarak geldim. Yakıt güzel fakat 1.5 etsi ile arasında sanki pek fark yok gibi. Performansı daha düşük ama yakıtı aynı olması bir tık üzüyor.

Ekli dosyalar

• 93C38625-70D5-4E0A-A335-488160837C36.jpeg
    93C38625-70D5-4E0A-A335-488160837C36.jpeg
    107.1 KB · Görüntüleme: 17
3 hafta önce bir arkadaşım

Sıfır 1.0 tce dacia stepway aldı. (975.000 tl)

Telefonla aradı Yakıta isyan ediyor

Dedim yol bilgisayarını aç verileri söyle?

30 ortalama hız !!
Ort tüketim 9 !!!!!! (250 km lik veri)

Tesadüf bende arabadaydım

Dedim benim araç dizel ama ? Hadi yine örnekleme olsun

29 ortalama hız
Ort tüketim 5,6 (290 km lik veri)

Benzinli araçta TSİ ın rakibi yok / olmadı zaten)

Renault ?

Dizel Dci motorla forsss attıgı devirler bitti ...

Benzinliyle bu kadar renaultun marifeti.

3 hafta önce bir arkadaşım

Sıfır 1.0 tce dacia stepway aldı. (975.000 tl)

Telefonla aradı Yakıta isyan ediyor

Dedim yol bilgisayarını aç verileri söyle?

30 ortalama hız !!
Ort tüketim 9 !!!!!! (250 km lik veri)

Tesadüf bende arabadaydım

Dedim benim araç dizel ama ? Hadi yine örnekleme olsun

29 ortalama hız
Ort tüketim 5,6 (290 km lik veri)

Benzinli araçta TSİ ın rakibi yok / olmadı zaten)

Renault ?

Dizel Dci motorla forsss attıgı devirler bitti ...

Benzinliyle bu kadar renaultun marifeti.
Sıkışık trafikte benzinli arabaların hepsi fosss, dizel candır fransızlarda bu işin vakkosudur, merak ettiğim için geçen ay 1.5 dizel otomatik 2008 kiraladım, söğütözünden çıktım Kızılay, tunalı, hopp ordan dur kalk cinnah yokuşu ohhhh derken benim polo bu tempoda 8.5 altını görmüyor, Dedim birde Dumlupınar yapmak farzdır neyse Yakıta bir baktım 5.5 dedim senin canını yiyim, sonra ufak bir hesaplama bunu 1100 e versem, 2008 1700 civarı desek, derken işin içinden çıkamadım 🤨🤨🤨 bu arada bir ipucu daha vereyim şanzımanı hiç manuele almadım ısınsın iyice diye 😎😎😎 şaka bir yana araç fena değildi, Bu arada eski aracımdan hatırlıyorum golf 8 de trim sesi rahatsız ediyordu fakat bu makine 50 bin km de olmasına rağmen ki 23 modeldi en ufak bir çıtırtı çızırtı cart curt yoktu, eyyyy golf 8 duy bu dediklerimi !!!

Son düzenleme:
@fındıkmotor

Yakıtı gectim Hani dacianın kendisine burun kıvırsak da ?

Burun kıvrılmayacak bmw 1,18 benzinli alsak ne olur?

Bmw ye biniyorum yakıtı da olsun o kadar mı diyelim?

Bu 1 kasa bmw ler benzinle dünyaları yakıyor (10 litre) . 3 kasa falan hiç yanına yaklaşılmaz.

Ben alman arabasına takıntılıyım.

3 milyon havadan para gelse
Güncel kasa C200 mercedes hadi alayım . Alayımda 10,5 litre sehirici yakıta nerden para bulayım.

Ben araba değistirecek olsam
2 seceneğim var
a) 1.16 dizel bmw (otomatik kabul ediyorum)
b) benzinli tsi manuel dolu donanım bir golf ? (E-tsi olmayan Manuel bir golf istiyorum beni niye en boş impressiona mahkum ediyorsun ? Retrofitle araba doldurma yetenegim yok eyyy vw-tr)

Bu arada vw almanya web saysafında

Mk8,5 donanımları

Life/style / 50. years edition/r-line seklinde

Style dan daha dolu 50. Years editionda manuel vites karadüzen tsi (etsi degil) 1,5 tsi 115 hp secenegi mevcut.

