Golf 8 style genel memnuniyet

Petrucci7172

Yeni Üye
İsim
Agah
Eylül ayında style paket 1.5 c aracımı aldım. Zaten 7.5 comfortline kullanıyordum halihazırda ve arabamı çok seviyordum. Lakin bu 8 bende çok büyük hayal kırıklığı yarattı. Donanım eksikliği çok fazla bence. Satın alırken şerit takip asistanı yazdıkları şeyin meğer kör nokta uyarısı olduğunu farkettim. Bir arkadaşımın yeni astrasına bindim. Elektrikli koltuğa varana kadar koymuşlar bendeki herşey, zaten var. Çıldırdım resmen. İsmi batsın. Bir daha da adam gibi araba yapana kadar golf almicam. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler

Bildiğim kadarıyla Volkswagen araçlarda çoğu özellik ekstra donanım olarak satın alınıyor. Bu konuda biraz cimri olduğu kesin. Belki bu bir satış stratejisidir. Diğer markalar (Peugeot, Citroen, Opel vs.) bu konuda daha tatminkar. Ama şahsen o araçlardaki özelliklerin çoğu bana cazip gelmiyor ben yine Golf kalitesini tercih ederim. Bir de bazıları için stock aracı kendi zevkine göre modiye etmek daha keyifli oluyor. Volkswagen araç alınıyorsa ya full paket alınmalı (bütçeye göre) ya da kendi zevkinize göre ek donanım eklenebilir.

Golf kalite düşürdüğü aşikar. Lakin golf her zman her yerde golftür. Reşat altın gibidir. Piyasası hızlıdır. Gencinden yaşlısına hitabı geniş bir araç. Hangi açıdan hangi marka ve modelle kıyaslanırsa kıyaslansın golf c hb sınıfının lideridir. Ufak tefek elektronik ve eksikliklerden dolayı vazgeçilmemeli. Golfe binen var. Golfcü var.

@Petrucci7172 Hocam şerit takiple kör nokta sistemi çok farklı şeyler. Yanlışınız var muhtemelen.

7ve 7.5'a göre Golf 8'deki kalite düşüklüğü aşikar. Kronik sorunlardan Avrupa'daki 8 kullanıcıları da rahatsız, buna bir önlem alacaktır vw.

Golf her zaman donanım olarak rakiplerinden düşüktü. Golf 6, Golf 7 de farklı değildi. Bluetooth gelsin diye Highline alıyorduk.
Ama iç mekan kalitesi plastikleri de ayrı bir kaliteliydi denklerine göre. Golf 8'de bu farkı da kaybetmeye başladılar, rakipleri de iç mekan işini çözdü.

Golf 8 1.5 Style'ın fiyat listesi 1.732.000₺ ama pratikte benzer doluluktaki A3 1.5 Advanced 1.510.000₺. Ben vw'nün güncel türkiye stratejisine anlam veremiyorum, Golf 7 Highline Manuel fiyatına da A3 manuel'in orta paketi alınabiliyordu 2015'de. aradaki fark iyice açıldı.

Son düzenleme:
@Petrucci7172 Hocam şerit takiple kör nokta sistemi çok farklı şeyler. Yanlışınız var muhtemelen.

7ve 7.5'a göre Golf 8'deki kalite düşüklüğü aşikar. Kronik sorunlardan Avrupa'daki 8 kullanıcıları da rahatsız, buna bir önlem alacaktır vw.
Vw’de kör nokta, “Şerit değiştirme asistanı” diye geçiyor bildiğim kadarıyla. Bu kullanım şekli ve az bilgili satış danışmanlarının azizliğine uğramış sanırım arkadaş. Ama yine de daha detaylı araştırılabilirdi.

Eylül ayında style paket 1.5 c aracımı aldım. Zaten 7.5 comfortline kullanıyordum halihazırda ve arabamı çok seviyordum. Lakin bu 8 bende çok büyük hayal kırıklığı yarattı. Donanım eksikliği çok fazla bence. Satın alırken şerit takip asistanı yazdıkları şeyin meğer kör nokta uyarısı olduğunu farkettim. Bir arkadaşımın yeni astrasına bindim. Elektrikli koltuğa varana kadar koymuşlar bendeki herşey, zaten var. Çıldırdım resmen. İsmi batsın. Bir daha da adam gibi araba yapana kadar golf almicam. Düşüncelerinizi merak ediyorum. Teşekkürler
alırken bunlara bakmadınızmı anlamadım?

Şuan dolu bir golf almak bence çok saçma Style veya Rline alacak olsam, a3 veya formentor tercih ederim.

Merhabalar hocam.
Bende de golf var şerit takip falan full çalışıyor türkiyeye gelen araçlar doğuş otomotiv istekleri üzerine geliyor. Avrupada golf şerit takip adaptif hız sabitleyici tabela okuyucu gibi şeyler standart ekstra koltuk masajları jant ve otonom sürüş gibi şeyler opsiyon olarak alınabiliyor. Diğer saydığın markalar fiyat düşük olduğu için o özellikler var

Vw’de kör nokta, “Şerit değiştirme asistanı” diye geçiyor bildiğim kadarıyla. Bu kullanım şekli ve az bilgili satış danışmanlarının azizliğine uğramış sanırım arkadaş. Ama yine de daha detaylı araştırılabilirdi.

Kabahat bende zaten

İlanda kör nokta şerit takip asistanı diye geçiyor

Bildiğim kadarıyla Volkswagen araçlarda çoğu özellik ekstra donanım olarak satın alınıyor. Bu konuda biraz cimri olduğu kesin. Belki bu bir satış stratejisidir. Diğer markalar (Peugeot, Citroen, Opel vs.) bu konuda daha tatminkar. Ama şahsen o araçlardaki özelliklerin çoğu bana cazip gelmiyor ben yine Golf kalitesini tercih ederim. Bir de bazıları için stock aracı kendi zevkine göre modiye etmek daha keyifli oluyor. Volkswagen araç alınıyorsa ya full paket alınmalı (bütçeye göre) ya da kendi zevkinize göre ek donanım eklenebilir.
Style aldım daha ne yapayım :)

Hocam hayırlı olsun kazasız sürüşler. Kör nokta aksesuar işi biraz talihsizlik olmuş. Ama artık almışsınız keyfini çıkarın derim. Donamım eklenir çıkartılır önemli olan siz golfe biniyorsunuz Opele değil.

Sadece küçük bir eleştiri aracı alırken donanımlarına hiç bakmadınız mı? Hiç mi videosunu izlemediniz? Ben bin liraya aldığım ürün için saatlerce video izliyorum.

Bu arada Astranın yeni tasarımı benim de çok hoşuma gitmişti. Aldığım dönem astra bulunabiliyor olsa bir düşünürdüm sanırım.

Geri
Üst Alt