Bu araç tam benlik .

Tablet media nın üzerine tozlanmasın diye örtü örteriz. Görmezden geliriz biner geceriz.

@fındıkmotor

Yakıtı gectim Hani dacianın kendisine burun kıvırsak da ?

Burun kıvrılmayacak bmw 1,18 benzinli alsak ne olur?

Bmw ye biniyorum yakıtı da olsun o kadar mı diyelim?

Bu 1 kasa bmw ler benzinle dünyaları yakıyor (10 litre) . 3 kasa falan hiç yanına yaklaşılmaz.

Ben alman arabasına takıntılıyım.

3 milyon havadan para gelse
Güncel kasa C200 mercedes hadi alayım . Alayımda 10,5 litre sehirici yakıta nerden para bulayım.

Ben araba değistirecek olsam
2 seceneğim var
a) 1.16 dizel bmw (otomatik kabul ediyorum)
b) benzinli tsi manuel dolu donanım bir golf ? (E-tsi olmayan Manuel bir golf istiyorum beni niye en boş impressiona mahkum ediyorsun ? Retrofitle araba doldurma yetenegim yok eyyy vw-tr)

Bu arada vw almanya web saysafında

Mk8,5 donanımları

Life/style / 50. years edition/r-line seklinde

Style dan daha dolu 50. Years editionda manuel vites karadüzen tsi (etsi degil) 1,5 tsi 115 hp secenegi mevcut.

Bu araç tam benlik .

Tablet media nın üzerine tozlanmasın diye örtü örteriz. Görmezden geliriz biner geceriz.
Benim açımdan golf gtd hem performans hemde yakıt tüketimi için gerçekten hoş bir makine, e-tsi günü kurtarmalık bir teknoloji, bunu da mk8.5 larda e hybrid denen full hybrid sisteme geçmelerinden anlıyoruz, doğuş oto hakkında denecek çok şey varda söyleceklerimiz boş olur, tekel galericiler kısacası, ben manuel donanımlı araba istiyorum, ben mild hybrid denen mereti istemiyorum, neyse

İstanbul izmir arası giderken 154 sabit, 1 saat kadar da 215 kmh ile 7.9lt ort tüketim ve bir depo 600km yol yaptı.
Dönüşte bursaya kadar 154 sabit sonra trafikten ötürü 50-60 kmh arası 7.1 litre ort tüketim ve bir depo 620km yol yaptı.
Yollar artık 150+ hızlar için müsait. Yüksek hacim uzun şanzımanlı araçlarla bence tüketim daha aşağıya çekilebilir.
Araç 1.0 manuel.

Ayrıca aralıksız 215 ile 1 saat kadar gitmeme rağmen yağ sıcaklığı 110 dereceyi hiç geçmedi. Eğer araç peugeot ya da bmw olsaydı yağ sıcaklığı 125leri bulurdu. Bu da 1.0 tsi motorun ne kadar güvenli sınırlar içerisinde tasarlandığının bir ispatı.

154 sabit sebebi

Taseron otoyollarında 140 sınır üzerine %10 aşım koyunca 154 sanırım.

Hayatım boyunca Hic basmadım degil tabi.

Hep fix 110 cuyum derim ama
2--3 yıl önce sakarya dan ankara dönüste devamlı 150-160 bastım. Ankaraya kadar.

Ben hata yapmasam bile başkası hata yaparsa 160 la benim toparlama , sıyrılma , kurtarma şansım yok aslında .

Kurallama olarak 110 çok yeterli bir hız bence

Bizim ülkede otoyola parayı verdiysen hadi basss ceza kesmiyorum kuralı işliyor.

Taseron otoyollarında 180 ? 200 ? Basana bile ceza/radar uygulaması gören / rastlayan varmı ? Ben hiç görmedim.

Geri
Üst Alt